Keystone logo
Tampere University Master of Science (technologie) v lékařské fyzice a biomedicínském přístrojovém vybavení, biomedicínských vědách a inženýrství
Tampere University

Master of Science (technologie) v lékařské fyzice a biomedicínském přístrojovém vybavení, biomedicínských vědách a inženýrství

Tampere, Finsko

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Aug 2024

EUR 12 000 / per year *

Na kampusu

* za akademický rok pro studenty mimo EU / EHP

Úvod

Biomedicínské vědy a inženýrství kombinuje inženýrství se vědami o živé přírodě

Stárnoucí společnost a zvyšující se zájem o blahobyt vyžadují nová řešení pro personalizovanější a přesnější zdravotní péči od nového zobrazování až po spolehlivé vzdálené monitorování pacientů a také wellness zařízení na podporu prevence a rehabilitace.

Na rozhraní mezi inženýrstvím a zdravotnickými vědami

Průmysl biomedicínského inženýrství je stále důležitějším globálním high-tech odvětvím. Ve Finsku je odvětví zdravotnických technologických programů obzvláště silné. Se vznikem mnoha malých podniků se obory biomedicínských věd a inženýrství rychle rozšiřují a nabízejí různé možnosti kariéry. Tento program vám poskytuje solidní pochopení výzev souvisejících s biomedicínskými a zdravotnickými vědami. Seznámíte se s pokročilými technologiemi na rozhraní mezi inženýrstvím a zdravotnickými vědami a budete mít schopnost vyvíjet inovativní řešení k řešení těchto problémů. Budete moci prokázat kritické myšlení a profesionalitu a věnovat se kariéře v průmyslu, nemocnici nebo pokračovat ve studiu směrem k doktorskému titulu. Můžete být také rozený podnikatel a rozjet svůj vlastní start-up.

Lékařská fyzika a biomedicínské přístrojové vybavení

Specializace Lékařská fyzika a biomedicínské přístrojové vybavení se zaměřuje na hlavní oblast současného průmyslu zdravotnických technologií vyvíjejícího zdravotnická zařízení a také na základní znalosti potřebné pro lidi pracující jako lékařští fyzici v nemocnicích. Pokrývá oblasti duševní pohody a lékařských řešení od spotřebitelských zdravotnických produktů, jako jsou monitory srdečního tepu a další nositelné senzory, až po klinické aplikace, jako jsou anesteziologické monitory, zobrazovací a léčebné systémy. Specializace poskytuje odborné znalosti v oblasti návrhu komplexních biomedicínských přístrojů a pochopení fyziky za různými způsoby lékařského zobrazování. Tato specializace má dvě cesty: Biomedicínské přístrojové vybavení, zaměřené více na design a vývoj přístrojového vybavení, a Lékařskou fyziku, zaměřené na teoretické fyzikální základy potřebné pro lékařské fyziky.

Přijímací řízení

Poplatek za studium programu

Kariérní možnosti

O Škole

Otázky