Keystone logo
The Skolkovo Institute of Science and Technology (Skoltech) Master of Science v Internetu věcí a bezdrátových technologií
The Skolkovo Institute of Science and Technology (Skoltech)

Master of Science v Internetu věcí a bezdrátových technologií

Moscow, Rusko

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Na kampusu

* žádné školné pro uchazeče, kteří projdou výběrovým řízením. Studentský balíček: měsíční stipendium 40 000 RUB, zdravotní pojištění

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

V posledním desetiletí paradigma internetu věcí (IoT) a bezdrátové technologie nové generace (5G, 6G) stále více dobývají mysli výzkumníků a inženýrů. Nyní je to jeden z nejslibnějších oborů Průmyslu 4.0 s tržní hodnotou více než 100 miliard dolarů a stabilním ročním růstem.

Magisterský program je 2 roky dlouhý: první rok má posílit vaše teoretické zázemí a druhý rok se zaměřit na výzkum. Studenti si mohou svobodně vybrat kurzy a mimoškolní aktivity, aby si utvářeli svou individuální trajektorii, získali měkké dovednosti a získali podnikatelské dovednosti, aby se připravili na zaměstnání.

Přednášky a semináře

Náš studijní program je skutečně multidisciplinární a vysoce odborný. Poskytujeme možnost sestavení individuálních studijních plánů, které pokryjí povinné i volitelné předměty.

Výzkum

Všichni akademičtí pracovníci jsou aktivní ve výzkumu a čerpají z úzkých vazeb na naše výzkumné partnery v Rusku i v zámoří. Studenti mohou v prvním roce zahájit vlastní výzkumný projekt a publikovat výsledky výzkumu v renomovaném časopise nebo sborníku z konference.

Podnikání

Kromě akademických přednášek budete navštěvovat přednášky/hovory/semináře pořádané zkušenými podnikateli a vedoucími firem. Po dokončení budou studenti absolvovat se znalostmi a zkušenostmi se založením vlastního start-upu.

Stáž

8týdenní industriální stáž po 1. ročníku, práce na zásadním projektu a získávání prvních zkušeností z praktické aplikace IoT a bezdrátových technologií.

Proč získat magisterský titul ve Skoltech?

Výuka založená na výzkumu

Všichni pedagogičtí a akademičtí pracovníci Skoltechu se zabývají mezinárodně uznávaným vědeckým výzkumem napříč širokým spektrem témat. Poznatky z tohoto výzkumu začleňujeme do výuky.

Vybavení

Areál je vybaven nejmodernějšími zařízeními pro výuku a výzkum včetně testovací zóny 5G Skolkovo. Laboratoře (5G/IoT Lab, Huawei-Skoltech Lab) jsou také vybaveny standardním průmyslovým hardwarem a softwarem.

Mezinárodní studium a průmyslové zkušenosti

Všechny kurzy jsou vyučovány v angličtině. Špičkovým studentům jsou poskytovány zahraniční stáže (až 6 měsíců). Většina studentských projektů probíhá ve spolupráci s průmyslovými partnery.

Kariéra

Absolventi programu pracují v soukromém a veřejném sektoru v telekomunikacích, softwarovém inženýrství, výrobě atd. Alternativní možností je absolvovat výzkumné tituly (Ph.D.) v Rusku (Skoltech) nebo v zámoří (Stanford, ETH Zurich).

<img class=" image-element img-responsive " src=" https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/11/111169_TSL_1139.jpg " data-json=" {"author":"© ","author_url":"","zdroj ":""}" alt="111169_TSL_1139.jpg" />

Cíl a cíle

Cílem programu je instruovat příští generaci vedoucích pracovníků STEM připravených navrhovat principy a architektury a také vyvíjet aplikace a služby v rámci paradigmatu IoT a bezdrátových technologií nové generace (5G, 6G), včetně následujících cílů:

 • Vyvíjejte reálné aplikace IoT a vylepšujte je pomocí chytrých technologií a využijte snímaná data
 • Poskytněte produkt založený na IoT od začátku, „navrhněte a prodejte“.
 • Staňte se vývojářem bezdrátových komunikačních protokolů a řešení nové generace, jako je 6G a další
 • Vymýšlet řešení pro průmyslové případy (zdravotnictví, zemědělství atd.) s využitím IoT

Struktura programu

Dvouletý program zahrnuje povinné a doporučené volitelné předměty na nejdůležitější témata, širokou škálu volitelných předmětů (v závislosti na výzkumných a odborných potřebách studenta), složky podnikání a inovací, výzkumnou činnost a 8 týdnů průmyslu ponoření.

36 kreditů

povinné a doporučené volitelné předměty

36 kreditů

Výzkum a projekt diplomové práce

24 kreditů

Volitelné předměty a projekty

12 kreditů

Podnikání a inovace

12 kreditů

Průmyslové ponoření

Výzkum

Studenti se od 3. semestru aktivně zapojují do výzkumných aktivit.

Oblasti výzkumu

 • Komunikace nové generace
 • Teorie kódování a digitální zpracování signálu
 • Metody ML v komunikaci
 • Průmyslový IoT a průmyslové zpracování dat
 • Snímání a ovládání v environmentálních/průmyslových/biomedicínských aplikacích
 • Nositelné snímací a bezdrátové senzorové sítě
 • Vestavěná AI
 • Ochrana informací v počítačových systémech a sítích

Možnosti kariéry a cesty

Průmysl

Absolventi programu pracují v soukromém i veřejném sektoru v softwarovém inženýrství, komunikacích, výrobě atd.

Věda

Ph.D. pozice a pokračující výzkum v předních ruských a mezinárodních výzkumných orgánech (Stanford, ETH Zurich aj.).

Spuštění

Zahájení podnikání samostatně nebo prostřednictvím inovačního ekosystému Skolkovo s rozsáhlým souborem odborníků, konzultantů a investorů.

Vstupní požadavky

Bakalářský titul v oboru informační a komunikační technologie, informatika, elektronické inženýrství, aplikovaná fyzika, matematika.

Požadavky na anglický jazyk:

Pokud vaše vzdělávání neprobíhalo v anglickém jazyce, bude se od vás očekávat, že prokážete odpovídající úroveň znalosti angličtiny.

Požadavky na aplikaci

Online aplikace usnadňuje proces potenciálním studentům. Doporučujeme vám pečlivě si přečíst pokyny k přihlášce, požadavky a termíny pro vybraný akademický program.

Žádost obsahuje následující dokumenty: životopis, dva doporučující dopisy, zprávu o skóre TOEFL/IELTS a motivační dopis. Žadatelé, kteří nemají doklad o znalosti angličtiny, mohou absolvovat TOEFL ITP během výběrového víkendu ve Skoltech.

Výběrový proces

 1. Připravte si portfolio
  Připravte si své konkurenční výběrové aplikační materiály.
 2. Odešlete přihlášku
  Nahrajte své materiály do aplikačního systému a odešlete svou žádost.
 3. Online testování
  Každý kandidát musí absolvovat online profilový test. O konkrétním datu a čase vašeho testu budete informováni e-mailem.
 4. Osobní pohovory (online)
  Konečná fáze výběru se koná v Moskvě. Na místě musíte složit zkoušku TOEFL ITP nebo předložit platný certifikát TOEFL a absolvovat osobní pohovor. Během této doby mohou být pro některé programy vyžadovány dodatečné písemné zkoušky (budete informováni předem).

<img class=" image-element img-responsive " src=" https://keystoneacademic-res.cloudinary.com/image/upload/q_auto,f_auto,w_743,c_limit/element/11/111168_TSL_3334.jpg " data-json=" {"author":"© ","author_url":"","zdroj ":""}" alt="111168_TSL_3334.jpg" />

Co říkají naši studenti

Yoel Gomez Collado
BSc, Technologická univerzita Jose Antonio Echeverria → MSc, Skoltech

"Na programu Skoltech se mi nejvíce líbí kvalita kurzů a schopnosti, které jsem si doposud rozvinul. Nejraději mám témata související s mým profesním zázemím. Jsem telekomunikační a elektrotechnický inženýr, takže kurzy na téma Digitální zpracování signálů a komunikační technologie pro internet věcí Myslím, že můj čas ve Skoltech mi pomohl rozvinout praktické dovednosti a seznámit se se špičkovou technologií v oboru.“

O Škole

Otázky

Podobné kurzy