Keystone logo
Paris-Sorbonne University Abu Dhabi Magister v dějinách umění a muzejních studií
Paris-Sorbonne University Abu Dhabi

Magister v dějinách umění a muzejních studií

0 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

Request tuition fees

Na kampusu

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

Univerzita Paříž-Sorbonna (Paříž IV.) A Ecole du Louvre nabízejí odborné magisterské studium na téma "Dějiny umění a muzejní studie" na univerzitě v Paříži Sorbonne University v Abu Dhabi na ostrově Al Reem. Spolupráce mezi těmito dvěma prestižními francouzskými institucemi je bezprecedentní.

Samotné město Abu Dhabi připravuje otevřít ne méně než sedm nových muzeí, včetně Louvru. V nadcházejících letech, kvalifikovaný personál, vyškolený v oblasti dějin umění a různých profesí souvisejících s řízením muzea, bude nutné podporovat vědeckou a intelektuální kvality těchto institucí. Právě v tomto konkrétním kontextu as cílem reagovat na tyto požadavky byl tento profesionální magisterský program navržen.

Je součástí vývoje PSUAD, jediné vysokoškolské instituce nabízející od roku 2006 vysokoškolský program v dějinách umění a archeologie v oblasti Perského zálivu. Chcete-li nabídnout prvotřídní vzdělání, PSUAD se rozhodla rozšířit rozsah svého know-how prostřednictvím partnerství s vědeckými týmy Ecole du Louvre a budoucí Louvre Abu Dhabi.

Komplexní vzdělávání na vysoké úrovni

Teoretická část "historie uměleckých a muzejních studií" odborných magisterských studijních programů, jak je tomu dnes v případě programu BA, budou zajišťovány hostujícími profesory z dějin umění a archeologie Univerzity Pařížské Sorbonny, zatímco kurátoři , Restaurátoři a specializovaní profesoři z Ecole du Louvre budou mít na starosti konkrétní obsah a odborné přednášky. Příležitostně si renomované osobnosti z uměleckého světa budou sdílet své znalosti a kompetence se studenty v rámci komplexního přehodnocení procesu muzea 21. století.

12-týdenní stáž v posledním semestru druhého ročníku v hlavních francouzských národních muzeích, s výjimkou několika výjimek, dokončí tento kurz, jak se rozhodlo, řídil a následoval vědecký výbor, aby umožnil studentům získat Potřebné dovednosti pro úspěšný profesionální přechod.

Dvě možnosti specializace

Podle jednotlivých studentských projektů budou nabízeny dvě specializační možnosti. První možnost, vedení Umělecké dílo a preventivní konzervace, bude otevřen pro studenty, kteří chtějí být v přímém kontaktu s uměleckými díly, se podílet na jejich ochranu, výstavy, propagace a produkovat soubor vědeckých nástrojů, kolem nich. Druhá možnost, Cultural Mediation, je určena pro studenty, kteří se zajímají o interakci mezi masou a uměleckými díly.

V širším smyslu bude tato druhá skladba zahrnovat všechny profese týkající se komunikace muzeí s publikem, ale také s médii. Tyto dvě možnosti umožní studentům požádat o pozice ihned po dokončení studia.


Chcete-li si prohlédnout brožuru, klikněte sem

O Škole

Otázky

Podobné kurzy

  • MA v oboru dějin umění a kurátorství
    • Birmingham, Spojené království
  • Master of Arts v oboru historie a teorie umění a architektury
    • Lugano, Švýcarsko
  • Mistr v současném umění, designu a nových mediálních dějinách umění
    • Toronto, Kanada