Keystone logo
UiT The Arctic University of Norway Magistr ve studiích cestovního ruchu
UiT The Arctic University of Norway

Magistr ve studiích cestovního ruchu

Alta, Norsko

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Na kampusu

* pro zahraniční studenty žádné školné

Úvod

Máte rádi zlepšování cestovního ruchu?

Tento studijní program se snaží poskytnout studentům důkladné znalosti o tom, jak vyvážit environmentální, ekonomické a sociokulturní přínosy a starosti v cestovním ruchu.

Popis programu

  • Doba trvání: 2 roky
  • Kredity (ECTS) : 120
  • Požadavky na přijetí : bakalářský titul (180 ECTS) nebo ekvivalentní kvalifikace s minimálně 80 ECTS v oblasti cestovního ruchu, venkovních rekreací, studií událostí, marketingu a komunikace, sociálních věd, humanitních oborů nebo vzdělávání. Aby žadatelé splnili požadavky na přijetí, musí mít ve výzkumných metodách minimálně 5 ECTS
  • Název titulu : Master of Tourism Studies
  • Kód aplikace :
    • Norští a severskí žadatelé: 9530
    • Mezinárodní žadatelé: 2061

Cestovní ruch je stále důležitější globální fenomén, který zahrnuje sociální, kulturní, ekonomické, politické a environmentální příležitosti a výzvy. Rozšiřující se ekonomiky umožňují více lidem cestovat často a na delší vzdálenosti za poznáním krajiny, městských prostředí, kultur a národů. Globalizace a technologický vývoj umožňují větší mobilitu, a tím i aktivity v oblasti cestovního ruchu. Rozvoj a růst cestovního ruchu také zpochybňuje udržitelnost ekologií v éře změny klimatu.

Tento studijní program se snaží poskytnout studentům důkladné znalosti o tom, jak vyvážit environmentální, ekonomické a sociokulturní přínosy a starosti v cestovním ruchu. Studenti se budou zejména zabývat tím, jak splnit požadavky turistických trhů na zážitky z přírody a dědictví, aniž by byl ohrožen přístup budoucích generací k nim. V průběhu programu studenti získají specializované poznatky o složitosti cestovního ruchu ve vztahu ke zkušenostem, o tom, jak se cestovní ruch provádí a uvádí na trh a jak utváří - a je utvářen - kulturními, sociálními, ekonomickými, časovými a prostorovými vztahy moci. Specializované poznatky by měly studentům umožnit analyzovat cestovní ruch způsoby, které poskytnou jemná porozumění udržitelnému cestovnímu ruchu v různých prostředích. Na konci programu by studenti měli být schopni využít tato vědecká porozumění v diplomové práci, založené na sociálně-vědeckých a humanitně orientovaných teoretických přístupech.

Přijímací řízení

Osnovy

Výsledek programu

Kariérní možnosti

O Škole

Otázky