Keystone logo
© Eli Haney, Northwest University photographer
Southern Methodist University Perkins School of Theology

Southern Methodist University Perkins School of Theology

Southern Methodist University Perkins School of Theology

Úvod

Perkinsova škola teologie je součástí Southern Methodist University od založení univerzity a vyrostla z práce komise vedené biskupem Jamesem Atkinsem z metodistické episkopální církve na jihu, aby založila teologickou školu západně od řeky Mississippi. Dr. ED Mouzon, děkan teologického oddělení Jihozápadní univerzity a později biskup, se stal prvním děkanem v roce 1914. Otevřením univerzity v následujícím roce začala teologická škola fungovat jako oficiální teologická škola církve pro západní polovina Spojených států. Když bylo vlastnictví univerzity svěřeno jižní centrální jurisdikci metodistické církve na sjednocující konferenci v roce 1939, teologická škola se stala oficiální teologickou školou této jurisdikce.

Po Deanovi Mouzonovi následovali děkani Hoyt M. Dobbs (1916), Paul B.Kern (1920), James Kilgore (1926), Eugene B.Hawk (1933), Merrimon Cuninggim (1951), Joseph D. Quillian Jr. (1960) ), James E. Kirby (1981), Robin W. Lovin (1994) a William B. Lawrence (2002).

Počínaje rokem 1945 získala univerzita od Joeho řadu velkých darů. J. Perkins a Lois Craddock Perkins z Wichita Falls v Texasu, kteří umožnili přemístění kampusu a rozšíření školy teologie a poskytli hlavní podporu její podpoře. Velkorysost rodiny Perkinsových pokračuje po tři generace z rodin Elizabeth Perkins Prothro a jejího zesnulého manžela Charlese a Caren Harvey Prothro a jejího zesnulého manžela C. Vincenta Prothra, stejně jako z rodiny Kay Yeager a jejího manžela Franka . Zřízení knihovny Bridwell bylo možné díky zakládajícímu daru Josepha S. Bridwella z Wichita Falls a jeho dcery Margaret Bridwell Bowdleové na konci 40. let. Knihovna nadále těží ze štědrosti nadace Bridwell Foundation.

Místa

  • Dallas

    Bishop Boulevard,5915, 75205, Dallas

    Otázky