Keystone logo
Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology

Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology

Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology

Úvod

Technische Universität Berlin (TU Berlin) je mezinárodně uznávaná univerzita, která se nachází v centru hlavního města Německa. Založena v roce 1879, je jednou z největších a nejprestižnějších výzkumných a vzdělávacích institucí v zemi.

Absolventi univerzity a profesoři

Seznam absolventů a profesorů univerzity zahrnuje národní akademické volby, dvě laureáty národních medailí vědců a deset nositelů Nobelovy ceny.

Katedra vesmírné techniky

Studijní program MSE nabízí katedra vesmírné techniky, jedna ze šesti kateder katedry letectví a astronautiky na Technische Universität Berlin.

Společnost byla založena v roce 1963 profesorem Eugenem Sängerem a je prvním odvětvím leteckého průmyslu v Německu. Od té doby úspěšně provádí výzkum a vzdělává systémové inženýry pro letecký průmysl, zejména se zaměřením na design, praktickou realizaci a provozování malých družicových misí (rodina TUBSAT a BEESAT) spolu se studenty.

Křeslo kosmické technologie také staví a spouští vlastní rakety (skupina Aquarius a DECAN) a provádí experimenty na zvukových raketách.

Od roku 2007 provozujeme také projekty pro vývoj a testování planetových roverů a odpovídajících technologií mise.

Absolventi katedry vesmírné techniky pracují v klíčových pozicích pro letecký a kosmický průmysl v Evropské vesmírné agentuře (ESA), německém leteckém centru (DLR), Arianespace, Airbus obraně a vesmíru, OHB AG atd.

Místa

  • Berlin

    Technische Universität Berlin, Chair of Space Technology Marchstraße 12-14, 10587, Berlin

    Otázky