Keystone logo
The Hong Kong Polytechnic University - Department of Logistics and Maritime Studies

The Hong Kong Polytechnic University - Department of Logistics and Maritime Studies

The Hong Kong Polytechnic University - Department of Logistics and Maritime Studies

Úvod

Aby se vyrovnala s rychlým rozvojem logistiky v Hongkongu a na čínské pevnině s rostoucí poptávkou po talentech, Hongkongská polytechnická univerzita (PolyU) oficiálně zřídila dne 1. září 2003 katedru logistiky, po reorganizaci, která zahrnovala bývalé ministerstvo lodní dopravy a Dopravní logistika a část bývalé katedry managementu.

V září 2008 PolyU udělal další krok k přejmenování katedry na katedru logistiky a námořních studií, aby lépe odrážel silné stránky katedry a rostoucí portfolio. V současné době je PolyU jediným poskytovatelem námořního vzdělávání na terciární úrovni v Hongkongu.

Kvalitní vzdělávání

S hlavními oblastmi specializace v "globálním dodavatelském řetězci" a "mezinárodní lodní a dopravní logistice", katedra nabízí komplexní a mezinárodně uznávané akademické programy od bakalářské až po postgraduální úroveň. Primárním cílem je vychovat vysoce efektivní logistické manažery a lídry prostřednictvím vývoje současných vzdělávacích materiálů a používání inovativních a výukových metod.

Magisterské programy katedry v oblastech Global Supply Chain Management, International Shipping and Transport Logistics a Operations Management nabízejí manažerům a profesionálům v oboru hluboké znalosti a ztělesňují zdravou rovnováhu mezi akademickou teorií a odbornou praxí. Magisterský program v mezinárodní lodní a dopravní logistice například zahrnuje nejen námořní znalosti, ale také praktické předměty, jako je přístavní politika a řízení, námořní právo a námořní pojištění.

Ministerstvo také aktivně spolupracuje se špičkovými institucemi na čínské pevnině. Jednou z těchto iniciativ bylo zahájení její vlajkové lodi Master of Science in Quality Management s univerzitou Zhejiang v Zhejiang. Na základě akademického profilu katedry přilákal program kandidáty z různých prostředí, včetně bankovnictví a financí, stravování a restaurace, stavebnictví, strojírenství, vládních úřadů, zdravotnictví, hotelu, logistiky, merchandisingu, výroby, správy nemovitostí, veřejných služeb, nákupu. , testování a certifikace kvality, maloobchod, cestovní ruch, obchod, doprava, skladování a další odvětví služeb.

Inovativní výzkum

V souladu s tradicí PolyU klade katedra silný důraz na inovativní výzkum v různých oblastech zahrnujících námořní dopravu, lodní dopravu, přístavy, řízení dodavatelského řetězce a dopravní logistiku. Akademičtí pracovníci se důsledně zapojují do výzkumných aktivit, o čemž svědčí rostoucí počet vědeckých prací publikovaných ve špičkových akademických časopisech.

Označení některých projektů jako specializovaných oblastí univerzitou dále znamená excelenci katedry ve výzkumných nápadech a aktivitách.

Průmyslová spolupráce

Jako centrum excelence v logistice a námořním vzdělávání pro výchovu profesionálních talentů se katedra také snaží poskytovat výzkumné a poradenské služby pro podnikatelskou komunitu. Díky úzké spolupráci s průmyslovými odvětvími, aplikacemi a propojením s reálným světem může katedra přinést do tříd nejvyšší kvalitu výuky, výzkumu a poradenství, což přinese výhody pro průmysl a komunitu jako celek. To je to, co PolyU dělá rozdíl v logistice a námořním vzdělávání.

Žebříčky

Hodnocení univerzit:

#5 v žebříčku Times Higher Education Young University Rankings 2022

#5 v globálním žebříčku akademických předmětů (GRAS) 2021 podle ShanghaiRanking: Management

#6 v QS Top 50 pod 50 2022

#23 v žebříčku Times Higher Education Asia University Rankings 2021

#25 v žebříčku QS Asia University Rankings 2022

#66 v žebříčku QS World University Ranking 2022

91. místo v žebříčku Times Higher Education (THE) World University Ranking 2022

Hodnocení fakulty:

#1 v Hong Kongu a #25 na světě pro obchod a ekonomiku

Obchodní fakulta Hongkongské polytechnické univerzity ocenila nejlepšího poskytovatele vzdělávacích kurzů v oblasti logistiky v roce 2021 v cenách Asian Freight, Logistics and Supply Chain Awards

Hodnocení oddělení:

#1 v námořním výzkumu na čínské univerzitě

Číslo 1 v žebříčku PolyU Top 30 Worldwide Maritime School Ranking (2016–2020)

Číslo 1 v ISI Web of Science společnosti Thomson Reuters 2019–2021: Data výzkumu přepravy

# 1 v KUBS Worldwide Business Research Rankings™ – Operations Management and Management Science 2010-2019

#1 v Hong Kongu a #9 ve světě The SCM Journal List™ University Rankings 2018

#2 v Hong Kongu a #18 ve světě žebříčku univerzit The SCM Journal List™ University Rankings 2018-2020

#14 v žebříčku UTD Top 100 Business School Research World Rankings a #1 mimo USA v oblasti řízení výroby a provozu za období 2016-2020.

Několik profesorů z Katedry logistiky a námořních studií Hongkongské polytechnické univerzity je zařazeno mezi 250 nejlepších jednotlivců v Business Research podle P-Rank 2022.

Počítaje v to:

#1 Ir Profesor, děkan Obchodní fakulty, Edwin Cheng

#37 Profesor Shuaian Wang

#84 Profesor Kee-hung Lai (Mike Lai)

#153 Profesor Chi To Ng

#200 Profesor Chung Lun Li

Místa

  • Hung Hom

    Room M628, 6/F, Li Ka Shing Tower, , Hung Hom

Otázky