Keystone logo
Universidad Del Cauca

Universidad Del Cauca

Universidad Del Cauca

Úvod

Universidad Del Cauca byla vytvořena v Popayánu jako univerzita třetího okrsku výnosem ze dne 24. dubna 1827. 5. dubna 2013 ministerstvo národního školství udělilo vysoce kvalitní institucionální akreditaci na dobu 6 let již prostřednictvím rezoluce 6218 z 13. června 2019 obnovila uvedenou institucionální akreditaci na dobu osmi let.

Univerzita má své kořeny ve Velkém semináři v Popayánu založeném v letech 1609 až 1617, vzdělávacím zařízení prvního řádu v koloniálních dobách, které fungovalo v ambitu San José, kde byly nejinovativnější myšlenky filozofického, politického a vědeckého myšlení Osvícení, v 18. století věk osvícení.

Přesně tam byla vytvořena generace, která by později byla protagonistou bojů za nezávislost španělské říše, s postavami jako Francisco José de Caldas, Camilo Torres, Francisco Antonio Zea, José María Cabal, Joaquín de Caycedo y Cuero a Francisco Antonio Ulloa muži politiky, studia a státu.

Myšlenka na republikánský a nezávislý život Kolumbie byla generována v dobrém poměru na univerzitě v Cauca, a to takovým způsobem, že historie nezávislosti Kolumbie a její počátky jako nezávislé republiky splývají s historií univerzity.

Podobně jako v těchto dobách je University of Cauca i nadále institucí znalostí, pokroku a fórem pro bezplatnou analýzu okolností a alternativ společenského života, obráncem demokratického kurzu Kolumbie a současně neustále dodává energii svoboda projevu a účast občanů. V posledním desetiletí se odlišovala dynamikou své vyšetřovací struktury. Je zdůrazněno, že sedmnáct absolventů univerzity v Cauca obsadilo hlavu kolumbijského státu.

Místa

  • Popayán

    Calle 5,4-70, 190003, Popayán

    Otázky