Keystone logo
Federal University of Espírito Santo

Federal University of Espírito Santo

Federal University of Espírito Santo

Úvod

Federal University of Espírito Santo (Ufes) je samosprávná instituce spojená s ministerstvem školství (MEC), s kurikulární, vědeckou, správní, finanční správou a správou aktiv. Funguje na základě víry v nedělitelnost výukových, výzkumných a informačních programů s povoláním pracovat ve všech oblastech znalostí.

Ufes byla založena 5. května 1954. Skládá se ze čtyř univerzitních kampusů - Goiabeiras a Maruípe v hlavním městě Vitória a v obcích Alegre (jižně od státu) a São Mateus (severně od státu) - s rozlohou 4,3 milionu metrů čtverečních. Celková plocha jeho areálů je 292 000 metrů čtverečních (zastavěná plocha).

Ufes nabízí 103 vysokoškolských oborů s celkovým počtem 5 004 míst ročně. V oboru absolventů má 62 magisterských programů a 31 Ph.D. programy. Má 1 780 profesorů, 1 928 administrativních pracovníků, 20 467 vysokoškolských studentů a 4 000 postgraduálních studentů. Její správní ředitelství se nachází v Campus Goiabeiras ve Vitórii.

V oblasti vědeckého a technologického výzkumu má Ufes zhruba 5 581 probíhajících projektů. V oblasti informačních programů vyvinula ve všech obcích státu Espírito Santo 851 projektů a programů, které slouží přibližně 2 milionům lidí.

Ufes také nabízí zázemí akademickým a širším komunitám, včetně svého divadla - největšího a nejmodernějšího v našem státě - kina, uměleckých galerií, jazykového centra, knihoven, planetária a astronomické observatoře, hlediště, sportovního centra a dalších.

Poskytuje také služby v oblasti zdraví prostřednictvím univerzitní nemocnice Cassiano Antonio Moraes (HUCAM) - hlavního veřejného zdravotnického zařízení ve státě Espírito Santo - nabízejícího různé lékařské specializace, které fungují jako reference ve střední a vysoké složitosti lékařské péče.

Místa

  • Goiabeiras

    Avenida Fernando Ferrari,514, 29075-910, Goiabeiras

    Otázky