Keystone logo
© University of Southampton
The University of Southampton

The University of Southampton

The University of Southampton

Úvod

The University of Southampton je na 78. místě v žebříčku QS World University Rankings 2023 a je v 20 nejlepších univerzitách ve Spojeném království (The Complete University Guide 2024). The University of Southampton je jedním ze zakládajících členů prestižní Russell Group univerzit s intenzivním výzkumem. Pro studenty v Southamptonu jsou k dispozici více než 300stupňové kurzy. Každý rok také nabízí přibližně 400 příležitostí pro stáže, které studentům pomohou získat odpovídající praktické zkušenosti. Univerzita zaměstnává vynikající lektory, kteří jsou často lídry ve svém oboru, což zajišťuje, že studenti jsou informováni o nejnovějším vývoji výzkumu. Jako globální univerzita se širokým rozhledem a přístupem zaměřeným na studenty na univerzitě studuje více než 10 000 zahraničních studentů z více než 130 zemí.

Připojte se k naší komunitě zaměstnanců, studentů a výzkumných pracovníků na The University of Southampton . Jako 100 nejlepších světových univerzit vám naši odborní akademici a široká škála studijních možností pomohou dosáhnout vašich cílů.

Vlastnosti kampusu

Prozkoumejte naše areály

My máme 5 úzce propojené kampusy ve městě Southampton, 1 v nedalekém městě Winchester, a 1 v malajském městě Iskandar Puteri.

Kde budeš studovat

Naše areály jsou místem, kde budete mít své přednášky a kurzy. Každý kampus je komunitou souvisejících oblastí, se studijními prostory, knihovnami, kavárnami a restauracemi. Některé mají také posilovnu a sportovní zařízení. Bez ohledu na to, na kterém kampusu vaše studium sídlí, zařízení můžete využít v jakémkoli kampusu.

Kampus Highfield

Highfield je náš nejstarší a největší kampus, nachází se v blízkosti Southampton Common. Je akademickým srdcem naší univerzity a domovem společenských akcí, sportovních zařízení a naší studentské unie.

Boldrewood Innovation Campus

Nachází se v blízkosti zelených ploch Southampton Common, Boldrewood Campus je náš nejnovější kampus. Je domovem našich kurzů inženýrství a námořního inženýrství a má řadu zkušebních a výzkumných laboratoří světové úrovně.

Areál Avenue

Jen pár minut od zelených ploch Southampton Common, Avenue Campus je místo, kde se vyučují naše humanitní kurzy.

University of Southampton Malajsie

Tento kampus nabízí studentům obchodní a inženýrské tituly, s rozděleným studiem v Malajsii a Velké Británii.

  Přijímací řízení

  Kroky aplikace

  Přihlásit se na univerzitu je vzrušující doba se spoustou přemýšlení. S ohledem na to jsme vytvořili tyto kroky jako vodítko pro zjednodušení procesu.

  Krok 1: Klíčová data a termíny

  Počínaje září 2023

  6. září 2022:

  Od tohoto data můžete odesílat své žádosti do UCAS pro vstup do roku 2023.

  15. října 2022 - Kurzy medicíny:

  Všechny přihlášky na kurzy medicíny je třeba podat do 15. října.

  Pokud podáte žádost po 15. říjnu, vaše žádost nebude brána v úvahu. U kurzů medicíny musíte před podáním žádosti také absolvovat univerzitní test klinické způsobilosti (UCAT).

  25. ledna 2023 - většina ostatních kurzů:

  Toto je termín „rovného zvážení“ pro většinu vysokoškolských kurzů.

  Pokud podáte žádost po 25. lednu, možná nebudeme moci vaši žádost posoudit.

  30. června 2023 - Konečné datum uzávěrky všech nových žádostí UCAS pro vstup do roku 2023

  Pokud požádáte o vstup do roku 2023 po tomto termínu, budete automaticky zařazeni do Clearingu.

  Krok 2: Před podáním žádosti

  Ujistěte se, že kurz je pro vás ten pravý.

  Ujistěte se, že kurz je pro vás ten pravý, je zásadní. Projděte si podrobnosti kurzu a nebojte se kontaktovat fakultu, pokud máte nějaké dotazy, vždy vám rádi pomůžeme.

  Vstupní požadavky a kvalifikace

  Je důležité, abyste zkontrolovali, zda jsou vaše kvalifikace přijaty a vaše známky jsou v souladu s požadavky na vstup do kurzu. Pokud jste mezinárodní student, prosím, před podáním žádosti zkontrolujte požadavky na anglický jazyk.

  Krok 3: Příprava na vaši žádost

  Informace UCAS

  Když se ucházíte prostřednictvím UCAS, budete požádáni o název instituce a číslo a kód kurzu. Mít připravené informace o UCAS usnadní práci:

  • Naše kódové jméno je SOTON

  • naše číslo je S27

  • Kód kurzu naleznete na stránce kurzu v části „Fakta o kurzu“

  • poplatek za přihlášku činí 27 GBP, pokud se ucházíte o více než jednu univerzitu nebo studijní program

  • poplatek bude £22,50, pokud se právě ucházíte o jeden studijní program na jedné instituci

  Krok 4: Doba použití a odezvy

  Odeslání žádosti

  Všichni vysokoškolští uchazeči, včetně zahraničních studentů, se budou muset přihlásit online u UCAS. Jakmile se přihlásíte, UCAS vám zašle e-mail s potvrzením a předá nám vaši žádost. Dáme vám vědět, že vaše žádost byla přijata a zpracovává se.

  Reakce na aplikaci

  Naším cílem je zpracovat vaši žádost do dvou až šesti týdnů, ale to bude záviset na tom, kdy ji odešlete. Žádosti podané v lednu, zejména v blízkosti lhůty pro stejné posouzení UCAS, může trvat podstatně déle, než budou zpracovány kvůli vysokému objemu obdrženému v té době.

  Krok 5: Co se stane dál?

  Poté, co podáte žádost

  Pozvánka na Den návštěvy uchazeče* vám bude zaslána buď po podání žádosti, nebo pokud vám bude nabídnuty studium, v závislosti na vašem kurzu a ročním období, ve kterém se ucházíte. To vám umožní mluvit s akademiky a prohlédnout si laboratoře, studia a přednáškové sály, ve kterých budete studovat.

  U některých předmětů, možná budete požádáni o účast na pohovoru. Pokud tomu tak je, budete kontaktováni přímo fakultou.

  Vízové požadavky

  Studentské vízum se uděluje pro konkrétní studijní program na konkrétní instituci. Studentské vízum přichází s podmínkami, které musí studenti dodržovat. Porušení podmínek studentského víza je imigrační trestný čin.

  Podmínky zahrnují:

  • Studium - povoleno studovat pouze na programu, vízum bylo uděleno s výjimkou povolených změn programu (které musí být nahlášeny UKVI)
  • Pracovní podmínky - povolené hodiny a omezení typů práce, které lze provést
  • Veřejné prostředky - nemohou žádat o veřejné prostředky jakéhokoli druhu

  Studenti sponzorovaní CAS pro studentské vízum musí také:

  • Dokončete zápis podstoupením kontroly Právo na studium
  • Plně se zapojit do svého studijního programu a zúčastnit se všech vzdělávacích aktivit na akademické půdě
  • Udržujte své kontaktní údaje aktuální (adresy, telefon, osobní e-mail)
  • Informujte univerzitu o jakékoli změně jejich imigračního statusu

  Stipendia a financování

  Existuje mnoho způsobů, jak můžete získat pomoc s náklady na studium. Vaše možnosti budou záviset na typu studenta, který jste, jaký kurz studujete a odkud jste.

  Existuje několik způsobů, jak mohou vysokoškolští studenti v Southamptonu financovat své studium a životní náklady. Finanční podpora je k dispozici od vlády a univerzity.

  Financování postgraduálních studentů

  Existuje mnoho způsobů, jak mohou postgraduální studenti v Southamptonu financovat své studium a životní náklady. Finanční podpora je k dispozici od vlády, univerzity a externích organizací.

  Financování zahraničních studentů

  Zahraniční studenti platí různé poplatky než ti z Velké Británie nebo EU. Možná budete moci získat pomoc s financováním studií od různých organizací. Možnosti, které máte k dispozici, budou záviset na tom, zda jste vysokoškolský nebo postgraduální student.

  Stipendia, ocenění a možnosti financování

  Stipendia, ceny a půjčky vám mohou pomoci pokrýt některé nebo všechny vaše náklady při studiu v Southamptonu. Mohou být nabízeny ve spolupráci s univerzitou, vaší vládou nebo externí organizací.

  Možnosti, které máte k dispozici, budou záviset na tom, odkud jste a co chcete studovat. Možná budete muset některé z nich splatit a některé mohou mít připojené podmínky.

  Statistiky absolventů

  Žebříčky

  16. místo v The Times and Sunday Times Good University Guide 2022; 15. v Kompletním univerzitním průvodci 2022,18 oborových oblastí v top 10.

  78. místo v žebříčku QS World University Rankings (2023)

  Guardian University Guide 2022, číslo jedna v žebříčku stavebnictví a & elektroelektroniky a celkem 7 našich oborů v top 10.

  Tyto žebříčky z nás dělají nejlepší britskou univerzitu v Malajsii.

  Ohlasy studentů

  Místa

  • Highfield

   University Road, SO17 1BJ, Highfield

  • Winchester

   Park Avenue, SO23 8DL, Winchester

  Programy

  Otázky