Keystone logo
Universidade Santiago de Compostela Magisterský titul z moderních dějin: Španělská monarchie 16. – 18. Století
Universidade Santiago de Compostela

Magisterský titul z moderních dějin: Španělská monarchie 16. – 18. Století

Santiago de Compostela, Španělsko

1 Years

Španělština, Galicijský

Plný úvazek

Request application deadline

Oct 2024

EUR 854

Na kampusu

Úvod

„Španělská monarchie“ představovala nejimpozantnější mocenskou organizaci v Evropě v 16. a 18. století. Tento meziuniverzitní magisterský titul si klade za cíl ponořit se s revizionistickým přístupem do jedinečnosti mocenské struktury, kterou byla „španělská monarchie“, prostřednictvím analýzy politické kultury, která živila tuto monarchickou představu, politiky dynastické agrandizace a jejího konflikty a náboženství informující kulturu.

„Španělská monarchie“ představovala nejimpozantnější mocenskou organizaci v Evropě v 16. a 18. století. Monarchie, obdivovaná a zároveň bojovaná od okamžiku svého zrodu, představovala evropskou politickou agendu mezi lety 1500 a 1660.

Magistr v moderních dějinách „Španělská monarchie“ 16.–18. století organizovaný a vyučovaný Autonomní univerzitou v Madridu, Univerzitou v Santiagu de Compostela a Univerzitou v Kantábrii prostřednictvím revizionistického a multidisciplinárního přístupu má za cíl ponořit se do jedinečnosti ta mocenská struktura, kterou byla „španělská monarchie“, s přihlédnutím k několika liniím:

  • Analýza pozadí politické kultury, která tuto monarchickou představu živila, s její aspirací na univerzální moc a její schopností umožnit mimořádnou územní a organizační rozmanitost.
  • Politika dynastické agrandizace s následnými konflikty představovala trvalou výzvu ve vztahu k hledání potřebných zdrojů, což vedlo k úpadku Impéria.
  • Institucionalizace náboženství a jedinečný stav španělské monarchie jako „monarchia in ecclesia“ nebo katolická monarchie. Stejně tak analýza populární kultury představuje povinný kontrast, který nám umožní nabídnout čtení zdola.

Osnovy

Výsledek programu

Kariérní možnosti

O Škole

Otázky