We have scheduled maintenance on our sites on the 21st of May from 4PM to 8PM CET. During this maintenance window, some functions on this site may become temporarily unavailable

Princess Nourah Bint Abdulrahman University

Princess Nourah Bint Abdulrahman University

Princess Nourah Bint Abdulrahman University

Úvod

Vzdělávání žen v Království Saúdské Arábie je věnováno velké péči a pozornosti, což umožnilo saúdským ženám dělat sebevědomé a stabilní kroky k uskutečnění jejich tužeb a dalo jim příležitost prokázat dokonalost v různých oblastech. Dokázaly se prosadit nejen na domácí úrovni, ale také na mezinárodní scéně, kde se saúdské ženy stávají známými učenci a intelektuály. Udělali si jméno na mezinárodních fórech a v různých oblastech vědy, dosáhli úspěchu a prokázali, že jsou přinejmenším stejně kompetentní jako jejich vrstevníci v jiných vyspělých zemích.

Princess Nourah Bint Abdulrahman University je jedním z úspěchů péče a pozornosti, která byla zaměřena na vysokoškolské vzdělání žen. Úsilí začalo v roce 1970, kdy Generální předsednictvo pro výchovu dívek položilo základní kámen první vzdělávací vysoké školy pro dívky. Od té doby založila dalších 102 vysokých škol, které sahají od univerzit až po střední a komunitní vysoké školy, jsou rozmístěny v 72 saúdských městech a zahrnují 600 000 studentek. V samotném Rijádu bylo založeno šest vysokých škol: College of Languages, College of Sciences, College of Teacher Education, College of Social Work, College of Home Economics a College of Arts.

Místa

  • Riyadh

    Riyadh, Saúdská Arábie

Otázky