Keystone logo
Mariano Gálvez University of Guatemala

Mariano Gálvez University of Guatemala

Mariano Gálvez University of Guatemala

Úvod

Univerzita Mariana Gálveze je soukromá, nezávislá, nezisková vysokoškolská instituce, která funguje v souladu se zákony své institucionální povahy, která byla schválena 29. ledna 1966 Nejvyšší univerzitní radou univerzity v San Carlos de Guatemala. . Jeho jméno vyznamenává význačného státníka, hrdinu a proslulého soudního poradce doktora José Mariana Gálveze (vedoucí státu Guatemala 1831-1838), zakladatele Akademie studií a reformátora guatemalského školství, který prosazuje důležité inovace ve všech životních řádech státu. Přičítá se mu zdokonalování veřejné výuky. Bojoval za to, aby výuka byla sekulární, byl zakladatelem Národní knihovny a muzea, respektoval jednotlivé zákony a záruky, svobodu tisku a emise myšlení.

V souladu se svými institucionálními principy Univerzita Mariana Gálveze slouží v zásadě etickému, vědeckému, odbornému a technickému vzdělávání studentů prostřednictvím integrovaného výkonu výuky, výzkumu a služeb pro komunitu a normativní, akademické nezávislosti, administrativních, disciplinárních a hospodářský; k ochraně a rozvoji vědy a kultury jako univerzálního dědictví; podpora výzkumu jako zdroje znalostí a pokroku a studium národních problémů s cílem přispět k jejich řešení.

Ideály, které inspirovaly její zakladatele, zůstávají platné, protože jde o zájem univerzity o její výuku, komplexní školení jejích studentů v prostředí svobody, vzájemného respektu a ducha soužití.

Místa

  • Guatemala City

    3a. Avenida 9-00 zona 2, 01002, Guatemala City

    Otázky