Keystone logo
Pontifícia Universidade Católica do Paraná - PUCPR

Pontifícia Universidade Católica do Paraná - PUCPR

Pontifícia Universidade Católica do Paraná - PUCPR

Úvod

Podpora excelence v brazilském vzdělávání

Vynikající vzdělání, podnikání založené na inovacích a mnohočetné a mezikulturní učení tvoří primární cíle PUCPR. Pontifícia Universidade Católica do Paraná si získala národní a mezinárodní uznání prostřednictvím nejvýznamnějšího vysokoškolského vzdělání na světě: The Times Higher Education, které umístilo PUCPR mezi špičkové univerzity v Brazílii. Díky téměř 60 letům věnování vysokoškolského vzdělávání a výzkumu je PUCPR největší soukromou vysokou školou ve státě Paraná a jednou z nejuznávanějších univerzit v Brazílii.

107111_2012-059APC_3663.JPG

Přehled

23 000 vysokoškolských studentů

1200 studentů

1 650 členů fakulty

280 Výukové a výzkumné laboratoře

PUCPR poskytuje vzdělávání kvalifikovaným odborníkům, kteří se chovají jako transformující se vůdci ve společnosti. Prostřednictvím podpory etických hodnot a angažovanosti vůči místní a regionální komunitě si PUCPR upevnila svoji identitu a významně přispěla k budování lepší společnosti.

V průběhu času absolvovalo PUCPR více než 100 000 studentů. Univerzita přijala cestu k globalizaci tím, že začlenila několik kultur a sdílela znalosti na mezinárodní úrovni. PUCPR se stává hlavním propagátorem inovací a posiluje síť, která stimuluje sdílení znalostí a aplikovaný výzkum.

Mise

Pontifícia Universidade Católica do Paraná, vedená etickými, křesťanskými a maristickými principy, má za úkol rozvíjet a šířit znalosti a kulturu a podporovat komplexní a trvalou kvalifikaci občanů a profesionálů, kteří se zavázali k životu ak pokroku společnosti .

Vidění

Stát se až do roku 2022 institucí vysokoškolského vzdělávání světové úrovně s vynikající výukou, výrobou znalostí, službami a sociálním významem.

107112_2012-059APC_3620.JPG

Kde jsme

PUCPR má čtyři areály ve státě Paraná, Brazílie, což je hlavní areál v hlavním městě Curitiba. Krásný a živý hlavní areál se každodenně podílí přibližně 40 000 obyvatel, včetně studentů, fakult, výzkumníků a zaměstnanců, a je uznávaným centrem pro vzdělávání a výzkum.

S více než 1,7 miliony lidí je Curitiba největším městem v jižní Brazílii. Kapitál má v Brazílii jednu z nejlepších cen za zelené plochy na hlavu. Přibližně 30 parků a lesů zkrášluje město a slouží jako místo pro volný čas a sport. Město také vytvořilo průkopnické úsilí v oblasti recyklace a udržitelného nakládání s odpady v Brazílii. Plus: městská hromadná doprava je světovou referencí, neboť její vysokorychlostní autobus, který se pohybuje v exkluzivních uličkách, sloužil jako inspirace pro města jako Bogotá, Mexiko (Mexiko) a Los Angeles (Spojené státy).

Další místa v kampusech jsou Maringá, Londrina a Toledo. Maringá je třetí největší město ve státě Paraná a jedna z 50 nejlepších měst, která žije v Brazílii, podle hrabání Spojených národů z roku 2016. Londrina je čtvrté nejlidnatější město v jižní Brazílii s téměř 600 000 obyvateli. Londrina je rozbočovač pro regionální a národní rozvoj a kampus se zaměřuje na aktivity související s agropodnikem. Město Toledo, které se nachází v západní části města Paraná, je předním výrobcem obilovin ve státě. Jeho populace dosahuje až 130 000 obyvatel.

Globální PUCPR

Internacionalizace otevírá dveře univerzity do světa. PUCPR se domnívá, že je nezbytné překročit hranice, aby globální znalosti, výzkum a rozvoj lidí byly přístupné všem.

 • Partnerství s 240 vysokoškolskými institucemi po celém světě.
 • 50 kurzů vyučovaných v angličtině v různých studijních programech.
 • 500 vysokoškoláků zapsaných do výměnných programů každý rok (příchozí a odchozí).
 • Přítomnost mezinárodní fakulty a výzkumných pracovníků z celého světa na PUCPR.
 • Dvojjazyčné dohody s univerzitami po celém světě v oblasti ekonomiky, řízení obchodu, architektury a urbanismu, designu výrobků, literatury, žurnalistiky, reklamy, marketingu a mechatroniky.

Globální partneři

PUCPR má dohody o akademické spolupráci s více než 240 partnerskými univerzitami z více než 25 zemí na všech kontinentech, což studentům a členům fakulty z různých institucí poskytuje brazilské akademické zkušenosti.

Další informace o mezinárodních projektech PUCPR:

Anglický semestr

PUCPR je jednou z prvních vysokoškolských institucí v Brazílii, která nabízí akademické kurzy, které jsou prováděny výhradně v angličtině pro mezinárodní i místní univerzitní společenství.

Program Buddy

Iniciativa, kterou vypracovali studenti PUCPR, má za cíl pomáhat zahraničním studentům v jejich kulturních a sociálních úpravách na PUCPR během výměnného programu.

Americká akademie

Průkopnický program, v němž studenti začnou studovat v Brazílii a dělají poslední dva nebo tři roky ve Spojených státech, s možností dvojitého titulu. Partnerství mezi PUCPR a Kent State University (Ohio-USA), které přináší Brazílii nejinovativnější program v Latinské Americe.

PIBIC International

Výzkumné příležitosti pro vysokoškoláky a studenty postgraduálního studia. Program vysokoškolského výzkumu je navržen tak, aby uvedl studenty do prostředí vědeckého výzkumu, zatímco Master PIBIC je zaměřen na talentované starší studenty, kteří mají zájem o absolvování magisterského studia na PUCPR.

107113_2012-059APC_3638.JPG

Strategický plán internacionalizace

Internacionalizace vysokoškolského vzdělávání již není volbou, ale spíše nezbytností pro každou univerzitu, která se zasazuje o kvalitu výuky, výzkumu a rozšíření. Velké moderní výzvy společnosti, přestože mají místní dopad, mají globální měřítko - energie, udržitelnost, města, zdraví, lidská práva, a proto jejich řešení závisí na formování vůdců s globální vize a přítomností.

PUCPR se rozhodla tento úkol přijmout, když si zvolila internacionalizaci jako institucionální prioritu. V tomto scénáři vytvořila Rectory prostřednictvím Pro-Rectory pro výzkum, postgraduální programy a inovace a Internationalization Office návrh na internacionalizaci univerzity pro období od roku 2016 do roku 2022. Plán je organizován do dvou os, InPUC - internacionalizace na akademické půdě - a OutPUC - aktivity zahraniční internacionalizace - každý se třemi hlavními směry a doplněný plánem aktivit, některými již probíhajícími a dalšími plánovanými do budoucna.

Cílem návrhu je zahrnout celou akademickou komunitu do snahy učinit z PUCPR skutečnou univerzitu bez hranic.

Místa

 • Curitiba

  R. Imaculada Conceição, 1155 - Prado Velho, Curitiba - PR, 80215-901 Brazil, , Curitiba

  • Londrina

   Av. Jockey Club, 485 - Hipica, Londrina - PR, 86072-360 Brazil, , Londrina

   • Maringá

    Av. Duque de Caxias, 1020 - Zona 7, Maringá - PR, 87020-025 Brazil, , Maringá

    • Toledo

     Avenida União, 500 - Jardim Coopagro, Toledo - PR, 85902-532 Brazil, , Toledo

     • Kent

      Kent State University P.O. Box 5190, 850 University Esplanade, Kent, Ohio 44242, , Kent

      Programy

       Instituce také nabízí:

       Otázky