Keystone logo
RANEPA- Institute of Business Studies (IBS)

RANEPA- Institute of Business Studies (IBS)

RANEPA- Institute of Business Studies (IBS)

Úvod

126068_logos.png

O nás

Ústav podnikatelských studií (IBS-Moskva)

Od svého vzniku je Institut obchodních studií (IBS-Moskva) v rámci RANEPA lídrem na ruském trhu obchodního vzdělávání. IBS-Moscow je vysokoškolská obchodní škola provozující prostory RANEPA v Moskvě. IBS-Moskva byla založena v roce 1988 v rámci Moskevské státní univerzity mezinárodních vztahů, která je celostátně známá díky silným mezinárodním znalostem. V roce 1994 přestoupila IBS-Moskva do společnosti RANEPA a stala se její homogenní strukturální jednotkou.

Kombinace mezinárodní odbornosti Moskevské státní univerzity mezinárodních vztahů a bohatých zkušeností RANEPA s přípravou schopných manažerů a vedoucích pracovníků přispěla k širokému uznání IBS-Moskva v Rusku a zemích SNS. Jako vysokoškolská obchodní škola a strukturální jednotka RANEPA máme přístup k lidským a materiálním zdrojům potřebným k zajištění vysoké kvality našich vzdělávacích programů. IBS-Moskva RANEPA je první a jedinou obchodní školou v Rusku, která získala akreditaci AACSB. Téměř 35 000 našich absolventů je aktivními členy IBS-Moskevské asociace absolventů. Všechny naše studijní programy jsou akreditovány ruskou vládou. Naše programy MBA, EMBA a Master in Management na částečný úvazek jsou akreditovány Asociací mistrů v oboru Business Administration (AMBA International).

ibs

Naše mise

Posláním IBS je vzdělávat a formovat novou generaci sociálně odpovědné podnikatelské a manažerské elity Ruska a rozvíjet ruské obchodní vzdělání. Nejstarší a nejuznávanější obchodní škola v Rusku

 • Založena v roce 1988.
 • Vedoucí ruských obchodních škol.
 • Tržně orientovaná obchodní škola (85% programů jsou otevřené programy).
 • Prestižní mezinárodní a národní akreditace.

Jedna z největších škol RANEPA 4 oddělení, 7 židlí, 4 centra, více než 30 programů, 20 programů dvojitého studia. IBS má přes 2000 studentů, 200 členů fakulty a 35 000 absolventů.

Mezinárodní a národní uznání Všechny programy IBS EMBA a MBA mají mezinárodní akreditaci AMBA International and National Accreditation Council for Management and Business Education (NACBME), které jsou na předních pozicích v žebříčcích obchodních škol.

IBS je na prvním místě žebříčku obchodních škol Eduniversal Ranking: 2011-2018. Pořadí ruských národních obchodních škol: 2012-2018. V seznamu „ТОП-1000 ruští manažeři“ je zařazeno 181 absolventů IBS a fakulty. V interním hodnocení RANEPA je IBS v nejlepší skupině obchodních škol RANEPA a jeho programy EMBA a MBA mají nejvyšší hodnocení 6 hvězdiček.

Kompletní cyklus vysokoškolských a postgraduálních programů od bakalářských programů až po výkonné vzdělání. Celkový počet studentů a účastníků bakalářského, magisterského, MVA, výkonného MVA a programů odborné rekvalifikace přesahuje 2000.

Změna, ale zůstaňte si vědomi Klíčovým faktorem, který zajišťuje vedoucí postavení společnosti IBS, je schopnost měnit se a zároveň zůstat pravdivá sama o sobě - přizpůsobit se měnícímu se prostředí vzdělávacího trhu, udržet si nejlepší tradice a vysokou kvalitu svého programy. Akademickým poradcem pro programy MBS IBS je Ichak Adizes, jeden z předních světových odborníků ve vedení a řízení.

Více než 35 000 absolventů bylo vytvořeno sdružení IBS Alumni, které usnadňuje komunikaci a spolupráci s absolventy a mezi nimi. Asociace absolventů IBS dnes sdružuje vysoce kvalifikované ruské vůdce, manažery a profesionály, kteří absolvovali IBS od roku 1988.

Tržně orientované obchodní školy IBS postgraduální programy se mohou pochlubit blízkými vztahy s předními společnostmi, které také přispívají k poradenským a výzkumným projektům. To umožňuje IBS okamžitě identifikovat nové trendy a zůstat v souladu s požadavky trhu. IBS je zaměřena především na střední a velké podniky, které tvoří základ občanské společnosti Ruska. Programy IBS jsou vysoce ceněny ruskými tržně orientovanými podniky (85% studentů IBS pochází z otevřeného trhu).

110321_ScreenShot2019-02-13at11.49.03AM.png

IBS-Moskva je aktivní člen sdružení:

 • AACSB International
 • Beta Gamma Sigma (BGS)
 • EFMD
 • Výkonná rada MBA (EMBAC)
 • Generální ředitelství pro přijímací řízení (GMAC)
 • CEEMAN
 • IBSA
 • Národní akreditační rada pro vzdělávání v oblasti obchodu a řízení (NACBME)
 • Ruská asociace podnikového vzdělávání (RABE)
 • Asociace ruských manažerů

ibs

Příležitosti

IBS nedávno získala akreditaci svých obchodních programů společností AACSB International. V důsledku tohoto úspěchu škola založila kapitolu Beta Gamma Sigma.

Dává našim absolventům další příležitosti pro uplatnění v zahraničních společnostech , činí je ještě konkurenceschopnějšími na globálním trhu práce. Obchodní škola s akreditací AACSB získává právo doporučit 20% nejlepších studentů MBA/EMBA a 10% nejlepších studentů bakalářských a magisterských programů na mezinárodní základnu talentovaných manažerů, kterou udržuje partnerská organizace AACSB v Evropa - Beta Gamma Sigma.

Beta Gamma Sigma byla založena jako národní organizace 19. února 1913. První národní čestnou společností v podnikání bylo sloučení tří samostatných společností založených na počest akademických úspěchů v podnikání na University of Wisconsin, University of Illinois a University of Kalifornie.

S vysokoškolskými kapitolami na šesti kontinentech je Beta Gamma Sigma dnes skutečně mezinárodní společností, která se i nadále věnuje uznávání nejvýznamnějších studentů obchodu a managementu. Společnost slouží obchodním školám akreditovaným AACSB International v 21. století s vědomím, že její členství ve více než 830 000 zahrnuje nejjasnější a nejlepší ze světových lídrů v oboru podnikání.

Žebříčky

 • Hodnocení Eduniversal TOP Business School Od roku 2014 je IBS zařazena do kategorií 4 drobností kategorie Excel Business.
 • Financial Times IBS je #58 v žebříčku Financial Times European Business Schools 2020.
 • Eduniversal EMBA Podle hodnocení agentury Eduniversal patří v letech 2016-2020 programy IBS mezi nejlepší světové programy. Již pět po sobě jdoucích let se IBS Executive MBA ve strategickém řízení a vedení řadí mezi 10 nejlepších programů EMBA ve východní Evropě. MBA se v letech 2016–2017 zařadilo mezi 10 nejlepších programů MBA ve východní Evropě podle Eduniversal.
 • Eduniversal Master in International Management IBS Master in International Management byl zařazen mezi Eduniversal Best Masters in Eastern Europe v seznamu 2015-2020. Již pět po sobě jdoucích let se IBS Master in International Management řadí mezi 10 nejlepších magisterských programů ve východní Evropě.
 • Již deset let v řadě je IBS na vrcholu ruského národního hodnocení obchodních škol! Institut podnikových studií je na předních místech ratingových žebříčků v kategoriích „nárůst příjmu“ a „kariérní postup“. Národní rating ruských obchodních škol provádí ruská liga absolventů MBA a celostátní náborová agentura Job.ru a v letech 2010–2014 jej zveřejnily noviny Izvestija, v roce 2015 portál Secret Firmy a v letech 2016–2020 zpravodajský portál RBK. , Business FM v roce 2021.
 • Nárůst osobních příjmů absolventů IBS je nejrychlejší v Rusku. Podle nezávislých studií celonárodní náborové agentury Job.ru a ruské ligy absolventů MBA přispívá titul MBA ke značnému kariérnímu postupu a zvýšení osobních příjmů. Titul IBS MBA je na vrcholu žebříčku hodnocení. Osobní příjem absolventů IBS se zvýšil v průměru o 69 % během 2-4 let po ukončení studia. Výsledky studie zveřejnily webové portály kommersant.ru, MBA.su a rbc.ru.
 • Hodnocení Ruské manažerské asociace „1000 nejlepších ruských manažerů“ Na individuální úrovni bylo v letech 2001 až 2020 181 absolventů a učitelů IBS citováno ruskou manažerskou asociací ve svých recenzích „1000 nejlepších ruských manažerů“. To poskytuje nestranný důkaz účinnosti programů IBS.

PŘEČTĚTE SI VÍCE

Statistika

 • více než 33 let ve školství
 • 4 oddělení
 • 7 židlí
 • 4 centra
 • přes 30 programů
 • 20 dvoustupňových programů
 • přes 2000 studentů
 • 200 členů fakulty
 • Více než 35 000 absolventů

  Vlastnosti kampusu

  Studium v Moskvě

  Moskva je pro Rusko centrální jak geograficky, tak historicky. Moskva je historické město staré více než 869 let. Jako hlavní město je dnes centrem politiky a změn, které probíhají v zemi. Ale především je Moskva symbolickým srdcem rozlehlé země Ruska. Studium v Moskvě nabízí studentům fascinující příležitost vidět jak dopady minulosti, tak příslib budoucnosti.

  Moskva každý rok vítá talentované studenty, na vysokoškolské i postgraduální úrovni, z celého světa. Studium v tak globálním městě, jako je Moskva, má mnoho výhod. Vytvoříte si mezinárodní síť přátel a užijete si vzrušující společenský život.

  Studentský život v Moskvě jistě přinese nezapomenutelné dojmy. Město nabízí ohromující výběr památek a zážitků, od bohémských a podzemních kaváren a nočních klubů po nejlepší restaurace, operní a baletní divadla, historické paláce a katedrály.

  Úžasnou historii města lze vidět na takových místech, jako je Kreml, kde jsou památky různých vládnoucích mocností v průběhu věků. Město je známé svým výběrem muzeí, divadel, veřejných knihoven a koncertních síní. Po celém městě jsou rozmístěna nádherná umělecká muzea, jako je Treťjakovská galerie, která ukrývá nejlepší světovou sbírku ruských ikon a působivou sbírku předrevolučního ruského umění.

  Campus

  Vybavení kampusu zahrnuje moderní administrativní a rezidenční komplex pohodlně umístěný v jihozápadní části Moskvy. Komplex se skládá ze tří akademických budov o rozloze 120 000 metrů čtverečních učebních prostor, administrativních budov, dvou hotelů a dvou kolejí s celkem 1 300 jednolůžkovými a dvoulůžkovými pokoji.

  Naši studenti a zaměstnanci mají přístup do několika knihoven. Knihovní fond obsahuje více než 1 200 000 položek v ruštině a cizích jazycích, včetně knih, doktorátů, kandidátských a studentských prací a dizertací a časopisů.

  Učebny jsou vybaveny veškerým potřebným zařízením a zařízením včetně televizorů, flipchartů, multimediálních projektorů, LCD projektorů, počítačů a videokonferenční techniky. IBS poskytuje studentům a vyučujícím přístup k široké škále databází a informačních zdrojů. Studenti a vyučující mají k dispozici Wi-Fi připojení k internetu odkudkoli v kampusu, včetně kolejí.

  Součástí kampusu je také sportovní a fitness areál s tělocvičnou, gymnastickým cvičištěm, sportovní halou, bazénem, saunou, venkovním sportovištěm a tenisovými kurty. Jak studenti, tak i učitelé a zaměstnanci IBS mohou využívat služeb lékařského centra a lékařských laboratoří umístěných v areálu s praktickými lékaři, lékařskými specialisty, zubními lékaři a zdravotními sestrami.

   Přijímací řízení

   Výměnné studenty nominují jejich domovské univerzity podle postupu stanoveného ve smlouvách mezi IBS a jejich univerzitami. Uzávěrka přihlášek (pokud není ve smlouvě mezi univerzitami uvedeno jinak) je 15. května pro první semestr a 30. října pro druhý semestr.

   Informace o dostupných kurzech pro studenty bakalářských a magisterských výměnných pobytů, jakož i postup přihlášky pro magisterské studenty, kteří hledají titul, naleznete na našich webových stránkách.

   Studenti staršího bakalářského studia si mohou vybrat i magisterské kurzy, které jsou poskytovány v angličtině. Rusky mluvící výměnní studenti mohou navštěvovat kurzy v ruštině. Mohou existovat předpoklady pro účast v magisterských kurzech.

   Ohlasy studentů

   Akreditace

   Akreditace AMBAAkreditace AACSB

   Místa

   • Moscow

    Russian Presidential Academy of National Economy and Public Administration Institute of Business Studies Vernadskogo pr., 82,

   Otázky