Keystone logo
The Skolkovo Institute of Science and Technology (Skoltech) Master of Science in Energy Systems
The Skolkovo Institute of Science and Technology (Skoltech)

Master of Science in Energy Systems

Moscow, Rusko

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Na kampusu

* no tuition fee for applicants who pass the selection process. Student pack: a monthly stipend of 40000 RUB, medical insurance

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

Koncepcí tohoto programu je spojit inženýrství energetických systémů, informatiku, optimalizaci, teorii řízení a vyvinout inovativní přístupy k novým a náročným problémům v návrhu a provozu energetické sítě, systémů dálkového vytápění a dalších složitých inženýrských sítí. Program má také hardwarovou/experimentální složku (měření a snímání) v oblasti výkonové elektroniky a inteligentních sítí, stejně jako činnosti herních laboratoří na trzích s energií.

The MSc program is 2 years long: the first year is to strengthen your theoretical background, and the second year is to focus on research. Students have the freedom to choose courses and extracurricular activities to shape their individual trajectory, acquire soft skills, and gain entrepreneurial skills to prepare for job placement.

Lectures and practical classes conducted by world-renowned professors and experts.Students' individual research projects carried out at Skoltech laboratories.An 8-week summer industry immersion program at leading companies turning knowledge and skills into action.Courses on entrepreneurship and innovation that provide skills, as well as knowledge, to commercialize ideas and research findings.

A successful graduate of the program will know:

 • Inženýrské základy, pochopení energetických zařízení a moderní matematická analýza reálných problémů, které vznikají v energetických systémech/sítích a jejich komponentách (software a hardware);
 • Jak extrahovat z praktické, inženýrské reality matematicky a fyzikálně rozumné problémy týkající se energetických systémů/sítí a jejich součástí;
 • Jak analyzovat a řešit výše uvedené problémy pomocí nejmodernějších technik z aplikované statistiky, fyziky a matematiky, konvexní optimalizace, optimálního řízení a souvisejících oblastí;
 • Metodologie akademického výzkumu energetických systémů a jejich průmyslových aplikací.

Aim and objectives

Cílem programu je připravit vědecké a technologické lídry ve výzkumu nově vznikajících energetických systémů.

Cílem magisterského programu v oboru Energy Systems Science and Engineering je překlenout propast mezi průmyslovými problémy v oblasti optimalizace, řízení a plánování energetických sítí a dalších inženýrských sítí a příslušných základních vědeckých a špičkových výpočetních technik a algoritmů.

Energy Systems Track

ES track je pro výzkumné pracovníky a inženýry schopné vyvinout inovativní přístupy k novým a náročným problémům při navrhování a provozu elektrické sítě, systémů dálkového vytápění a dalších složitých inženýrských sítí.

Energy Transition & ESG Track

Trať ET & ESG je určena pro novou generaci kvalifikovaných inženýrů a budoucích lídrů v oboru, kteří by byli schopni usnadnit energetickou politiku a vyvinout nové technologie k zajištění dekarbonizace průmyslu a přechodu energetiky k nízkouhlíkové ekonomice a udržitelnému rozvoji.

111176_TSL_1139.jpg

Content

Učební plán programu obsahuje unikátní kombinaci pokročilých matematických a výpočetních metod spolu s aplikačně orientovanou hloubkovou výukou inženýrství energetických systémů a fyziky.

Program structure

The 2-year program comprises compulsory and recommended elective courses on the most important topics, a wide set of elective courses (depending on the research and professional needs of the student), components of entrepreneurship and innovation, research activity, and 8 weeks of industry immersion.

36 credits

compulsory and recommended elective courses

36 credits

Research and MSc thesis project

24 credits

Elective courses and projects

12 credits

Entrepreneurship and innovation

12 credits

Industrial immersion

 

Research

Studenti se aktivně zapojují do výzkumu od samého počátku studia.

Main research areas:

 • Inteligentní a odolné napájecí sítě
 • Systémy dálkového vytápění
 • Propojené energetické infrastruktury
 • Energy Markets and Regulation
 • Výkonová elektronika a zařízení
 • Tepelná a termoelektrická zařízení

Career opportunities and paths

Program MSc byl vyvinut tak, aby uspokojil vysokou poptávku po specialistech, kteří kombinují silné zázemí v matematice, informatice s praktickými znalostmi a porozuměním energetických systémů. Absolventi programu mohou zahájit mezinárodní výzkumnou kariéru nebo pracovat s našimi průmyslovými partnery (případně již během studia).

Kurzy v rámci tohoto magisterského programu vyvíjejí a poskytují instruktoři s širokými mezinárodními zkušenostmi v akademickém a průmyslovém výzkumu a vývoji.

Absolventi výrazně zvyšují svou budoucí zaměstnatelnost spojením znalostí inženýrské reality a fyzikální intuice se silnou znalostí související matematiky a algoritmů. Získání současných praktických, teoretických a počítačových dovedností umožní našim studentům „teplý start“ v akademii, průmyslu nebo podnikání dokončením programu.

Kurzy v rámci tohoto magisterského programu a průmyslové zkušenosti spojené do jedinečného programu MSc. Studenti tak získají příležitost získat včasný přístup k národnímu a mezinárodnímu výzkumu, stejně jako k průmyslové a inovační krajině, což umožňuje zaměstnání v Rusku i v zahraničí.

Entry requirements

Úspěšní kandidáti musí vědět:

 • Linear algebra
 • Calculus
 • Differential equations
 • Základní pravděpodobnost
 • Programming
 • Obecná fyzika (mechanika, elektromagnetismus, termodynamika)

Úspěšní kandidáti musí mít bakalářský titul v matematice, informatice nebo fyzice nebo bakalářský titul v oboru strojírenství (elektrické nebo mechanické).

English language requirements:

If your education has not been conducted in the English language, you will be expected to demonstrate evidence of an adequate level of English proficiency.

Application requirements

The online application​ makes the process easier for potential students. We advise you carefully read the application instructions, requirements, and deadlines for the chosen academic program.

The application includes the following documents: a CV, two letters of recommendation, a TOEFL/IELTS score report, and a motivation letter. Applicants who do not have proof of English proficiency may take the TOEFL ITP during a Selection Weekend at Skoltech.

Selection process

 1. Prepare your portfolio
  Prepare your competitive selection application materials.
 2. Submit your application
  Upload your materials into the application system and submit your application.
 3. Online testing
  Every candidate must take an online profile test. You will be notified by email about the specific date and time of your test.
 4. In-person interviews (online)
  The final selection stage takes place in Moscow. You have to pass the TOEFL ITP exam on-site, or present a valid TOEFL certificate and pass an in-person interview. Extra written examinations may be required for certain programs during this time (you will be notified in advance).

111168_TSL_3334.jpg

What our students say

Maxim Parshin
BSc, Petrohradská elektrotechnická univerzita → MSc, Skoltech

„Jako student programu Energetické systémy jsem mohl získat unikátní znalosti v různých oblastech energetiky, naučit se pokročilá řešení v zařízeních měničů energie a obnovitelných zdrojů energie, seznámit se s moderními nástroji efektivního řízení a plánování energetické systémy Ale jedním z klíčových úspěchů bylo výrazné zlepšení mé angličtiny týkající se energetického sektoru, což mi nyní výrazně usnadňuje spolupráci se zahraničními kolegy skutečně relevantní ve světové vědecké komunitě."

Maria Goldsteinová
BSc, Moskevský institut fyziky a technologie → MSc, Skoltech → Be Close (startup)

"Skoltech time byl pro mě nejefektivnější a nejproduktivnější, protože program je zaměřen na praktické dovednosti i na teoretické. Navíc jsou tam všichni lidé vysoce motivovaní a aktivní, takže se nemáte šanci nudit. Myslím, že nejvíce Významným příkladem pro mě bylo, že jsem zůstal na univerzitě až do 2 hodin a chtěl jsem dokonale dokončit všechny domácí úkoly, protože byly tak zajímavé, že mě Skoltech vrátil do vědecké oblasti, kterou jsem měl rád, a byl jsem připraven diskutovat o všech tématech týkajících se energetických systémů čas :) Na Skoltech jsem získal tolik znalostí, které stále využívám. Tuto univerzitu naprosto doporučuji. Spojuje perfektní způsob studia se spoustou talentovaných lidí.

Oluwaseun Enoch Oladimeji
BSc, University of Ibadan → MSc, Skoltech → PhD, Skoltech

"Studium energetických systémů na Skolkovském institutu vědy a techniky vám dává výraznou výhodu. Jste vystaveni novým a špičkovým výzkumným metodologiím, zatímco vás vyučují ostřílení a uznávaní profesoři a vědci, kteří jsou na špičce ve svém oboru. Na konci vašeho MS programu budete mít velkou výzvu. Nebude to o tom, „co dělat dál“, ale kterou z různých otevřených cest byste měli sledovat.

O Škole

Otázky

Podobné kurzy