Keystone logo
Università Cattolica del Sacro Cuore

Università Cattolica del Sacro Cuore

Università Cattolica del Sacro Cuore

Úvod

Studenti a absolventi University Cattolica mají štěstí, že jsou součástí největší soukromé univerzity v Evropě. Vyznačuje se silným odhodláním poskytovat specializované služby studentům a uznávanou akademickou kvalitou.

Studium na Cattolice znamená studium v mezinárodním kontextu, s více než 160 různými národnostmi v našich čtyřech areálech, ale v srdci italské.

To, co skutečně odlišuje naši univerzitu, je rozmanitost kampusu a nekonečné možnosti, usnadnění vytváření sítí a kariérních příležitostí na základě umístění našich pěti kampusů v Miláně, Brescia, Piacenza, Cremona, a Řím.

Milán je hlavním městem digitálního startupu, kde je zaručena skutečná studentská zkušenost ve městě; Brescia je inovačním centrem univerzity, díky svým nejmodernějším laboratořím, které učí nejaktuálnější trendy a profesionální vstupy; kampus Piacenza je ponořen do Food Valley, těší mimořádně silné vazby se společnostmi v zemědělsko-potravinářském sektoru; zbrusu nový kampus Cremona je kompletně zrekonstruovaný klášter ze 16. století na strategickém místě pro agrobyznysové studie s laboratořemi na akademické půdě a prostými zemědělskými poli poblíž.

Řím, Věčné město, se může pochlubit uznávanou Lékařskou a chirurgickou fakultou, s 43 členové fakulty zařazení mezi nejlepší italské vědce.

Univerzita Cattolica neustále pracuje na vývoji nových a rozvíjejících se programů: určitě si vyberete program a vzdělávací prostředí, které je pro vás nejvhodnější a které podpoří růst vašich dovedností a kompetencí, aby vám nabídlo jasnější budoucnost!

1. Největší soukromá univerzita v Evropě
Historická univerzita s více než 100 let historie, největší v Evropě pro počet zapsaných studentů. Univerzita se vyznačuje silným odhodláním poskytovat specializované služby zahraničním studentům (atypické v národním kontextu!).
Celá řada zařízení a služeb kampusu zajišťuje, že každý mezinárodní student má přístup ke veškeré podpoře, informace a mentoring, které mezinárodní studenti hledají. Patří mezi ně specializované mezinárodní studentské centrum, služba bydlení, zdravotní středisko, sportovní zařízení a mezinárodní studentské asociace.

2. Mezinárodně uznávaná kvalitní výuka
Multidisciplinární univerzita s 12 různými školami, 40+ programy vyučované v angličtině na všech úrovních studia v několika různých studijních oborech. 16 našich akademických disciplín je zařazeno v top 300, QS Global Rankings by Subject (2022).

3. Výjimečně silné vazby s průmyslem
Expozice a spojení s příslušnými zaměstnavateli nejvyšší prestiže: průmyslové vazby s nejuznávanějšími společnostmi po celém světě, umožňující vytváření sítí a stáží. S výjimečnou mírou umístění absolventů po studiu jsme na prvním místě v zemi pro připojení zaměstnavatel-student, QS Graduate Employability Rankings (2022).

4. Skutečná mezinárodní zkušenost, ale s italským srdcem

Studenti se ponoří do skutečného italského zážitku a do mezinárodního kontextu ve třídě (zastoupeno více než 165 národností!).
Areály jsou strategicky umístěny, aby zajistily osvojení nejaktuálnějších trendů a profesionálních vstupů ve vybraném předmětu studia se snadnějším přístupem ke společnostem pro stáže a terénní návštěvy.
Náš 5 areály jsou v úžasných destinacích, jako je Milán, Řím, Brescia, Cremona a Piacenza.

Vlastnosti kampusu

  Přijímací řízení

  Všeobecné vstupní požadavky

  Vstupní požadavky jsou založeny na nejnovějších směrnicích pro přijetí zveřejněných italským ministerstvem školství a vztahují se na všechny studenty se zahraniční kvalifikací bez ohledu na jejich národnost, a to jak pro kvalifikace udělené v zemích Evropské unie (EU), tak v zemích mimo EU.

  1. Způsobilí uchazeči musí mít maturitu.
  2. Vstup do programů druhého cyklu je možný, pokud bakalářský titul vykazuje všechny následující vlastnosti:
   • Jedná se o oficiální kvalifikaci prvního cyklu příslušného zahraničního vysokoškolského systému,
   • Jde o kvalifikaci vydanou vysokou školou pravidelně akreditovanou nebo uznávanou v udělující zemi. Pokud jste studovali ve třetí zemi, instituce, kde jste studovali, musí být akreditována nebo uznána v zemi, kde působí,
   • Jde o kvalifikaci, která umožňuje vstup do srovnatelného programu druhého cyklu v příslušném zahraničním vysokoškolském systému;
  3. Jedná se o kvalifikaci vykazující odpovídající prvky italské kvalifikaci požadované pro vstup na Laurea Magistrale, jako je akademická povaha, výzkumné prvky, délka programu a celkový ECTS (min. tři roky a 180 ECTS), celkový počet let školní docházky (obvykle se vyžaduje 15 let).
  4. Bakalářský titul musí být získán do 31. července 2022.

  Vhodnost akademického titulu pro přijetí na Laurea Magistrale stanoví univerzita, která obdrží žádost. Každá vysoká škola si stanoví svá kritéria a pravidla (včetně požadované dokumentace) pro přijetí a zápis do studijního programu.

  Přijetí probíhá na základě vyhodnocení akademických dokumentů předložených s přihláškou, přičemž zápis podléhá ověření platnosti získané kvalifikace.

  Požadavky na znalost anglického jazyka

  Uznávané certifikátySprávce testuJe požadováno minimální skóre
  Akademické IELTSCambridge English Language Assessment6.0
  TOEFL iBTETS (kód Università Cattolica: 2605)84
  Cambridge English: první, pokročilý, znalostCambridge English Language Assessment173
  Cambridge English: Business Vantage, BusinessCambridge English Language Assessment173

  Místa

  • Milan

   Via Giosuè Carducci,28, 20123, Milan

   • Cremona

    Via Milano, 24, 26100, Cremona

    • Piacenza

     Via Emilia Parmense,84, 29122, Piacenza

     • Brescia

      Via Trieste,17, 25121, Brescia

      Otázky