Keystone logo
San Agustin Cervantine University Foundation (Fundación Universitaria Cervantina San Agustín (UNICERVANTINA))

San Agustin Cervantine University Foundation (Fundación Universitaria Cervantina San Agustín (UNICERVANTINA))

San Agustin Cervantine University Foundation (Fundación Universitaria Cervantina San Agustín (UNICERVANTINA))

Úvod

Historický vývoj UNICERVANTES souvisí s historií řádu San Agustín a jeho přítomností v Kolumbii prostřednictvím provincie Nuestra Señora de Gracia. Řád svatého Augustina je jedním ze čtyř největších mnichovských náboženských řádů postavených ve středověku, kdy papež Inocent IV. V roce 1244 seskupil několik klášterů a dědiců klášterů této augustiniánské duchovnosti IV. A V. Století, které měly zpravidla klášterní ten, který napsal velký myslitel, otec a doktor církve, svatý Augustin z Hrocha.

Řád, posílený v roce 1256 spojením dalších skupin poustevníků, se rychle rozšířil po celé Evropě a byl protagonistou církevního, akademického a intelektuálního života, který vedl ke vzniku univerzit. Augustiniáni přispěli zvláštním a rozhodujícím způsobem k rozvoji univerzit v Boloni, Salamance, Paříži a Oxfordu. Tento závazek k evangelizaci kultury prostřednictvím univerzit byl replikován o staletí později v misích, které byly založeny po celé Americe, Japonsku, Indii a na Filipínách.

Pokud jde o americké země, proslulou univerzitou duchovního a kulturního dědictví Řádu svatého Augustina byla dlouho University of Villanova ve Spojených státech. Společnost byla založena v roce 1842 a poskytuje komplexní vzdělání zakořeněné v oblasti svobodných umění a věd. V konkrétním případě naší země schválil papež Inocent XII. Dne 24. dubna 1694 založení univerzity San Nicolás de Mira v Maximálním klášteře San Agustín, prostřednictvím Bull Ex injunction Nobis a rovněž povolení založit Colegio Starosta města San Miguel v Santafé de Bogotá. S Býkem mnoho řeholníků a kreolů udělilo tituly bakalářů, lektorů, učitelů a lékařů v hlavních formačních disciplínách současnosti: posvátná teologie, filozofie a právo; v návaznosti na pontifikální dekretály Sixta V. a Pavla V.

Univerzita fungovala až do roku 1861, kdy byla akademická práce pozastavena kvůli událostem liberálního nábožensko-politického konfliktu, nepřátelského vůči církvi. V první polovině 20. století začala nová etapa vzdělávacích prací augustiniánů v Kolumbii s vedením Liceo de Cervantes v Bogotě, později v Barranquille a vytvořením Liceo de Cervantes El Retiro, které až do dnes provádět uznávané akademické školení s tradicí a kvalitou.

Místa

  • Suba

    Suba, Kolumbie

    Otázky