Keystone logo
Swansea University MA v překladu a tlumočení
Swansea University

MA v překladu a tlumočení

Swansea, Spojené království

1 Years

Angličtina

Plný úvazek, Poloviční úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

GBP 16 800 / per year *

Na kampusu

* Studenti UK / EU: 7 650 GBP na plný úvazek; 2 550 £ / rok na částečný úvazek. Mezinárodní studenti: 16 800 £ na plný úvazek; 5 600 £ / rok na částečný úvazek

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

MA v překladu a tlumočení (MATI) je jedinečně specializovaná varianta našeho kurzu profesionálního překladu s důrazem na tlumočnické dovednosti. To vás přemění z vynikajícího mluvčího cizího jazyka na úspěšného profesionálního lingvisty.

Vaše pokročilé překladatelské studie se zaměří na obecné, administrativní a technické typy textů, tlumočení v jedné nebo dvou místních samosprávách, zdravotnictví, policii a soudech a školení v průmyslových standardních počítačových překladatelských nástrojích.

První část titulu zahrnuje možnost specializovat se na tlumočení, audiovizuální překlad, strojový překlad a lokalizaci softwaru, správu terminologie, výrobu videa nebo digitální publikování.

V modulu zkušeností s překlady simulujete překladatelské společnosti tím, že spolupracujete s místními překladatelskými podniky a poskytujete skutečné provize podle profesionálních standardů.

Ve druhé části studia se kombinují různé dovednosti, které představují výběr ze dvou rozšířených překladů nebo akademickou disertační práci nebo 13týdenní stáž v překladatelské společnosti ve Velké Británii nebo v zámoří.

Jazykové páry (na vyžádání):

 • Němčina> angličtina
 • Angličtina> němčina
 • Francouzsky> anglicky
 • Angličtina> francouzština
 • Italsky> anglicky
 • Angličtina> italština
 • Španělsky> anglicky
 • Angličtina> španělština
 • Velština> angličtina
 • Angličtina> velština
 • Angličtina> arabština
 • Angličtina> mandarinka

Proč překlady a tlumočení ve Swansea?

Jako jediný člen Evropské magisterské sítě v překladatelské síti se sídlem ve Walesu má Swansea University zavedený profil v profesionálním překladu. Disponujeme nejmodernějšími průmyslovými zařízeními a robustní globální sítí externích organizací, které pomáhají utvářet vaše studie.

Vysoká škola umění a humanitních věd je založena na našem inspirativním kampusu Singleton Park v parku s výhledem na záliv Swansea.

Centrum pro postgraduální studium, které má podporovat individuální a společnou výzkumnou činnost mezinárodního standardu, poskytuje podpůrné prostředí pro postgraduální výzkum a studium magisterského studia.

Nabízí postgraduální školení k posílení akademického a profesního rozvoje a usnadňuje seminářové programy, workshopy a mezinárodní konference.

Vaše překladatelská a tlumočnická zkušenost

Před pokročilým 60-kreditovým modulem pro dva rozšířené překlady nebo akademickou disertační práci nebo 13týdenní stáž v překladatelské společnosti budete studovat určitý počet povinných a volitelných 20-kreditových modulů pro pokročilé překlady a tlumočení.

Moduly pokrývají pokročilý překlad a tlumočení mnoha různých jazyků v různých kontextech a odvětvích. Existují speciální moduly pro tlumočení obchodu, zdraví a práva.

Ve druhé části vám možnost rozšířených překladů nabízí možnost rozvinout oblast specializace. Jeden překlad musí být technický a musí být proveden pomocí hlavního nástroje CAT.

Disertační práce se může soustředit na téma překladatelských studií, jako je srovnání dvou nebo více publikovaných překladů nebo terminologický výzkum ve specializované oblasti nebo výzkum překladatelské technologie.

Možnost stáže lze realizovat buď ve Velké Británii nebo v zahraničí. Náš rozsáhlý seznam profesionálních kontaktů je vám k dispozici, ale musíte si vytvořit vlastní přihlášky a složit přijímací testy.

Překlady a tlumočení pracovních příležitostí

Odborné magisterské studium v oboru překladatelství a tlumočení výrazně zvyšuje vaše kariérní vyhlídky. Během studia nebo stáže můžete vytvořit důležitá spojení, která ovlivní vaši budoucnost.

Absolventi tohoto kurzu vstupují do řady různých překladatelských a tlumočnických rolí. Mnoho také provádí výzkumné tituly a věnuje se kariéře v akademické sféře.

Vstupní požadavky

První stupeň, obvykle v překladu, jazyk nebo příbuzný předmět, obvykle horní sekunda nebo vyšší (nebo ekvivalentní). Jako alternativu můžeme přijmout minimálně dva roky odpovídající odborné praxe. Zahraniční studenti musí být schopni prokázat znalosti anglického jazyka na IELTS 6.5. úroveň (nebo ekvivalent).

Kariéra a zaměstnanost

Kariéra a zaměstnatelnost Akademie zaměstnanosti Swansea (SEA) vám pomůže v každé fázi své kariéry, která vám pomůže vybudovat jasnou budoucnost.

Mezi naše služby podpory kariéry patří:

 • Workshopy zaměstnatelnosti, rozhovory zaměstnavatelů, zakázkové akce a veletrhy kariéry.
 • Individuální poradenství a poradenství od profesionálně kvalifikovaných kariérních poradců.
 • Pomoc při hledání zaměstnání, stáží, pracovních stáží a dobrovolnických příležitostí.
 • Přístup k informačním zdrojům o celé řadě témat řízení kariéry.
 • Financování na podporu studentských stáží a studentských akcí / klubových akcí.

Rovněž poskytujeme pomoc a radu pro absolventy Swansea University až dva roky poté, co absolvujete.

Swansea University","author_url":"","source":""}" />

1225-DJI_0003

Swansea University byla v soutěži Whatuni Student Choice Awards 2019 podruhé za pět let vyhlášena univerzitou roku . Kromě toho, že byla Univerzita roku korunována, získala Swansea University první místo v mezinárodní kategorii a umístila se na prvních třech v kategoriích Postgraduální a Kurz a Lektor. Ocenění Whatuni Student Choice Awards hlasují zcela pro studenty s více než 41 000 recenzemi a komentáři od více než 160 britských institucí.

V prestižním průvodci Guardian University Guide 2021 se umisťujeme na 24. místě ve Velké Británii a podruhé za tři roky jsme získali titul Welsh University of the Year, což upevňuje naši pozici přední vysoké školy ve Walesu.

Našimi studenty se stáváme srdcem všeho. Výsledkem je, že jsme v národním rámci excelence v oblasti výuky a výsledků studentů (TEF) dosáhli zlatého hodnocení, což je nejvyšší možné hodnocení, a v hodnocení spokojenosti studentů v Národním průzkumu studentů na rok 2020 jsme na 6. místě ve Velké Británii .

Naše ohromující nábřežní areály z nás činí žádoucí místo pro studenty a zaměstnance z celého světa a naše multikulturní komunita poskytuje globální perspektivu, která umožňuje těm, kteří se k nám připojí, rozvíjet dovednosti a znalosti, které je staví na úspěšné a obohacující kariéry.

English Language Requirements

Ověřte svou znalost angličtiny pomocí testu Duolingo English Test! DET je pohodlný, rychlý a cenově dostupný online test angličtiny akceptovaný více než 4 000 univerzitami (jako je tato) po celém světě.

O Škole

Otázky

Podobné kurzy