Keystone logo
The Skolkovo Institute of Science and Technology (Skoltech) Master of Science v pokročilé počítačové vědě
The Skolkovo Institute of Science and Technology (Skoltech)

Master of Science v pokročilé počítačové vědě

Moscow, Rusko

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Na kampusu

* žádné školné pro uchazeče, kteří projdou výběrovým řízením. Studentský balíček: měsíční stipendium 40 000 RUB, zdravotní pojištění

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

Moderní věda a inženýrství kriticky spoléhají na efektivní a rychlé výpočetní techniky a modely. Program ACS dosahuje synergie nejmodernějších metod matematického modelování (numerické ODR a PDE, stochastické modelování, strojové učení a přístupy založené na velkých datech) a jejich implementace s moderními vysoce výkonnými paralelními výpočetními zařízeními vybavenými up- aktuální software. Špičkový vědecký magisterský projekt upevňuje teoretické znalosti získané v kurzech.

Magisterský program je 2 roky dlouhý: první rok má posílit vaše teoretické zázemí a druhý rok se zaměřit na výzkum. Studenti si mohou svobodně vybrat kurzy a mimoškolní aktivity, aby si utvářeli svou individuální trajektorii, získali měkké dovednosti a získali podnikatelské dovednosti, aby se připravili na zaměstnání.

Přednášky a praktické hodiny vedené světově uznávanými profesory a odborníky.Individuální výzkumné projekty studentů realizované v laboratořích Skoltech.Osmitýdenní letní program ponoření do odvětví u předních společností, který přeměňuje znalosti a dovednosti v činy.Kurzy o podnikání a inovacích, které poskytují dovednosti a znalosti pro komercializaci nápadů a výsledků výzkumu.

Úspěšný absolvent programu bude schopen:

 • manipulace s dostupnými informacemi o úlohách v reálném světě a jejich tvarování do podoby efektivně řešitelných matematických modelů
 • vývoj nových výpočetních přístupů a algoritmů pro datově náročné problémy
 • pomocí vysoce výkonných výpočetních technik v Pythonu a C/C++ k vývoji a/nebo optimalizaci masivně paralelních počítačových kódů
 • využití moderních frameworků pro vizualizaci dat

<img class=" image-element img-responsive " src=" https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/11/111169_TSL_1139.jpg " alt=" 111169_TSL_1139.jpg " data-json=" {"author":"© ","author_url ":"","source":""}" />

Cíl a cíle

Skladba datově náročného matematického modelování a simulací (DIMMS).

Tato dráha se zaměřuje na podporu nové generace počítačových vědců a inženýrů, schopných kombinovat přístupy založené na prvním principu a daty v matematickém modelování přírodních, průmyslových a sociálních jevů. Učební osnovy pečlivě vyvažují pokročilé výpočty, strojové učení a výpočetní fyziku pro implementaci rozsáhlých modelů v moderních výpočetních prostředích.

Úspěšný absolvent této trati bude schopen:

 • Sestavte matematické modely průmyslových procesů, přírodních a společenských jevů na základě základních principů a dostupných dat
 • Přispět k vývoji účinných algoritmů a kódů pro výpočetně náročné, datově náročné modelování a simulace
 • Aplikujte příslušné výpočetní přístupy, datové struktury, hardware a software na složité problémy reálného světa.

High-Performance Computing (HPC) a Big Data Track

Moderní výpočetní svět je v podstatě paralelní, protože CPU a GPU obsahují více jader. Datové sady a výpočetní problémy se stávají nemožné zpracovat pomocí jediného výpočetního uzlu.

Kromě toho, že se HPC věnuje akademické kariéře, studenti se znalostmi moderní výpočetní architektury, programování, optimalizace kódu a distribuovaného hlubokého učení snadno najdou pozice datových vědců, softwarových inženýrů nebo IT specialistů v různých průmyslových odvětvích, včetně IT, Oil & Gas, Finance a bankovnictví, průmyslový výzkum a vývoj, výroba a další.

Úspěšný absolvent této trati bude schopen:

 • Efektivně řešte výzvy moderního počítačového světa pomocí stávajících a nejmodernějších rámců HPC a Big Data v různých aplikacích (hloubkové učení, analýza dat, matematické modelování složitých událostí)
 • Řešte matematické modelování a datově náročné úlohy pomocí paralelních výpočtů
 • Vyvíjejte a optimalizujte masivně paralelní počítačové kódy
 • Vytvářejte efektivní infrastruktury pro HPC clustery, velká data a datová centra

Struktura programu

Dvouletý program zahrnuje povinné a doporučené volitelné předměty na nejdůležitější témata, širokou škálu volitelných předmětů (v závislosti na výzkumných a odborných potřebách studenta), složky podnikání a inovací, výzkumnou činnost a 8 týdnů průmyslu ponoření.

36 kreditů

povinné a doporučené volitelné předměty

36 kreditů

Výzkum a projekt diplomové práce

24 kreditů

Volitelné předměty a projekty

12 kreditů

Podnikání a inovace

12 kreditů

Průmyslové ponoření

Výzkum

Studenti se od 3. semestru aktivně zapojují do výzkumných aktivit.

Hlavní oblasti výzkumu:

 • Matematické a superpočítačové modelování
 • Velká data a distribuované hluboké učení
 • Moderní výpočetní architektury a technologie
 • Efektivní numerické algoritmy
 • Měkká hmota a stochastické procesy
 • Fyzika pro strojové učení a strojové učení pro fyziku
 • Fyzika pro společenské vědy
 • Matematické modelování rozsáhlých komplexních jevů (plazma, vícesložkové a vícefázové tekutiny a plyny)
 • Návrh léků a výpočetní návrh nových léčiv
 • Učení posily pro hledání cíle, formace hejna
 • Distribuovaná grafová analýza na moderních superpočítačových architekturách
 • Modelování geomechaniky pro ropný průmysl
 • Femtosekundová optika
 • Rozsáhlé molekulární modelování a optimalizace vlastností nových chemikálií

Možnosti kariéry a cesty

Průmysl

Získání odborných pozic, jako je datový analytik, datový vědec, průmyslový výzkumný vědec, konzultant v různých průmyslových odvětvích (chemický a farmaceutický průmysl, ropa a plyn, IT, finance a další).

Věda

Přistání Ph.D. pozice a pokračující výzkum v předních ruských a mezinárodních výzkumných orgánech.

Spuštění

Zahájení podnikání samostatně nebo prostřednictvím inovačního ekosystému Skolkovo s rozsáhlým souborem odborníků, konzultantů a investorů.

Vstupní požadavky

Bakalářský titul nebo ekvivalent v oboru matematika, informatika, fyzika, chemie nebo inženýrství.

Znalosti a dovednosti:

Počet, Diferenciální rovnice, Lineární algebra, Teorie pravděpodobnosti a matematická statistika, Numerické metody.

Požadavky na anglický jazyk:

Pokud vaše vzdělávání neprobíhalo v anglickém jazyce, bude se od vás očekávat, že prokážete odpovídající úroveň znalosti angličtiny.

Požadavky na aplikaci

Online aplikace usnadňuje proces potenciálním studentům. Doporučujeme vám pečlivě si přečíst pokyny k přihlášce, požadavky a termíny pro vybraný akademický program.

Žádost obsahuje následující dokumenty: životopis, dva doporučující dopisy, zprávu o skóre TOEFL/IELTS a motivační dopis. Žadatelé, kteří nemají doklad o znalosti angličtiny, mohou absolvovat TOEFL ITP během výběrového víkendu ve Skoltech.

Výběrový proces

 1. Připravte si portfolio
  Připravte si své konkurenční výběrové aplikační materiály.
 2. Odešlete přihlášku
  Nahrajte své materiály do aplikačního systému a odešlete svou žádost.
 3. Online testování
  Každý kandidát musí absolvovat online profilový test. O konkrétním datu a čase vašeho testu budete informováni e-mailem.
 4. Osobní pohovory (online)
  Konečná fáze výběru se koná v Moskvě. Na místě musíte složit zkoušku TOEFL ITP nebo předložit platný certifikát TOEFL a absolvovat osobní pohovor. Během této doby mohou být pro některé programy vyžadovány dodatečné písemné zkoušky (budete informováni předem).

<img class=" image-element img-responsive " src=" https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/11/111168_TSL_3334.jpg " alt=" 111168_TSL_3334.jpg " data-json=" {"author":"© ","author_url ":"","source":""}" />

Co říkají naši studenti

Dilyara Baymurzina
BSc, Moskevský institut fyziky a technologie → MSc, Skoltech → Laboratoř neuronových sítí a hlubokého učení, MIPT

"V programu ACS jsem se rozhodně naučil spoustu různých aplikací znalostí, které se na jiných univerzitách obvykle vyučují pouze teoreticky. Věřím, že studium v takto intenzivním magisterském programu je pro budoucnost studentů mnohem užitečnější než studium některých teoretických předmětů a pracovat paralelně."

Mahmud Allahverdijev
BSc, Qafqaz University → MSc, Skoltech → Snowflake

„Během kurzu HPC jsme důkladně porozuměli tomu, jak se ve vědeckém a průmyslovém prostředí řeší rozsáhlé aplikace Big Data a AI. Praktické úkoly na rámcích, jako jsou OpenMP, MPI, CUDA, vám pomohou práce s HPC clustery a superpočítači pro vaše výzkumné projekty a potenciální budoucí kariéru v HPC. Pokud vás zajímá zejména paralelní programování, HPC a distribuované systémy, nenechte si ujít příležitost tento kurz vyzkoušet.“

O Škole

Otázky

Podobné kurzy