We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

© Eli Haney, Northwest University photographer
Southern Methodist University Meadows Schools of the Arts

Southern Methodist University Meadows Schools of the Arts

Southern Methodist University Meadows Schools of the Arts

Úvod

Nyní je Meadows School of the Arts začínal jako School of Music v roce 1917. To se stalo School of the Arts v roce 1964, zahrnující studium umění a divadla. V roce 1969 byla škola díky štědrosti Algur H. Meadows, jeho rodině a Nadaci The Meadows Foundation pojmenována Škola umění Algur H. Meadows. Pan Meadows, obchodník z východního Texasu, vybudoval společnost General American Oil Company of Texas v jedné z nejúspěšnějších nezávislých společností na těžbu ropy a zemního plynu v zemi. Věřil, že jeho vlastní život byl značně obohacen dáváním, a velkoryse se podělil o své bohatství s mnoha charitativními účely, včetně SMU, ve prospěch obyvatel státu, který k němu byl tak laskavý.

Dnes se Meadows School proslavila jako jedna z nejvýznamnějších uměleckých vzdělávacích institucí ve Spojených státech a nabízí školení v neobvyklé kombinaci umění - vizuální (umění a dějiny umění), performativní (tanec, hudba a divadlo) a komunikace ( reklama, kino-televize, korporátní komunikace a veřejné záležitosti a žurnalistika) - stejně jako vynikající program v oblasti správy umění. Dodnes zůstává odkaz školy spojen s důležitými jmény minulosti.

Čtyři nejvýznamnější prostory pro vystoupení ve škole Meadows School nabízejí pohled na rozmanité osobnosti, které byly s institucí spojeny. Divadlo Bob Hope bylo umožněno díky velkorysému financování známého komika. Na otázku, proč dar udělal, prý odpověděl: „Protože se ptali jako první.“ Greer Garson, herečka, která získala Oscara, byla také mecenášem. Divadlo umožnilo její mnohomilionový dolar dárek byl otevřen v roce 1992. Divadlo Margo Jones, které bylo v roce 1969 považováno za „experimentální“ prostor, připomíná jednoho ze zakladatelů amerického regionálního divadla. Caruth Auditorium, koncertní sál, který slouží jako hlavní divadelní prostor Divize hudby , je pojmenován pro rodinu, na jejímž pozemku se nyní nachází většina SMU.

Jméno Meadows však zůstává nejdůležitějším odkazem školy a The Meadows Foundation nadále poskytuje významnou podporu v posledních 40 letech.

Muzeum Meadows je jednou z nejdůležitějších kapitol školního příběhu Meadows. Poté, co Algur Meadows daroval svou španělskou uměleckou sbírku SMU, stala se jedním z nejvýznamnějších akademických zdrojů univerzity a nyní je považována za jednu z nejlepších a nejkomplexnějších sbírek španělského umění mimo Španělsko. Sídlí v Owen Arts Center více než třicet let a nyní sídlí ve své vlastní budově prominentně umístěné na Bishop Boulevard u vchodu do kampusu. Muzeum Meadows, které slavnostně otevřel Jeho Veličenstvo Juan Carlos a Její Veličenstvo Sofie ze Španělska, bylo v roce 2001 znovu otevřeno s velkou slávou. Zůstává důležitou kulturní a vzdělávací institucí a jedním z nejdůležitějších aktiv Meadows School a SMU.

Místa

  • Dallas

    Bishop Boulevard,6101, 75205, Dallas

    Otázky