Keystone logo
The University of Texas of the Permian Basin

The University of Texas of the Permian Basin

The University of Texas of the Permian Basin

Úvod

Odkud jsme přišli, kam jdeme

Naše mise

Jako regionální a komplexní instituce slouží Permianská pánev University of Texas různorodé komunitě studentů z regionu, státu i mimo něj. Prostřednictvím excelence ve výuce, učení, výzkumu a veřejné službě zaměřené na studenty univerzita kultivuje angažované občany a ovlivňuje životy a zároveň prosazuje technologii a veřejné zájmy západního Texasu.

Pohled na budovu Mesa ze 70. let

Dějiny UT Permské pánve

Začali jsme jako experiment. V roce 1969 se texaské zákonodárné orgány rozhodly v Oděse vytvořit „vyšší úroveň“ univerzity - tj. Vysokou školu, která přijímala pouze juniory, seniory a postgraduální studenty.

Než se však stavba nové školy mohla plně rozběhnout, soud přerušil věci. Navrhovatel zpochybnil platnost majetkových listin univerzity. Práce se zastavila.

Nakonec zasáhl Nejvyšší soud v Texasu a rozhodl ve prospěch univerzity. Buldozery vystřelily a v dubnu 1972 se nový areál UT Permian Basin rozpadl.

O něco více než o rok později - 4. září 1973 - se univerzita otevřela pro výuku. Stavba však nebyla úplná, takže 1112 studentů v první třídě studovalo v dočasných budovách a přívěsech. Trvalo by to téměř další rok, než by byla trvalá zařízení UT Permian Basin dokončena.

Rychlý posun vpřed 18 let: Texaský zákonodárce se rozhodl znovu změnit trajektorii UTPB schválením návrhu zákona, kterým se škola změnila na čtyřletou instituci. První třída prváka - známá v kampusu lore jako Pioneer Freshmen - se připojila na podzim roku 1991.

Z našich skromných experimentálních začátků se UT Permian Basin rozrostla téměř ve všech směrech.

Žádná škola není jako UT Permian Basin. Možná proto žádná škola nemá příběh podobný našemu.

Společně jsme sokoli.

Místa

  • Odessa

    East University Boulevard,4901, 79762, Odessa

    Otázky