Keystone logo
The Catholic University In Ružomberok

The Catholic University In Ružomberok

The Catholic University In Ružomberok

Úvod

Katolická univerzita v Ružomberku

Katolická univerzita v Ružomberku, Slovensko je veřejná vysoká škola se čtyřmi fakultami (Filozofická fakulta a dopisy, Pedagogická fakulta, Teologická fakulta a Fakulta zdravotnická). Univerzita poskytuje kvalitní vzdělání založené na individuálním přístupu v moderním areálu. Fakulty umění a dopisů je součástí univerzity od jejího založení. Nabízí atraktivní studijní programy v oblasti humanitních, historických, společenských a behaviorálních věd.

Flexibilní a vysoce kvalitní vzdělávání

Univerzita i její Fakulta umění a literatura se neustále snaží zlepšit kvalitu vzdělávání a výzkumu. Úspěch tohoto úsilí opakovaně potvrzují názory studentů a hodnocení nezávislé slovenské ratingové agentury ARRA. Podle posledního zveřejněného hodnocení všech univerzitních fakult na Slovensku agenturou ARRA je Filozofická fakulta Katolické univerzity v Ružomberku druhým nejlepším a ze všech fakult umění a dopisů má nejnižší podíl nezaměstnaných absolventů. Studenti jsou nabízeni širokou škálu studijních programů a mohou si vybrat z různých kurzů na nejnovější témata. Kromě toho se studenti mohou účastnit výměn na některých našich partnerských univerzitách v zahraničí.

Osobní růst

Univerzita podporuje osobní růst svých studentů. Vedle vzdělání nabízí možnost učit se užitečným dovednostem, setkat se s zajímavými lidmi a zapojit se do mimoškolních aktivit, jako jsou studijní média (studentský časopis, rozhlasová a televizní stanice), univerzitní divadelní soubor, folk-taneční společnost nebo sportovní aktivity.

Individuální přístup a rodinná atmosféra

Na Fakultě umění a literatury se studenti znají navzájem a jejich profesoři. Existují pravidelné akce, které jim pomáhají například setkat se s neformálním vítaným dnem pro studenty prvního ročníku, katedry, vánoční večírky, výlety na hřišti apod. Vzdělávání se obvykle uskutečňuje v menších skupinách; proto jsou studenti schopni rychlejší pokrok.

Aktuální univerzitní kampus

Areál univerzity je jedním z nejmodernějších na Slovensku. Dominuje ji nová univerzitní knihovna, ale také dobře vybavené učebny a moderní ložnice. Všechna důležitá zařízení se nacházejí v blízkosti hlavní budovy univerzity. Proto jsou studenti schopni strávit celý den (navštěvovat kurzy, studovat v knihovně, mít kávu v jedné z kaváren nebo jíst ve univerzitní jídelně) v rámci univerzitního kampusu.

Atraktivní oblast

Filozofická fakulta se nachází na severu Slovenska v Ružomberku. Region nabízí širokou škálu možností pro příjemné volnočasové aktivity, protože poskytuje mnoho příležitostí pro relaxaci a zábavu. Turisticky orientované návštěvníky zaujme malebné horské prostředí, které je vhodné pro víkendové turisty i zkušené horolezce. V blízkém okolí se nachází pohoří Nízké Tatry, Velká Fatra a také Chočské vrchy, kde se mohou lidé vydat na pěší túry různých obtížností. Ružomberok nabízí řadu možností pro různé sportovní aktivity. Lyžařský a lyžařský rodinný park Malino Brdo nabízí výborné služby pro milovníky zimních sportů, turistů a zájemců o sjezdové horské cyklistiky. Atraktivní termální koupaliště Bešeňová a Lucky, které jezdí celoročně, jsou jen pár kilometrů od Ružomberka.

Podpora zahraničních studentů

Na fakultě máme zahraniční studenty, kteří přicházejí především z Ukrajiny, Polska nebo České republiky, kterým je nabídnuta pomoc s jejich praktickými otázkami, jako jsou povolení k pobytu apod. Zahraniční studenti mají k dispozici kurzy pro výuku slovenského jazyka. Protože slovanské jazyky mají mnoho společného, tito studenti jsou obvykle schopni velmi rychle navigovat ve vzdělávacím procesu. Kromě toho je adaptační proces snazší, pokud se studenti rozhodnou studovat anglický nebo německý jazyk, v tomto případě je většina z nich v angličtině nebo němčině.

Přiměřené životní náklady

Studenti pocházející ze zemí EU nebo zemí jako Ukrajina, Bělorusko, Srbsko atd. Neplatí školné za studium. Poplatky za ubytování ve studentských kolejích se pohybují od 70 do 140 EUR za měsíc na základě počtu lůžek (studentů) v pokoji. Celkové životní náklady studenta v Ružomberku tak mohou činit přibližně 350 EUR měsíčně. Navíc, nejlepší studenti dostávají štědré stipendia a existuje mnoho příležitostí pro práci na částečný úvazek v této turistické oblasti.

Místa

 • Ružomberok

  Nám. A. Hlinku 1159/60, 034 01 Ružomberok, Slovakia, , Ružomberok

  Programy

   Instituce také nabízí:

   Otázky