We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

The British University in Egypt

The British University in Egypt

The British University in Egypt

Úvod

Vznik Britské univerzity v Egyptě vzešel z Memoranda o spolupráci z roku 1998 mezi vládou Spojeného království a egyptskými vládami. Předpokládalo se, že taková instituce bude produkovat absolventy norem Spojeného království pro klíčová odvětví egyptské ekonomiky, zejména v oblastech strojírenství, informatiky a obchodních studií.

Plánování nové instituce bylo zahájeno a finanční podpora byla poskytnuta skupinou prominentních egyptských podnikatelů a veřejných osobností, mezi nimiž byl hlavním představitelem pan Farid Khamis, předseda Oriental Weavers, významné mezinárodní společnosti na výrobu koberců. V roce 2004 byl se silnou podporou britského velvyslanectví a Britské rady vydán prezidentský dekret o založení The British University in Egypt . Počáteční fáze univerzitního kampusu byla již ve výstavbě a univerzita přivítala svou první kohortu (pouze 200 studentů) vysokoškolských studentů v září 2005.

Místa

  • Cairo

    El Sherouk City , Suez Desert Road , Cairo 11837 - P.O. Box 43, , Cairo

Otázky