Keystone logo
Toulouse 1 University Capitole STATISTIKA A EKONOMETRIE STUPŇŮ (2. ROK)
Toulouse 1 University Capitole

STATISTIKA A EKONOMETRIE STUPŇŮ (2. ROK)

Toulouse, Francie

0 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Sep 2023

Request tuition fees

Dálkové studium, Na kampusu

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

Master 2 ve statistice a ekonometrii je otevřen studentům, kteří již získali solidní základy v ekonomii a matematické statistice. Skládá se z obecných tříd matematické statistiky a ekonometrie a specializovaných tříd z různých oblastí použití. Cílem kurzu je poskytnout studentům solidní kulturu v hlavních oblastech aplikované statistiky. Získání této kultury musí jasně jít ruku v ruce s učením se, jak zacházet s různými softwarovými aplikacemi, se zvláštním zaměřením na SAS, R a Matlab. Studenti získají také IT dovednosti ve správě databází. K dispozici jsou možnosti, které jim pomohou získat lepší přehled o aplikacích v několika oblastech, v neposlední řadě v terciárním sektoru.

Tento kurz má vést ke statistickým studiím, pojistněmatematickým studiím, kvantitativní analýze a biostatistice. Studenti mají tendenci jít do bankovnictví a pojišťovnictví, marketingu, servisních společností a výzkumných poradenských společností.

Jednou ze silných stránek tohoto kurzu je, že byl navržen tak, aby rozvíjel dovednosti na vysoké úrovni ve statistice a ekonomii, a to díky své dvojí základně v laboratořích GREMAQ a IMT.

Výuka je velmi úzce založena na skutečných obchodních potřebách a studenti jsou okamžitě funkční. Třídy mnoha dostupných možností navíc vyučují obchodní profesionálové.

Byla navázána různorodá partnerství (pro výuku, pracovní zkušenosti a poradenství) s řadou společností: Inbox, Sanofi-Aventis, Axa, BVA, Ellipse, Thales a ve veřejném sektoru s DREAL (regionálními kancelářemi pro životní prostředí, Územní plánování a bydlení).

Workshop „Statistické poradenství“ (projekty podnikového poradenství prováděné v malých skupinách) pomáhá studentům připravit se na vstup do světa práce.

O Škole

Otázky

Podobné kurzy