Keystone logo
PTIQ Jakarta

PTIQ Jakarta

PTIQ Jakarta

Úvod

Institut PTIQ (Perguruan Tinggi Ilmu Al-Qur'an) je první vysoká škola na světě, která si konkrétně pamatuje a studuje Korán. Dva roky po založení PTIQ otevřela Islámská univerzita v Medíně v Saúdské Arábii speciální fakultu pro vědu o Koránu a PTIQ sloužila jako inspirace.

PTIQ existuje již více než čtvrt století. PTIQ byla založena 1. dubna 1971. Jejím zakladatelem je Nadace Ihya Ulumudin spravovaná KH. Mohammad Dahlan (ministr náboženství 1967-1971), Prof. KH. Ibrahim Hosen, LML a KH. Ahmad Zaini Miftach (velký imám z Istiqlal mešity).

Avšak dne 12. května 1973 bylo vedení tohoto institutu předáno vzdělávací nadaci Al-Korán, kterou založil generálporučík (Purn.) DR. H. Ibnu Sutowo. Nyní nadaci pokračuje jeden ze synů Ibnu Sutowa, H. Ponco Susilo Nugroho.

Založení PTIQ bylo motivováno vědomím rostoucího nedostatku vědců, kteří jsou odborníky na Korán (zejména hafiz), zatímco potřeba indonéského lidu po vědcích, kteří jsou odborníky v oblasti Koránu, je velmi naléhavé. Je tomu tak zejména proto, že národní I Musabaqah Tilawatil Korán (MTQ) v Makassaru v měsíci ramadánu 1968 se stal rutinním plánem.

Místa

  • South Jakarta

    South Jakarta, Indonésie

    Otázky