Keystone logo
The Skolkovo Institute of Science and Technology (Skoltech) Master of Science in Mathematical and Theoretical Physics
The Skolkovo Institute of Science and Technology (Skoltech)

Master of Science in Mathematical and Theoretical Physics

Moscow, Rusko

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Na kampusu

* no tuition fee for applicants who pass the selection process. Student pack: a monthly stipend of 40000 RUB, medical insurance

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

Program je zaměřen na to, aby výzkumným pracovníkům poskytl základy v matematice a hluboké znalosti matematické fyziky, a také dal možnost věnovat se hloubkovému studiu základních modelů moderní teoretické fyziky. Klademe důraz na samostatné vědecké studium studentů, které podporuje jejich rychlý zásadní vědecký (a tím i kariérní) růst.

Solidní znalosti teoretické fyziky a schopnost je aplikovat za účelem provedení spolehlivých výpočtů skutečných fyzikálních jevů jsou zásadní pro hodnotnou interpretaci nových experimentálních poznatků i pro vývoj úspěšných nápadů směrem k novým technologickým aplikacím.

Klíčové vlastnosti programu Matematická a teoretická fyzika jsou:

 • Špičkový výzkum v základních konceptech teoretické fyziky;
 • Pokrývá nedostatek společného vzdělávání ve fyzice a matematice;
 • Zvláštní důraz na výzkumnou činnost samotných studentů;
 • Poskytuje jedinečné vzdělávací prostředí v oblasti teoretické a matematické fyziky;
 • Renowned faculty with international experience and collaborations;
 • Zahrnuje různé disciplíny pokrývající hlavní témata v matematických metodách;
 • Různorodá a silná spolupráce s mezinárodními a ruskými partnery a publikace ve špičkových časopisech.

The MSc program is 2 years long: the first year is to strengthen your theoretical background, and the second year is to focus on research. Students have the freedom to choose courses and extracurricular activities to shape their individual trajectory, acquire soft skills, and gain entrepreneurial skills to prepare for job placement.

Lectures and practical classes conducted by world-renowned professors and experts.

Students' individual research projects carried out at Skoltech laboratories.

An 8-week summer industry immersion program at leading companies turning knowledge and skills into action.

Courses on entrepreneurship and innovation that provide skills, as well as knowledge, to commercialize ideas and research findings.

Aim and objectives

Program je zaměřen především na to, aby výzkumným pracovníkům poskytl základy matematiky a hluboké znalosti matematické fyziky. Studentům také nabízí možnost věnovat se hloubkovému studiu základních modelů moderní teoretické fyziky. Očekává se, že studenti se budou podílet na výzkumných projektech spolu s významnými odborníky, učiteli a zahraničními kolegy, kteří jsou k účasti speciálně přizváni. Jádrem vědecké kariéry našich studentů jsou povinné vědecké semináře a povinná účast na letních a zimních vědeckých školách.

Tento program nemá v zahraničí obdoby a lze jej srovnávat pouze s magisterským programem matematické fyziky na katedře matematiky Vysoké školy ekonomické (HSE). To znamená, že programy ve Skoltech a HSE si navzájem nekonkurují. Ve skutečnosti se navzájem doplňují. Smlouva podepsaná Skoltechem a HSE spojuje programy a jsou organizovány a provozovány jako konsolidovaný vzdělávací program.

Hlavní náplní programu Teoretická fyzika je poskytovat špičkové vzdělání a odbornou přípravu odborníkům v oblasti současné teoretické fyziky s důrazem na teorii kondenzovaných látek. Solidní znalosti teoretické fyziky a schopnost je aplikovat za účelem provedení spolehlivých výpočtů skutečných fyzikálních jevů jsou zásadní pro hodnotnou interpretaci nových experimentálních poznatků i pro vývoj úspěšných nápadů směrem k novým technologickým aplikacím. Absolventi programu by měli mít dovednosti moderního výzkumníka v této oblasti a splňovat nejvyšší odborné požadavky předních ruských i mezinárodních výzkumných a vzdělávacích center. Musí mít široký profesní rozhled, znát příslušné metodologické přístupy a mít dostatečné dovednosti k účasti na výzkumných projektech.

Program je realizován v síťové formě s akademickými partnery: Moskevským institutem fyziky a technologie a Landau Institute for Theoretical Physics.

This program gives you the ability to:

 • vyberte si vlastní vzdělávací cestu a studujte na míru, individuální kurzy v závislosti na konkrétní oblasti vašeho vědeckého studia
 • získat dovednosti moderního výzkumníka a splnit nejvyšší odborné požadavky předních ruských i mezinárodních výzkumných a vzdělávacích center
 • pokračovat ve vzdělávání a výzkumu v rámci Ph.D. program na Skoltech a předních vědeckých centrech v Rusku i v zahraničí
 • podílet se na výzkumných projektech samostatně i po boku významných odborníků, učitelů a zahraničních kolegů
 • uplatnit kulturu vědecké diskuse a schopnost provádět vědecký výzkum k fungování ve vědeckovýzkumné komunitě nebo multidisciplinárním týmu

Skladba A:

A successful graduate of the program will know and be able to:

 • Aplikovat matematiku a moderní metody teoretické fyziky na nejpokročilejší problémy současné základní vědy;
 • Využijte vysokou úroveň matematického vzdělání (v algebraické geometrii, topologii, teorii reprezentace) a teoretické fyziky (kvantová teorie pole, integrovatelné systémy, statistická mechanika a komplexní systémy atd.), abyste mohli pokračovat v úspěšné kariéře v nejpopulárnějších směrech vědy a vědy. technika;
 • Uplatňovat kulturu vědecké diskuse a schopnost provádět vědecký výzkum, aby fungoval ve vědecké výzkumné komunitě nebo v multidisciplinárním týmu;
 • Pokračovat ve vzdělávání a výzkumu v rámci Ph.D. program na Skoltech a předních vědeckých centrech v Rusku i v zahraničí.

Skladba B:

Úspěšný absolvent programu bude znát a bude umět používat:

 • Matematické metody současné teoretické fyziky, včetně komplexní analýzy, topologie, funkcionálních integrálů, vícerozměrných asymptotických metod;
 • Analytické metody a přístupy k širokému spektru fyzikálních problémů: fázové přechody (klasické i kvantové), termodynamika a kinetika mezoskopických systémů a nanostruktur, kvantová teorie pole, hydrodynamika, kvantový transport náboje, spinu a tepla, kvantově koherentní efekty v makroskopickém systémy, včetně qubitovy teorie a inženýrství.

111169_TSL_1139.jpg

Content

Klíčovými principy našeho vzdělávacího programu Matematická a teoretická fyzika jsou povinné vědecké semináře (včetně studentských) a silná vědecká komunita. Studenti studují na míru, jednotlivé předměty schvaluje jejich školitel, který určuje rozsah vybraných předmětů v závislosti na konkrétní oblasti vědeckého studia studenta. Klademe důraz na samostatné vědecké studium studentů, které podporuje jejich rychlý základní vědecký (i kariérní) růst.

Program structure

The 2-year program comprises compulsory and recommended elective courses on the most important topics, a wide set of elective courses (depending on the research and professional needs of the student), components of entrepreneurship and innovation, research activity, and 8 weeks of industry immersion.

36 credits

compulsory and recommended elective courses

36 credits

Research and MSc thesis project

24 credits

Elective courses and projects

12 credits

Entrepreneurship and innovation

12 credits

Industrial immersion

 

Research

Hlavní směry výzkumu:

 • topologie;
 • Algebraická geometrie;
 • Teorie reprezentace;
 • Sympletická geometrie;
 • Teorie kategorií;
 • Integrovatelné systémy;
 • Super-symetrické kalibrační teorie a konformní teorie.

Career paths

 • Ph.D. positions in academic & research institutions;
 • Specialist positions in various economic sectors including Skolkovo resident companies and startups.

Entry requirements

Příslušný bakalářský titul nebo jeho ekvivalent v matematice, aplikované matematice a fyzice.

Očekává se, že žadatelé o stopu A programu by měli být schopni prokázat znalost následujících témat:

 • Základy kombinatoriky, prvky teorie grup, lineární algebra, topologie, limity posloupností a funkcí, derivace a diferenciály, geometrie: afinní a projektivní prostory, mapy, křivky druhého řádu (kuželosečky), komplexní analýza, obyčejné diferenciální rovnice, klasická mechanika , klasická elektrodynamika.

Žadatelé o dráhu B musí prokázat vynikající znalosti:

 • Kvantová mechanika (v rámci kurzu Landau-Lifshitz)
 • Matematika (počet, lineární algebra, základní komplexní analýza, diferenciální rovnice)

Přijímací zkouška z kvantové mechaniky je svou složitostí ekvivalentní Landauovu teoretickému minimu.

English language requirements:

If your education was not conducted in the English language, you will be expected to demonstrate evidence of an adequate level of English proficiency.

Application requirements

The online application​ makes the process easier for potential students. We advise you carefully read the application instructions, requirements, and deadlines for the chosen academic program.

The application includes the following documents: a CV, two letters of recommendation, a TOEFL/IELTS score report, and a motivation letter. Applicants who do not have proof of English proficiency may take the TOEFL ITP during a Selection Weekend at Skoltech.

Selection process

 1. Prepare your portfolio
  Prepare your competitive selection application materials.
 2. Submit your application
  Upload your materials into the application system and submit your application.
 3. Online testing
  Every candidate must take an online profile test. You will be notified by email about the specific date and time of your test.
 4. In-person interviews (online)
  The final selection stage takes place in Moscow. You have to pass the TOEFL ITP exam on-site, or present a valid TOEFL certificate and pass an in-person interview. Extra written examinations may be required for certain programs during this time (you will be notified in advance).

111168_TSL_3334.jpg

What our students say

Anastasia Šaripová
BSc, Moskevský institut fyziky a technologie → MSc, Skoltech → Ph.D., Pennsylvania State University

"Dva roky jsem studoval matematickou fyziku na jednom z nejlepších míst na světě! Říkám to o Skoltechu. Vědecká atmosféra a úroveň profesorů je rozhodně vyšší než na mnoha špičkových univerzitách. Všechny přednášky a semináře byly super komplikované a neuvěřitelně zajímavé, každý semestr jsme měli konference se skvělými matematiky a různými školami, teď dělám doktorát v USA a Skoltech mi opravdu chybí."

O Škole

Otázky

Podobné kurzy