Keystone logo
Rhodes Business School

Rhodes Business School

Rhodes Business School

Úvod

Vítejte na univerzitě v Rhodu , která byla založena v roce 1904,univerzita uznávanou pověst špičkové kvality .

Rhodes Business School (která změnila své jméno z Rhodes Investec Business School v roce 2011) byla založena v roce 2000 a byla financována ze společnosti Investec Ltd. Jeho první ředitel, profesor Gavin Staude, sloužil od roku 2000 do roku 2009, kdy odešel do důchodu, Profesor Owen Skae v roce 2010. První MBA studenti byli zapsáni v roce 2001, s prvním absolvováním v roce 2004. Program MBA byl akreditován jihoafrická rada pro vysokoškolské vzdělávání (CHE) v roce 2004.

Získal akreditace AMBA v roce 2014. Rhodes Business School byla první obchodní škola v Africe, která formálně začlenila řízení životního prostředí do svého programu MBA v roce 2005 a rozšířila svou repozici v roce 2008 pod svou podstatou "Vedení pro udržitelnost".

V souladu se všemi obchodními školami v Jihoafrické republice prošel v roce 2015 opětovnou akreditací svého programu MBA, což vedlo k tomu, že nový program NQF9 bude akreditován CHE a první kohortou bude v roce 2016. Rhodes Business School nabízí PhD, MBA a postgraduální diplom v podnikovém managementu (přešel z oddělení řízení v roce 2011) a nedávno obdržel akreditaci od CHE pro postgraduální diplom v obchodní analýze, který začal v roce 2019.

Založena v roce 1904, byla univerzita v Rhodu formálně uznána ministerstvem školství v červnu 2002 jako malá instituce s omezeným růstovým potenciálem v polostravském Grahamstownu. Ministerstvo dále uvedlo, že by bylo v nejlepším zájmu vysokoškolského vzdělávání v provincii Východní Kapsko zachovat status Rhodosu jako tradiční univerzity.

Univerzita nepřetržitě láká zaměstnance a studenty vysoké kvality. Univerzita je také známá špičkovými zkušenostmi v oblasti výzkumu a nejvyšším počtem studentských a absolventských kurzů v zemi. Fiskální stabilitou, dobrým vedením, efektivním řízením a hloubkou administrativní kapacity má Rhodos významnou měrou přispět k rozvoji regionu Východní Kapsko a vyššího vzdělávacího prostředí v Jižní Africe. Rhodos se definuje jako univerzita, která nabízí osobní, mnohotvárnou a vyváženou vzdělávací zkušenost spíše než vysokoškolské vzdělání nebo odbornou přípravu v akademické oblasti.

Malá velikost a venkovská lokalita v malém městečku poskytují určitý soubor výhod a výzev, které formovaly jeho vývoj a musí být zohledněny při plánování do budoucna. Dvě taková jsou většina studentských zápisů z oblasti mimo Grahamstown, což vedlo k rezidenčnímu systému, který stanovil standard v terciárním sektoru. Náklady na výuku a ubytování se však stávají vyloučujícími ze středních a nižších rodin. Venkovské místo formovalo vybraný okruh fakult vzhledem k povaze akademických požadavků některých disciplín, jako je lékařství a inženýrství. To vedlo k rozvoji oblastí zaměření, jako jsou africké jazyky; Voda, půda a agrární reforma a rozvoj; Zákon; Vzdělání a lékárna.

Univerzita poskytuje prostor pro intelektuální činnost, která posílila zkušenost z Grahamstownu. Slouží jako místo pro energickou diskusi a aktivismus v řadě sociálních, politických a vzdělávacích otázek. Univerzita inkubuje, roste a dozrává mnoho myšlenek. Například národní festival umění, vědecký festival, Jihoafrický institut pro vodní biologickou rozmanitost, Národní anglické literární muzeum, Historické muzeum v Albany, Iniciativa čtvercových kilometrů (SKA), Institut pro výzkum vody a první internetová síť v Jihoafrické republice patří mezi nejúspěšnější iniciativy, které byly iniciovány a / nebo inkubovány na univerzitě v Rhodosu.

Grahamstown poskytuje univerzitě mikrokosmos výzvy, kterým čelí Jižní Afrika. To slouží jako základ pro přemýšlení o tom, jak jsou mladí lidé nejlépe vzdělaní pro celoživotní službu v zemi, na africkém kontinentě i mimo ni.

Místa

  • Grahamstown

    Drosty Rd, 6139, Grahamstown

Programy

Otázky