Keystone logo
The Skolkovo Institute of Science and Technology (Skoltech) Master of Science in Engineering Systems
The Skolkovo Institute of Science and Technology (Skoltech)

Master of Science in Engineering Systems

Moscow, Rusko

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Na kampusu

* žádné školné pro uchazeče, kteří projdou výběrovým řízením. Studentský balíček: měsíční stipendium 40 000 RUB, zdravotní pojištění

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

Program se zaměřuje na rozvoj kritických dovedností, porozumění a mistrovství pro digitální transformaci průmyslu a vývoj kyberneticko-fyzikálních systémů a produktů ve všech oblastech na Zemi a ve vesmíru, podporuje synergie a vzájemné závislosti mezi strojírenstvím, průmyslem, robotikou a vesmírná věda. Kombinuje studium obecných principů vývoje komplexních inženýrských systémů, základy podrobné analýzy s účastí na projektech budování satelitů, dronů a robotických systémů. Absolventi budou schopni podporovat a hrát vedoucí role v architektuře budoucího vývoje produktů a implementací inženýrských systémů v digitálních a automatizovaných prostředích, včetně prostředí nového vesmíru s velkými konstelacemi vesmírných systémů. Učíme studenty nacházet kreativní řešení největších výzev v moderních produktech a komplexních systémech, včetně těch z kosmického a robotického průmyslu.

The MSc program is 2 years long: the first year is to strengthen your theoretical background, and the second year is to focus on research. Students have the freedom to choose courses and extracurricular activities to shape their individual trajectory, acquire soft skills, and gain entrepreneurial skills to prepare for job placement.

Lectures and practical classes conducted by world-renowned professors and experts.

Students' individual research projects carried out at Skoltech laboratories.

An 8-week summer industry immersion program at leading companies turning knowledge and skills into action.

Courses on entrepreneurship and innovation that provide skills, as well as knowledge, to commercialize ideas and research findings.

Úspěšný absolvent programu bude znát a umět:

 • Koncipovat, navrhovat, implementovat a provozovat vesmírné systémy s důrazem na vesmírné senzory, užitečné zatížení a palubní systémy;
 • Vysvětlete holistický pohled na vesmírné mise a systémy;
 • Pokročilé schopnosti pro průzkum vesmíru s lidskou posádkou;
 • Využívejte prostorová data pro služby/aplikace, jako je navigace, EO, TLC;
 • Provádějte nová pozorování a měření z vesmíru.

Cíl a cíle

Cílem programu je naučit studenty nacházet kreativní řešení s přihlédnutím k rozmanitosti a jedinečnosti problémů zabývajících se vesmírnou vědou a inženýrstvím.

Digitální inženýrství a vývoj produktu Track

Sekce Digitální inženýrství a vývoj produktů se zaměřuje na technologie a metodiky pro vývoj produktů a systémů zásadních pro náš moderní průmysl a společnost. Zaměřuje se na to, jak vyvíjet digitální dvojčata systémů a jak efektivně využívat a přizpůsobovat digitální technologie k vývoji a analýze konkurenčních produktů a systémů pro naši moderní společnost; volitelně zahrnuje také mikromaster program MIT Principles of Manufacturing.

Tato dráha nabízí proud vývoje produktu od koncepčního návrhu (systémové inženýrství), přes detailní návrh a analýzu s virtuálními systémy (PLM) až po náběh výroby (principy výroby).

Robotická dráha

Dráha Robotics nabízí řadu kurzů v oblasti řídicích systémů, základů robotiky, systémů vidění, strojového učení, vestavěných systémů a snímání a pokročilých technik umělé inteligence. Trať se skládá ze 3 potrubí: AI pro robotiku (aplikace AI a ML v robotice), Vnímání v robotice (SLAM, plánování cest, navigace), Pokročilá robotika (UAV, Swarm of Drones, Aerial Manipulation, Mobile Robots, Haptics, teleoperace založená na VR/AR).

Space Track

Vesmírná dráha připraví specialisty schopné koncipovat a navrhovat vesmírné mise a vedoucí konstrukční týmy pro vývoj vesmírných systémů a dalších složitých inženýrských systémů (systémové inženýrství, kosmické lodě a design misí), stejně jako specialisty schopné extrahovat užitečné znalosti z vesmíru. -generovaná data, odhady a prognózy pro vývoj vesmírně orientovaných služeb a aplikací (experimentální analýza dat, Základy dálkového průzkumu Země, Satelitní navigace, Vesmírné počasí).

111169_TSL_1139.jpg

Our graduates will possess fundamental knowledge in the field of system design and practical skills in the creation of complex systems. They will be able to:

 • explain a holistic view of space missions and systems
 • tо create new services in navigation, communications, earth observation, and space environment
 • conceive, design, implement and operate space systems, with an emphasis on space sensors, payloads, and onboard systems
 • conduct new observations and measurements from space
 • to design build and test your own satellite (CubeSat)
 • build a career or create a startup in the field of space and robotics industry

Content

Tento program kombinuje studium obecných principů konstrukce komplexních inženýrských systémů s účastí na projektech budování satelitů, dronů a robotických systémů. Učíme studenty nacházet kreativní řešení největších výzev kosmického a robotického průmyslu.

Program structure

The 2-year program comprises compulsory and recommended elective courses on the most important topics, a wide set of elective courses (depending on the research and professional needs of the student), components of entrepreneurship and innovation, research activity, and 8 weeks of industry immersion.

36 credits

povinné a doporučené volitelné předměty

36 credits

Výzkum a projekt diplomové práce

24 credits

Volitelné předměty a projekty

12 credits

Entrepreneurship and innovation

12 credits

Průmyslové ponoření

 

Research

Hlavní oblasti výzkumu:

 • Zpracování obrazu dálkového průzkumu Země
 • Autonomní navigace robotů
 • 3D tištěný miniaturizovaný hmotnostní spektrometr Cassinian past pro vesmírný výzkum a obecné aplikace analýzy okolí
 • Koncepce distribuovaného satelitního systému pro pozorování Země a vesmírné telekomunikace
 • Vesmírné počasí
 • Modelování bioregenerativní produkce potravin v extrémních prostředích

Možnosti kariéry a cesty

Studenti, kteří absolvovali magisterský titul v oboru Informační systémy a technologie, jsou na mezinárodním trhu špičkových technologií velmi žádáni.

Cesty:

 • Průmysl. Získání odborných pozic v ruském a mezinárodním kosmickém a robotickém průmyslu, včetně společností a startupů sídlících ve Skolkovo;
 • Věda. Přistání Ph.D. pozice a pokračující výzkum u předních ruských a mezinárodních výzkumných subjektů;
 • Spuštění. Zahájení podnikání samostatně nebo prostřednictvím inovačního ekosystému Skolkovo s rozsáhlým souborem odborníků, partnerů, konzultantů a investorů.

Entry requirements

Příslušný bakalářský titul nebo jeho ekvivalent v oblastech souvisejících s letectvím. Vysoká úroveň znalosti angličtiny.

English language requirements:

If your education has not been conducted in the English language, you will be expected to demonstrate evidence of an adequate level of English proficiency.

Application requirements

Online aplikace usnadňuje proces potenciálním studentům. Doporučujeme vám pečlivě si přečíst pokyny k přihlášce, požadavky a termíny pro vybraný akademický program.

Žádost obsahuje následující dokumenty: životopis, dva doporučující dopisy, zprávu o skóre TOEFL/IELTS a motivační dopis. Žadatelé, kteří nemají doklad o znalosti angličtiny, mohou absolvovat TOEFL ITP během výběrového víkendu ve Skoltech.

Selection process

 1. Připravte si portfolio
  Připravte si své konkurenční výběrové aplikační materiály.
 2. Odešlete přihlášku
  Nahrajte své materiály do aplikačního systému a odešlete svou žádost.
 3. Online testování
  Každý kandidát musí absolvovat online profilový test. O konkrétním datu a čase vašeho testu budete informováni e-mailem.
 4. Osobní pohovory (online)
  Konečná fáze výběru se koná v Moskvě. Na místě musíte složit zkoušku TOEFL ITP nebo předložit platný certifikát TOEFL a absolvovat osobní pohovor. Během této doby mohou být pro některé programy vyžadovány dodatečné písemné zkoušky (budete předem upozorněni).

111168_TSL_3334.jpg

What our students say

Divya Shankar
BSc, Nitte Meenakshi Institute of Technology → MSc, Skoltech → SpeQtral

"Pocházel jsem ze skromných poměrů a hledal jsem institut, který by mohl poskytovat stipendia a skvělé vzdělání, které by podporovaly mé vesmírné sny. Skoltech přišel jako konglomerace poskytující vše, co jsem hledal. Studoval jsem vesmírné technologie v Rusku a USA, dva vesmírní průkopníci byl splněným snem Bylo mi velkou ctí studovat s největšími mozky na těch největších místech, které jsem si dokázal představit, na špičkových technologiích ve skupině pro výzkum vesmírných systémů ve Skoltechu a na MIT Již téměř 5 let pracuji v oboru Skoltech nám dal svobodu vybrat si témata našeho zájmu z jakéhokoli oddělení, dal nám možnost seznámit se s průmyslem, předal nám podnikatelské dovednosti, podpořil nás jakýmikoli výzkumnými nápady, které jsme měli. Jedním z takových příkladů je náš projekt Mars Desert Research Station, abychom byli analogovými astronauty Všechny věci, které jsem se naučil a zažil ve Skoltechu, byly pro mě silným základem pro budování mé kariéry.

Ahmed Taha
BSc, Cairo University → MSc, Skoltech → Ph.D., University of Luxembourg

"Pamatuji si, že jsem se připojil ke Skoltechu pouze za účelem získat hlubší vhled do klíčových technologií v oblasti kosmického inženýrství, ale než jsem se nadál, dozvěděl jsem se také, jak ze svého výzkumu vybudovat úspěšný podnik. Program Engineering Systems je elegantně strukturovaný tak, že snižuje propast mezi výzkumem a průmyslem prostřednictvím podnikatelských kurzů, které doplňují ty technické.“

O Škole

Otázky

Podobné kurzy

 • Master of Science (M.Sc.) Udržitelné řízení a technologie
  • Straubing, Německo
 • Master of Science v informačních a komunikačních technologiích - Robotika
  • Zagreb, Chorvatsko
 • Master of Science in Computing - Data Science
  • Zagreb, Chorvatsko