Keystone logo
Sapienza University of Rome

Sapienza University of Rome

Sapienza University of Rome

Úvod

Výběr univerzity není snadný.

Chcete místo, které vám může splnit vaše sny, vzdělávat vás a poskytnout vám životní dovednosti a zdroje, které vám poskytnou výhodu ve světě. Právě tím je Sapienza University of Rome . S více než 700 lety historie pěstujeme studenty po celá staletí. Sapienza, která byla založena v roce 1303 jako Studium Urbis , je univerzita s největší studentskou populací v Evropě: více než 112 000 studentů. Spojením staletí znalostí a tradice s nejmodernějším výzkumem a inovacemi poskytuje Sapienza jedinečné prostředí, kde jsou studenti podporováni k výměně nápadů a filozofií.
A vše se odehrává v jednom z nejvíce dechberoucích měst na světě: Římě.

Jsme velká, veřejná a komplexní italská univerzita, která se specializuje na téměř všechny oblasti znalostí na všech akademických úrovních (bakalářské, magisterské, doktorské, nadační rok a mnoho dalších).

Jako veřejná univerzita pochází většina našich finančních prostředků od italské vlády, což nám umožňuje udržovat školné na velmi nízké úrovni při zachování akademické svobody , vynikajících akademických a výzkumných standardů a působivého mezinárodního žebříčku v široké škále oborů, jako je Classics & Starověká historie, archeologie, fyzika a astronomie, stejně jako environmentální studia, nanotechnologie, buněčná a genová terapie, design a letecké inženýrství a mnoho dalších předmětů.

V průběhu roku Sapienza také organizuje nesčetné množství kulturních, společenských a sportovních aktivit, aby povzbudila studenty k řádnému společenskému životu. Mezi ně patří: „MuSa“ orchestry, sbory a jazzové soubory; Sapienza Theatron - Ancient Theatre Group, webová rozhlasová stanice RadioSapienza a velmi široká škála sportovních zařízení.

V posledních několika měsících společnost Sapienza rovněž vyvinula obrovské úsilí, aby mohla čelit mnoha výzvám, které představuje pandemica COVID-19, a vylepšila své online vzdělávací a studentské služby a infrastruktury a současně přijala všechna nezbytná opatření k zajištění bezpečnosti - výuka osob pro rostoucí počet studentů.

Statistika

S více než 700 letou historií vychováváme studenty po celá staletí. Sapienza, která byla založena v roce 1303 jako Studium Urbis , je univerzitou s největší populací studentů v Evropě: přes 115 000 studentů. Sapienza, která spojuje staletí znalostí a tradice se špičkovým výzkumem a inovacemi, poskytuje jedinečné prostředí, kde jsou studenti povzbuzováni k výměně nápadů a filozofií.

  Žebříčky

  Sapienza patří mezi nejlepší italské a mezinárodní univerzity, podle nejuznávanějších mezinárodních žebříčků univerzit, jako jsou QS, Times Higher EducationARWU, CWUR, US NEWS a mnoho dalších.

  Podle žebříčku QS podle předmětu je Sapienza také jedinou italskou univerzitou, která se může pochlubit prvním místem na světě pro klasiku a starověkou historii, č. 10 po celém světě pro archeologiia celkově 21 předmětů v top 100, včetně fyziky (č. 41 po celém světě), za které byl nedávno udělen profesor Sapienza a absolvent Giorgio Parisi Nobelovu cenu.

  Chcete-li se dozvědět více, navštivte: https://www.uniroma1.it/en/notizia/sapienza-international-rankings

  Místa

  • Rome

   Università degli Studi di Roma "La Sapienza" Piazzale Aldo Moro 5,

  Otázky