Keystone logo
National University of the Center of the Province of Buenos Aires

National University of the Center of the Province of Buenos Aires

National University of the Center of the Province of Buenos Aires

Úvod

V roce 1974 byla na základě zákona č. 20 753 zřízena National University of the Center of the Province of Buenos Aires a došlo k uskutečnění snah spojit na národní univerzitě stávající univerzitní struktury ve městech Tandil. , Olavarría a Azul.

Na začátku šedesátých let, kdy v naší zemi začal proces vytváření soukromých vysokých škol, se v Tandilu zrodila myšlenka zřídit vysokoškolský institut, kde rostoucí populace studentů mohla získat vysokoškolské vzdělání, aniž by musela překračujte hranice svého regionu. 30. května 1964 vyvrcholilo intenzivní úsilí nadšených učitelů, profesionálů, studentů a sousedů, mezi nimiž vyniká jméno Dr. Osvalda Zariniho, založením Univerzitního institutu v Tandilu. Akademická činnost této soukromé univerzity začala na Fakultě humanitních věd, ke které byly v roce 1965 přidány Fakulty ekonomických věd a fyzikálně-matematických věd a v roce 1969 Fakulta veterinárních věd.

V prosinci 2016 Univerzitní shromáždění znovu zvolilo Cr. Roberto Tassara jako rektor, kterého ve formuli doprovázel Dr. Marcelo Aba, do té doby děkan Fakulty veterinárních věd. Na začátku svého třetího funkčního období, které skončí v roce 2020, rektor slíbil, že bude i nadále pracovat pro „inkluzivní, regionální univerzitu, otevřenou společnosti a ve službách společnosti, s kvalitním výcvikem absolventů a excelence ve výzkumu “.

Místa

  • Tandil

    Pinto,399, , Tandil

    Programy

    Otázky