Keystone logo
Universidad De Cartagena

Universidad De Cartagena

Universidad De Cartagena

Úvod

Univerzita v Cartageně je výcvikovým prostorem pro mladé lidi v kolumbijském Karibiku od 19. století. Jeho historie a význam jsou vyjádřeny od úsvitu nezávislosti a ve snu osvoboditelů Simona Bolívara a Francisco de Paula Santandera, organizátorů nového kolumbijského státu. Představovali si vzdělání jako ideální prostředek pro formování nových generací, které povedou osudy republiky.

Prvními akademickými programy, s nimiž univerzita začala, byla Škola filozofie a dopisů, Lékařská fakulta a Škola právní vědy. Již ve dvacátém století, za předpokladu dynamiky transformace vysokoškolského vzdělávání, zahájila univerzita proces modernizace v reakci na průmyslovou realitu, kterou země a region zažívaly; rozšiřování, diverzifikace a předpokládání vstupu nových sociálních skupin, jako jsou ženy.

Dnes, v souladu s dobou, Alma Mater přijímá novou výzvu: zůstat nejlepší nejen kvůli historické prestiži, která přispěla k národnímu rozvoji, ale také proto, že globalizace vyžaduje, aby se to promítlo do kvality, převzaté z akademického návrhu a z trvalé podpory ve vnitřních procesech, které vedou ke spokojenosti těch, kteří z nějakého důvodu spojují své zájmy s institucí. Tady není jen univerzita, o které sní vysvoboditelé, ale každý z nás, kteří jsme ji stavěli každý den.

Místa

  • El Centro

    El Centro, Kolumbie

    Otázky