Keystone logo
Southern Federal University

Southern Federal University

Southern Federal University

Úvod

Již od roku 1915 je Southern Federal University (SFedU) největším vědeckým a vzdělávacím centrem na jihu Ruska.

SFedU sleduje své kořeny na Královské univerzitě ve Varšavě, která se během Velké války přesunula na jih Ruska.

Jsme široce uznáváni jako jedna z nejlepších univerzit v Rusku pro akademickou excelenci, interdisciplinární výzkum a sociální angažovanost.

V současné době je na dvou univerzitních kampusech v Rostově na Donu a v Taganrogu zapsáno téměř 24 000 studentů, včetně 2 500 zahraničních studentů.

Inženýrské kurzy jsou poskytovány v kampusu Taganrog, zatímco Rostovský kampus nabízí širokou škálu kurzů vědy a humanitních věd. SFedU nabízí 86 bakalářských studijních programů, 126 magisterských studijních programů a 26 doktorských studijních programů. Kvalitu akademických programů potvrzují německé akreditační orgány: ACQUIN a AQAS.

Silný mezinárodní výhled univerzity dokazuje podíl zahraničních studentů, 25 destinací Erasmus +, 60 výměnných dohod a 10 partnerství dvojího stupně. SFedU se aktivně účastní boloňského procesu a jeho absolventi dostávají dodatek k evropskému diplomu. SFedU provádí celosvětový výzkum v oblasti informačních technologií, inteligentních materiálů, nanotechnologií, medicíny budoucnosti a robotiky. Studenti mohou provádět výzkum a vyrábět prototypy v mezinárodních laboratořích SFedU, střediscích zařízení pro sdílené použití, technických střediscích. Studenti mají volný přístup do vědeckých časopisů s elektronickými recenzemi.

SFedU má v areálu mnoho zařízení, která uspokojí potřeby studentů ve výzkumu, inovacích a vývoji od nejmodernějších zařízení, podnikatelských inkubátorů až po naše sportovní centrum.

Navštívit naši stránku

Místa

 • Rostov-on-Don

  105/42 Bolshaya Sadovaya Str, 344006, Rostov-on-Don

  • Taganrog

   Nekrasovskiy Pereulok, 44, 347922, Taganrog

   Otázky