Keystone logo
National University Costa Rica

National University Costa Rica

National University Costa Rica

Úvod

UNA předchází Escuela Normal de Costa Rica (1914), věnovaná vzdělávání učitelů, a Escuela Normal Superior (1968), jejímž závazkem bylo školení středoškolských učitelů. Z obou institucí zdědil nejen infrastrukturu, ale také pedagogickou kulturu, která později ovlivnila jeho pedagogicko-pedagogické a humanistické povolání. Když byla vytvořena UNA, Pérez Zeledón a Liberia Normal Schools se staly regionálními částmi nové státní univerzity.

V tomto období jsou časté odkazy na nezbytnou univerzitu, která se narodila s UNA. Ale více než koncept, je to filozofie, kterou vyhlásil její první rektor a která poznačila tuto instituci. "V rámci tohoto úkolu jsme neměli tolik snahy o koncipování a vybudování jedné další univerzity, ale o to, abychom této zemi poskytli nezbytnou univerzitu, která jí může účinným závazkem k národní realitě sloužit k naplnění historického osudu." s prosperitou, spravedlností a svobodou, “prohlásil kněz Benjamín Núñez.

Slogan poskytování kvalitního vysokoškolského vzdělávání všem odvětvím, které tvoří společnost, a větší příležitosti nejpotřebnějším skupinám kostarické populace zůstává stejně platný jako tehdy. UNA se nejen podařilo upevnit si image nezbytné univerzity, s níž byla koncipována a na kterou se její vedoucí i nadále sázejí, ale také potvrzuje tento závazek rozšířením svých hranic do různých regionů země, kde je její přítomnost nezbytná .

Místa

  • Heredia

    Heredia, Kostarika

    Otázky