Keystone logo
Southern Cross University Mistr vědy a managementu lesů
Southern Cross University

Mistr vědy a managementu lesů

Lismore, Austrálie

2 Years

Angličtina

Plný úvazek, Poloviční úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

AUD 30 800 *

Na kampusu

* 3.650 dolarů za jednotku, zahraniční studenti.

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

Vedle toho, že jsou plícemi na Zemi, musí být lesy efektivně zvládnuty tak, aby vyrovnaly potřebu výroby dřeva, zachování biologické rozmanitosti, ochrany jakosti vody, ukládání uhlíku a mnoha dalších otázek.

Mistr vědy a managementu lesů vám dává možnost získat odborné znalosti pro průmysl, který je klíčem k hospodářskému úspěchu mnoha zemí, ale který má řadu výzev spojených se změnou klimatu, komoditace lesních produktů a hospodaření s půdou.

Budete studovat předměty zaměřené na řešení problémů a inovace pro řízení zdrojů, se zaměřením na dopady lesního hospodářství na životní prostředí. Budete mít také možnost soustředit váš výzkum na téma, které jste vášnivý, s odborným vedením výzkumných pracovníků, kteří jsou světovými lídry v oboru.

Absolventi budou mít kariérní příležitosti v řadě oblastí souvisejících s plantáží a přírodním lesním hospodářstvím v Austrálii a na celém světě.

Kariérní možnosti

Postgraduální kvalifikace v lesním hospodářství může vést k profesním příležitostem v oblasti plantáže a přirozeného lesního hospodářství. Absolventi obvykle hledají kariérní postup v následujících oblastech:

 • Správa lesů

 • Zachytávání uhlíku

 • Integrované ořezávání stromů a zemědělské lesnictví

 • Národní parky a správa chráněných území

 • Hodnocení a monitorování vlivů na životní prostředí

 • Environmentální vzdělávání a tlumočení.

Profesionální rozpoznávání

Absolventi magisterského studia se kvalifikují pro automatické plné členství v Institutu lesníků v Austrálii.

Hlavní obory studia

Struktura kurzu je flexibilní, aby se přizpůsobila studentům, kteří mají zájem o operační lesnictví, nebo těmi, kteří chtějí pokračovat ve výzkumné kariéře.

Kurz poskytuje cílené vzdělávání a školení v oblasti vědy a managementu lesů. Zahrnuje studium řízení přírodních zdrojů, měření stromů a lesů, ekologii a řízení požáru, fyziologii a ekologii rostlin, vědy o lesnictví, lesní hospodářství, lesnictví, zdraví lesů a škůdců. Studenti se zabývají terénními pracemi v lesích eukalyptu, v deštných pralesích, v lesích na plantáži a na farmách.

Studenti zapsaní do magisterského kurzu mohou také provést menší práci, výzkumný projekt nebo pilotní studium a vybrat si z řady volitelných jednotek včetně finančního, strategického a projektového řízení. Ze 16 jednotek požadovaných pro stupeň, pouze čtyři jsou požadované základní jednotky. Zbytek si může vybrat student ve spolupráci s koordinátoři kurzu.

Metody hodnocení

Hodnocení se liší pro každou jednotku a obecně zahrnuje kombinaci typů hodnocení, včetně laboratorních a odečitatelných úkolů, seminární prezentace, terénních a vyšetřovacích zpráv a formálních praktických a písemných zkoušek. Výzkumné nebo nezávislé studijní jednotky poskytují studentům možnost dokončit přezkoumání literatury, krátkou práci, pilotní studii nebo výzkumný projekt pod akademickým dohledem.

Metody výuky

Většina studijních jednotek zahrnuje přednášku (dvě hodiny) a laboratorní zasedání nebo tutoriál (dva až tři hodiny) každý týden pro studenty na on-campus. U jednotek, které jsou dodávány online, jsou studenti zpravidla opatřeni studijní příručkou spolu s údaji z příslušných učebnic a časopisů.

Některé jednotky mohou být nabízeny jako intenzivní krátké kurzy umožňující účast odborných lesníků a mohou zahrnovat formální přednášky, konzultace, workshopy, laboratorní zasedání a terénní výlety pro praktické zkušenosti s uvedením teorie do praxe.

Technická podpora je poskytována studentům ve specializovaných laboratořích a pro použití polních zařízení.

O Škole

Otázky

Podobné kurzy

 • Magistr v oboru biologie a ekologie pro lesní agronomii a životní prostředí – trať Lesy a jejich prostředí (FEN)
  • Nancy, Francie
 • Inženýr ve vědě a technologii dřeva a biomateriálů (magistr)
  • Nantes, Francie
 • Magisterský titul v oboru lesního inženýrství
  • Lugo, Španělsko