We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

The Abbe School of Photonics

The Abbe School of Photonics

The Abbe School of Photonics

Úvod

Naše poslání: světová fotonická výchova

Posláním Abbe School of Photonics je nabídnout vzdělávací program ve fotonice na nejvyšších mezinárodních standardech nejambicióznějším a motivovaným studentům. Naše škola slouží jako odrazový můstek kariéry podporou akademické kariéry, stejně jako poskytování příležitostí k získání pracovních zkušeností ve fotonickém průmyslu.

Studium fotoniky ve městě, kde to všechno začalo

Koncepce a filozofie školy mají za hlavní cíl založení jednoho z předních světových vzdělávacích center v optice a fotonice v německé Jeně. ASP byl formován tradicí a širokým spektrem pedagogické a výzkumné činnosti v oblasti světelných věd na naší univerzitě. Škola nabízí vynikající kvalifikační příležitosti na vysokoškolské a postgraduální úrovni v oblasti optiky a fotoniky. Kvalifikační strategie školy je zcela zaměřena na výzkum a je založena na principech akademické svobody, konkurenčních výzkumných podmínek a internacionalizace na všech úrovních vzdělávání a výzkumu.

Škola uznává svou odpovědnost za to, že mnoho jejích absolventů bude pokračovat v kariéře ve společnostech náročných na výzkum. Vzdělávací programy ASP, proto, usilovat o podporu a optimálně propojit fáze akademické kariéry mladých vědců s pracovními zkušenostmi ve společnostech náročných na výzkum. Všechna naše konkurenceschopná opatření pro rozvoj kariéry jsou proto navržena tak, aby položila základy úspěšné kariéry jak v akademické sféře, tak v průmyslu.

ASP byla založena v roce 2008 v partnerství veřejného a soukromého sektoru německou federální a durynskou státní vládou, University of Jena, a německý fotonický průmysl. Klíčovým faktorem programu je úzká spolupráce ASP s průmyslovými partnery. K udržení výjimečného hospodářského rozvoje našich partnerů v budoucnu bude vyžadována dostupnost značného počtu vysoce kvalifikovaných zaměstnanců. Absolventi ASP jsou potenciálními kandidáty, dobře připraven pro německý fotonický průmysl.

Jena: špičková německá univerzita plná historie a tradice

Univerzita Friedricha Schillera Jena, s jeho starodávným latinským názvem" alma mater jenensis", je jednou z nejstarších německých univerzit, která byla založena v roce 1558. V té době byly předmětem výzkumu a výuky klasické akademické oblasti filozofie, teologie, zákon, a medicína. Během minulých století, mnoho významných vědců bylo profesory na této univerzitě. Na konci 18. a začátku 19. století, Jena se proslavila během klasicko-romantické" zázračné éry," kdy světově proslulí básníci a filozofové jako Goethe, Schiller, Hegel, a Fichte označili svou intelektuální atmosféru.

Plně digitální, plně online!

Program MSc Photonics byl původně koncipován jako studijní kurz na akademické půdě. Věříme, že naše škola je jedním z nejlepších míst na světě pro studium praktické fotoniky zaměřené na výzkum ve špičkových výzkumných laboratořích - a držíme se tohoto standardu. Přesto uznáváme, že pandemie COVID-19 má dlouhodobý účinek na globální akademickou obec. Tím pádem, výuka na akademické půdě v kombinaci s hybridním streamováním je novým standardem naší školy:

  • V naší škole, existuje také omezený počet studijních slotů pouze online po dobu prvního a druhého semestru. Program tak může být během prvního roku studia studován zcela vzdáleně a během tohoto časového období lze získat všech 60 potřebných kreditních bodů (CP).
  • nicméně, s cílem postoupit do třetího semestru a nakonec získat magisterský titul, každý student prvního ročníku online se musí přestěhovat do Jeny v určitém okamžiku před začátkem třetího semestru. Je povinné, aby všichni studenti studovali na akademické půdě během třetího a čtvrtého semestru.

Místa

  • Jena

    Abbe Center of Photonics Albert-Einstein-Str. 6 07745 Jena, Germany, 07745, Jena

Otázky