Keystone logo
Universidad de Cádiz

Universidad de Cádiz

Universidad de Cádiz

Úvod

Vytvořením prvního kláštera se 30. října 1979 zrodila Cádizská Universidad de Cádiz (UCA), což vyvrcholilo dlouhým procesem získávání univerzitní instituce, která pro Cádiz a jeho provincii obnovuje plodnou tradici vysokoškolského studia zahájena a vyvinuta pod ochranou námořních a obchodních aktivit v moderní a současné době. Historičtí předchůdci vysokoškolského vzdělávání v Cádizu sahají do 15. století, kdy byl vytvořen Colegio de Pilotos de los Mares de Levante y Poniente, v rámci bratrstva Vizcaínosů, jejichž studium kosmografie a matematiky dosáhlo velké proslulosti a prestiž potvrzená Krátkým pojednáním o sféře a umění navigace, autorem Martinem Cortésem, vytištěným v Seville v roce 1545, a Analysis Geométrica Antonia Huga de Omerique - která byla vydána v roce 1698 - jako výraz námořního křesla, které od roku 1682 existoval v Colegio de Santiago de la Compañía de Jesús, která byla založena v roce 1566.

V říjnu 2004 byl slavnostně otevřen nový univerzitní kampus Jerez, v němž sídlí centra, která byla dříve distribuována po celém městě. V kampusu Cádiz začíná akademický rok 2005–2006 otevřením nové budovy zdravotnických věd.

Budoucí výzvy, kterým bude UCA čelit v příštím desetiletí, souvisí s novým legislativním rámcem odvozeným od schválení LOU; stabilizace počtu studentů v důsledku demografického poklesu; vstup v platnost nového programu financování pro andaluské univerzity, který již roky uvažuje o zavedení programů pro hodnocení kvality vyučovaných titulů; vznik nových informačních a komunikačních technologií a jejich adaptace na vzdělávání a v neposlední řadě trvalá spolupráce s institucemi a socioekonomickými odvětvími provincie Cádiz, aby se přispělo k jejímu rozvoji.

Areál

Na jihu Pyrenejského poloostrova, jihozápadně od Andalusie, leží provincie Cádiz, nejjižnější část španělských poloostrovů, oddělená jen 14 kilometrů od afrického kontinentu přes Gibraltarský průliv. Historie provincie Cádiz je poznamenána dědictvím různých kultur, které jí prošly: Féničané, Kartáginci, Římané, Arabové.

Jedná se o jedinečnou provincii kvůli charakteristikám jejích regionů a rozložení populace kolem velkých městských center.

Universidad de Cádiz je silně spojena s územím, na kterém působí. Proto je strukturován do 4 areálů s celkem 64 stupni.

Areály, které jej skládají, jsou:

 • Cadiz
 • Port Royal
 • Sherry
 • Zátoka Algeciras

Místa

 • Cádiz

  Hospital Real Plaza de Falla, 8 11002 Cádiz, , Cádiz

 • Puerto Real

  Avda. Universidad de Cádiz, nº 10 11519 Puerto Real, 11510, Puerto Real

  • Jerez

   Campus de Jerez. Avda. de la Universidad nº 4, 11406, Jerez de la Frontera, Cádiz, , Jerez

   • Algeciras

    Escuela Politécnica Superior de Algeciras. Avda. Ramón Pujol s/n, 11202, Algeciras, Cádiz, , Algeciras

    Otázky