Keystone logo
University of Hamburg, Institute of Law & Economics

University of Hamburg, Institute of Law & Economics

University of Hamburg, Institute of Law & Economics

Úvod

Univerzita v Hamburku

Jako největší severním Německu je výzkum a vzdělávací instituce a třetí největší univerzitou N ĚMECKO to, Universität Hamburg spojuje různorodé možnosti studia s vynikajícím výzkumem. Poskytuje široké spektrum disciplinární s četnými interdisciplinární příležitostí a usiluje o spolupráci s rozsáhlou sítí špičkových regionálních, národních a mezinárodních institucí. Universität Hamburg je věnován dlouhodobý vzdělanosti a vědy a výzkumu podporuje udržitelnost ve všech školách.

Jako součást Federálního Excellence Initiative, Universität Hamburg obdržela povolení v roce 2007 pro Centre of Excellence v oblasti výzkumu klimatu: KlimaCampus Hamburg je vzdělávací centrum pro výzkum klimatu a systémy zemin vědy. Kromě „klimatu, země, životní prostředí,“ dále zvláště úspěšné klíčové oblasti výzkumu patří: hmoty a vesmíru, struktury a funkce biomolekul, neurovědy, mnohojazyčnost, správu, kulturu a technologie, jakož i rozmanitosti a vzdělávání.

Universität Hamburg nabízí přibližně 150 studijních programů v následujících šesti škol: School of Law; School of Business; Ekonomie a společenské vědy; School of Medicine; School of školství, psychologie a lidského pohybu; Fakulta humanitních studií a škola matematiky, informatiky a přírodních věd.

Kromě toho, několik muzeí a sbírek patří k Universität Hamburg, jako jsou zoologické muzeum, Herbář Hamburgense, na geologicko-paleontologického muzea, botanické zahrady a planetária v Hamburku.

Universität Hamburg byla založena v roce 1919 místní soukromé osoby. Důležité zakládajícím čísla zahrnují senátor Werner von Melle a podnikatel Edmund Siemers. Nobelových cen, jako Otto Stern, Wolfgang Pauli a Isidor Rabi byli aktivní na Universität a mnoho dalších známých učenců takový jako Ernst Cassirer, Erwin Panofsky, Aby Warburg, William Stern, Agathe Lasch, Magdalene Schoch, Emila Artin, Ralf Dahrendorf a Carl Frierich von Weizsäcker, abychom jmenovali alespoň některé, učil zde.

Institute of Law & Economics

Ústav jako výzkumné středisko začalo s teoretickou analýzu občanského práva před více než 40 lety. V současné době ústav uplatňuje nástroje, které poskytuje ekonomické analýzy práva k většině aspektů právní oblasti, včetně veřejných a mezinárodního práva.

V posledních letech se empirická analýza právních norem se stala na poli ekonomické analýzy práva stále důležitější. V této souvislosti také členové ústavu přispívá k vědecké inovace s špičkového výzkumu.

Hlavním úkolem institutu je podpora interdisciplinární výuku a výzkum v oblasti práva a ekonomie se zvláštním zaměřením na ekonomickou analýzu občanského práva. Generální ředitel je Prof. Dr. rer. pol Thomas Eger.


Ústav vede jako součást právního vzdělání, oblast specializace „Ekonomická analýza práva“ a spravuje postgraduální program „European Master in práva a národního hospodářství“, stejně jako „Graduate College pro práva a národního hospodářství“. Kromě toho, Ústav pro práva a národního hospodářství se podílí na mezinárodním doktorském studijním programu „Evropská doktorát v právu a ekonomie“.

Místa

 • Hamburg

  Johnsallee 35 Hamburg, D-20148 DE

  • Barcelona

   Barcelona, Španělsko

   Programy

    Instituce také nabízí:

    Otázky