Keystone logo
Saxion University of Applied Sciences

Saxion University of Applied Sciences

Saxion University of Applied Sciences

Úvod

Saxion University of Applied Sciences je jednou z největších institucí vysokoškolského vzdělávání v Nizozemsku s téměř 27 000 studenty (a stále roste!). Saxion má tři kampusy na východě Nizozemska – jeden kampus v každém ze tří nizozemských měst Deventer, Enschede a Apeldoorn. Jsme velmi hrdí na náš různorodý studentský sbor. Naše mezinárodní studentská populace převyšuje 2 500 studentů s celkem 95 různými národnostmi.

Skvělé kariérní vyhlídky

Naše kampusy se nacházejí v inovativním srdci Evropy a již více než 100 let jsou hnízdící inovativní průmyslová odvětví. Nyní sídlí startupy a nabízí slibné kariérní vyhlídky. Saxionův způsob výuky je úzce spjat s pracovní oblastí, která vás připraví na vstup na trh práce zítřka s těmi nejsilnějšími odbornými dovednostmi. Ve společnosti Saxion využíváme problémové učení a naše studijní projekty jsou vyvíjeny v těsné spolupráci s pracovním polem. Naučíte se prostřednictvím přístupu založeného na praxi a získáte praktické zkušenosti. Tento typ vzdělávání je specifický pro University of Applied Sciences (HBO v holandštině).

Vynikající umístění

Saxion se nachází v Nizozemsku na třech různých kampusech. Všechny tři kampusy Saxion (nacházející se ve městech Enschede, Deventer a Apeldoorn) jsou v docházkové vzdálenosti od vlakového nádraží. Nizozemská vlaková síť je vynikající, takže je snadné cestovat do a ze Saxionu, do jiných měst a dokonce i do jiných zemí! Areály Saxionu jsou v oblastech, kde je bydlení levnější a snáze dostupné než ve zbytku Nizozemska.

Cenově dostupné a dostupné studentské bydlení

Naše kampusy se nacházejí v živých městech na východě Nizozemska. Tato oblast poskytuje rušný městský život s dostupnějším a dostupnějším bydlením ve srovnání s jinými studentskými městy v Nizozemsku. Také podporujeme a pomáháme našim mezinárodním žadatelům při hledání bydlení prostřednictvím webových seminářů a dalších informačních materiálů.

Skutečný druhý domov

Chápeme, že studium v zahraničí může být náročnou zkušeností, a proto naše mezinárodní kancelář nabízí řadu podpůrných služeb pro naše zahraniční studenty, a to hned od začátku! Patří mezi ně pomoc s hladkým přistáním v Nizozemsku a v Saxionu, hledáním bydlení, žádostí o pojištění a získáním víza. Saxion je otevřená komunita pro všechny, skutečný druhý domov pro naše zahraniční studenty!

Vlastnosti kampusu

Umístění

Saxion University of Applied Sciences má tři kampusy na východě Nizozemska – jeden kampus v každém ze tří nizozemských měst Deventer, Enschede a Apeldoorn. Díky významnému příspěvku zemědělství pro místní ekonomiku je tento region známý svou krásnou přírodou a poměrně uvolněným tempem života. Všechny čtyři lokality Saxion však mají dobré možnosti veřejné dopravy, což znamená, že ruch velkých měst Amsterdam, Rotterdam, Utrecht a Haag není vzdálen více než 1½ hodiny.

Jakmile se rozhodnete pro studium v zahraničí, je potřeba zařídit a připravit spoustu věcí. Najít bydlení je jedna z nejdůležitějších věcí, kterou je potřeba zařídit před příjezdem. Vzhledem k tomu, že je poměrně obtížné najít si sami vhodné bydlení, Saxion zajišťuje ubytování pro všechny naše zahraniční studenty prvního ročníku ze zemí mimo EU/EHP v Deventeru a Enschede. Všechny pokoje jsou jednolůžkové a vybavené základním vybavením, jako je postel, stůl, židle a skříň. Všechny ubytovací jednotky mají připojení k internetu. Koupelnu, toaletu a kuchyň je třeba sdílet s ostatními mezinárodními studenty Saxion, max. 7 studentů sdílí společné sociální zařízení.

V regionu, kde se Saxion nachází, je bydlení cenově dostupnější než v některých jiných částech země a je také snazší najít ubytování. Doporučujeme evropským studentům, aby si našli své vlastní ubytování, ale v případě, že byste chtěli mít vše zařízeno včas a chtěli byste se ponořit do mezinárodního studentského života, nabízíme možnost zarezervovat si pokoj v jednom z našich mezinárodních studentských domů.

Podívejte se prosím na naše webové stránky pro podrobnější informace.

  Vízové požadavky

  Chcete-li přijet do Nizozemska studovat na Saxion University of Applied Sciences , možná budete potřebovat vízum a/nebo povolení k pobytu. Na této stránce se dozvíte více o vízech a povoleních k pobytu .

  Stipendia a financování

  Saxion má několik možností stipendia. Další informace naleznete na této stránce.

  Život v kampusu a vybavení

  Mezinárodní studentská populace

  Populace mezinárodních studentů v Saxion se za poslední dva roky zdvojnásobila a vzhledem k zaměření Saxion na internacionalizaci není pochyb o tom, že toto číslo bude i nadále růst. Celkový počet v současnosti činí 3 500 studentů mimo Nizozemsko, což je působivých 14 % z celkového počtu.

  Saxion přitahuje studenty ze všech koutů světa: Afghánistán, Brazílie, Čína, Egypt, Finsko, Ghana, Maďarsko, Indonésie, Japonsko, Rusko, Súdán, Tchaj-wan, Uganda, Vietnam… seznam představuje AZ 74 národností, které přispívají k skutečně multikulturní vzdělávací zkušenost.

  Mezinárodní přístup

  Jsme velmi hrdí na náš různorodý studentský sbor. Naše mezinárodní studentská populace převyšuje 3 500 studentů s celkem 89 různými národnostmi . Mnoho denních vzdělávacích kurzů Saxion je již vedeno v angličtině a každý rok přibývají další. Naše mezinárodní učebny jsou tvořeny směsí studentů z celého světa. Tímto způsobem vám poskytujeme skutečně multikulturní zážitek, ve kterém můžete porovnávat zkušenosti a učit se od spolužáků z různých prostředí a národností.

  Podpora studentům

  Vzdělávání v Saxion je velmi zaměřené na studenty a nabízíme vám podporu nejen z akademického hlediska, ale také z hlediska vašeho osobního rozvoje. Během studia na Saxion University budete mít příležitost získat jak znalosti, tak dovednosti, které potřebujete, abyste mohli pokračovat ve zvolené kariéře. Saxion University of Applied Sciences byla založena ve své současné podobě před více než deseti lety, kdy Hogeschool Enschede a Hogeschool IJselland se sloučily v roce 1998, kořeny Saxion lze vysledovat až do roku 1875. Univerzita Saxion je registrována jako veřejně financovaná univerzita aplikovaných věd az právního hlediska je univerzita Saxion založena jako nadace podle nizozemského práva.

  V Saxionu máme mnoho moderních zařízení a služeb, které vám pomohou s vaším studiem. Vedle našeho programu Connect, což je program rozvoje kariéry přímo po ukončení studia, pro vás máme také program Top Talent a servisní bod. V našich areálech máme pro vás k dispozici také mnoho laboratoří a knihovnu.

  Labs

  V Saxionu máme různé laboratoře, které můžete využít. Od oblečení, které kontroluje váš tep až po lékařské roboty, v laboratořích a praktických školicích místnostech na vás čeká jedno překvapení za druhým. Zde nabízíme prakticky orientovanou výuku a provádíme výzkum, často ve spolupráci s dalšími místními stranami, společnostmi a dalšími institucemi. Zjistěte, co pro vás naše laboratoře mohou udělat.

  Knihovna

  V Saxion si vážíme písemných a digitálních znalostí. To vše se schází v naší knihovně na akademické půdě.

  Saxion Library má tři pobočky: v Enschede, Deventer a Apeldoorn. Každý přihlášený student je členem knihovny a materiál si může půjčovat s platným průkazem studenta.

  English Language Requirements

  Ověřte svou znalost angličtiny pomocí testu Duolingo English Test! DET je pohodlný, rychlý a cenově dostupný online test angličtiny akceptovaný více než 4 000 univerzitami (jako je tato) po celém světě.

  Místa

  • Deventer

   Handelskade 75, Deventer, Netherlands, 7423 DH, Deventer

   • Enschede

    M. H. Tromplaan, 28, 7513 AB, Enschede

    • Apeldoorn

     Saxion Apeldoorn De Nettenfabriek Spoorstraat 29 7311 PE Apeldoorn, 7311 PE , Apeldoorn

     Otázky