Keystone logo
Pomeranian Medical University in Szczecin

Pomeranian Medical University in Szczecin

Pomeranian Medical University in Szczecin

Úvod

Pomeranian Medical University in Szczecin

Pomeranian Medical University in Szczecin je veřejná (státní) univerzita s prezenčním systémem intramurálního studia. Stupeň dosažené kvalifikace: magisterský studijní program; diplom vysokoškolského vzdělání; program s dlouhým cyklem.

Na univerzitě jsou dvě fakulty, které nabízejí studium v angličtině:

  1. Fakulta medicíny
  2. Lékařská fakulta

Pomeranian Medical University in Szczecin nabízí studium v anglickém jazyce od roku 1996 na lékařské fakultě a fakultě zubního lékařství od roku 2006. V současné době má Pomeranian Medical University in Szczecin více než 600 studentů v anglickém programu na lékařské i zubní fakultě. Lékařskou fakultu úspěšně absolvovalo již přes 250 studentů. Univerzita každoročně nabízí 100 míst na lékařské fakultě a 30 na fakultě lékařské a zubní.

Informace určující úroveň vzdělání

Polsko jako člen Evropské unie zůstává v plné platnosti a účinnosti směrnice Evropského parlamentu a Rady 2005/36/ES ze dne 7. září 2005 o uznávání odborných kvalifikací. Pomeranian Medical University in Szczecin nabízí studijní plán kompatibilní se směrnicemi EU, včetně systému ECTS.

Absolvování Pomeranian Medical University in Szczecin , a to jak lékařské fakulty, tak lékařské fakulty a zubního lékařství, mě opravňuje:

  1. přístup k dalšímu studiu: možnost ucházet se o postgraduální studium a doktorské studium;
  2. zahájit proceduru pro lékařskou závěrečnou zkoušku [ Lekarski Egzamin Końcowy ];
  3. požádat o povolení k výkonu povolání.

Hlavní knihovna univerzity má trvalý (pro studenty zdarma) přístup k internetovým databázím jako MEDLINE, SCOPUS, Science Direct, Wiley Online Library, UpToDate; ERIC, Science Direct; Cochrane Collection; ProQuest věda a technologie; Lékařská knihovna ProQuest; EndNote Web; EBSCO; McGraw-Hill; MedTube; atd.

Univerzita spolupracuje s mnoha dalšími lékařskými fakultami, nemocnicemi a klinikami v Evropě. Do programu ERASMUS se může přihlásit student s dobrým prospěchem. PMU podepsala dohodu s univerzitami v Německu, Francii, Itálii a Španělsku. Z toho plynou možnosti praktického výcviku a vědecké výměny pro pedagogický sbor a studenty.

Studenti zjišťují, že Štětín je živé město se širokou škálou společenských, kulturních a rekreačních zařízení v regionu. Studiem ve Štětíně získává člověk další výhodu poznávání nové kultury. Studium medicíny zabírá velkou část každodenního života studentů, ale Štětín může poskytnout široké spektrum aktivit, které můžete dělat ve svém volném čase. Aktivity sahají od golfu, fotbalu a sportovních tělocvičen až po bowling, kulečník a procházení hospod. Město žije bohatým kulturním životem s filharmonií, operou, uměleckými galeriemi, kluby atd. Čas od času může být nepříznivé počasí, člověk může přepadnout nostalgii nebo trochu smutnit a je přirozené chtít schovat se pod deku s dobrou knihou nebo filmem studenti PUM si zvyknou hledat skvělé místo pro setkání s přáteli, relaxaci nebo jen popíjení šálku horké kávy. Štětín má takových míst dost. Vzhledem k tomu, že studenti anglického programu pocházejí z různých koutů světa, nabízí studium na PMU nejen vynikající školení pro budoucí lékaře či zubaře, ale také fantastickou příležitost žít a pracovat v rozmanitém prostředí, kde se lze naučit nový jazyk, porozumět jiné kultury nebo dokonce pozorovat různé vědecké přístupy a techniky.

Čtyři důvody, proč studovat medicínu v Polsku

  1. Může se pochlubit nejmodernějším zařízením. V květnu 2013 se polský chirurgický tým stal prvním, kterému se podařilo dosáhnout dříve nemyslitelného: přelomovou, život zachraňující transplantaci celého obličeje. Nejen, že šlo o operaci, během níž 33letý pacient dostal transplantaci kůže a kostí poté, co při nehodě přišel o nos, horní čelist a tváře, ale byla to také nejrychlejší doba na světě pro tak komplikovanou úkon. „Transplantace obličeje jsou mimořádně komplikované, relativně vzácné postupy, které obvykle vyžadují rozsáhlou přípravu, obvykle měsíce nebo roky,“ uvedl The Daily Mail. V popředí tohoto a mnoha dalších lékařských oborů díky svému špičkovému vybavení a odbornému personálu? Polsko.
  2. Pokud mluvíte anglicky, jste připraveni. Máte obavy, protože neumíte polsky? Nebuď. Polské lékařské fakulty nabízejí studium v angličtině napříč speciálními obory, včetně farmacie, ošetřovatelství a fyzioterapie.
  3. Budete ve skvělé společnosti. Zahraniční studenti tvoří 8,58 procenta z celkového počtu studentů polských lékařských univerzit, přičemž studenti z Norska, Švédska, Spojených států, Saúdské Arábie a Kanady jsou na prvním místě v seznamu vysílacích zemí. V rámci boloňského procesu udělují polské univerzity tituly uznávané v celé Evropě a akreditované mnoha nejuznávanějšími světovými institucemi. Polsko také spolupracuje s univerzitami po celém světě. Jídlo s sebou? Nejen, že budete mít příležitost studovat vedle různorodého studentského sboru, ale budete mít také šanci rozšířit svou síť a navázat spojení – nejen v Polsku, ale po celém světě.
  4. Utratíte méně za špičkovou kvalitu. Podle Americké asociace lékařských vysokých škol (AAMC) byly průměrné náklady na jeden rok veřejné lékařské školy, včetně školného, poplatků a zdravotního pojištění, v USA v roce 2016 34 592 USD ve státě a 58 668 USD v zahraničí. - akademický rok 2017. Školné a poplatky soukromých škol mezitím vyletěly nad 50 000 dolarů. A tato čísla nezahrnují poplatky vzniklé mimo univerzitu, jako je ubytování, knihy a jídlo. Náklady na lékařský titul jsou v Polsku výrazně nižší, podle údajů Ministerstva vědy a vysokého školství: Denní studium na veřejných školách je zdarma pro polské a zahraniční studenty, kteří splňují určité požadavky, včetně občanů EU/EHP . Ostatní zahraniční studenti budou stále skórovat – zaplatí jen 3 000 EUR (přibližně 3 200 USD) ročně za studium. Nejen to, ale také mají výrazně nižší životní náklady ve srovnání s USA a ve velké části Evropy.

Přijímací řízení

Uznávání odborných kvalifikací: směrnice 2005/36/ES

Směrnice 2005/36/ES se zaměřuje na odborníky, kteří jsou plně kvalifikovaní k výkonu povolání v jednom členském státě (tj. kteří absolvovali požadovanou odbornou přípravu pro přístup k povolání v této zemi, která u některých povolání může zahrnovat jak teoretickou, tak praktickou odbornou přípravu) a kteří chtějí vykonávat stejné povolání nebo odborné činnosti v jiném členském státě.

Směrnice 2005/36/ES se vztahuje na státní příslušníky EU a státní příslušníky Islandu, Norska, Lichtenštejnska a Švýcarska (na základě mezinárodní dohody mezi EU a Švýcarskem).

Jak se tato směrnice vztahuje na PUM?

Vzdělávání a školení budoucích odborníků na Pomořské lékařské univerzitě se řídí požadavky stanovenými v článku 34 uvedené směrnice.

Absolventi PUM mohou:

  • Přihlaste se do studia třetího cyklu (doktorské/PhD).
  • Absolvujte závěrečnou zkoušku lékaře nebo závěrečnou zkoušku zubního lékaře (Lekarski Egzamin Końcowy nebo Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy). Obě zkoušky jsou k dispozici v polském a anglickém jazyce.
  • Začněte stáž a vykonávajte svou profesi mimo svou domovskou zemi nebo zemi, kde získali vzdělání.

Co mohu studovat na PUM?

Můžete se přihlásit ke studiu následujících oborů v anglickém jazyce: Na lékařské a zubní fakultě:

  • 6letý program MD English
  • 6letý program MD Asklepios
  • 5letý program DMD English

Na Fakultě zdravotnických věd:

  • 3letý program BSN English

Kdo může podat žádost?

Vítáme domácí i zahraniční kandidáty, kteří mluví plynně anglicky (min. B2) a splňují naše vzdělávací kritéria. To znamená, že na střední škole studovali alespoň dvě ze čtyř základních věd. Tyto jsou:

  • Biologie
  • Chemie
  • Fyzika
  • Matematika

Kandidáti, kteří dokončili jeden předmět, který je kombinací základních věd, jako jsou:

  • (Přírodní věda
  • Věda: Dvojí ocenění

– nejsou způsobilí k podání žádosti.

V tomto případě důrazně doporučujeme zkoušku BMAT, aby se tento stav změnil.

  • Musíte prokázat, že jste alespoň jeden z těchto kurzů absolvovali na pokročilé úrovni (tj. 2 školní roky/4 semestry).
  • Druhý předmět může být vyučován na standardní úrovni (tj. 1 školní rok/2 semestry).
  • V obou těchto kurzech jste obdrželi kladné (nepropadlé) závěrečné numerické známky („prospěl“ nebo „zápočet“ se nepovažují za známky).
  • Vaše NC (Numerus Clausus)* na vašem Abituru není nižší než 2,7

Jak se mohu přihlásit?

Přijetí je rozděleno do dvou kroků. Oba mají samostatné termíny a požadavky, pojďme si tedy projít každý krok… krok za krokem!

Krok 1: Požádejte online

Během kroku 1 odešlete svou elektronickou žádost a počkáte na rozhodnutí náborové komise.

Termíny pro každý program jsou následující:

  • Anglický program (medicína, stomatologie) - náborové období probíhá zpravidla od června do zveřejnění Přesných termínů na webu každý rok.

Co je prohlášení o způsobilosti a jak jej mohu získat?

Prohlášení o způsobilosti je prohlášení prokazující, že maturitní vysvědčení, které jste obdrželi po ukončení vašeho středoškolského vzdělání, vám umožňuje pokračovat ve vysokoškolském vzdělávání na jakémkoli typu vysoké školy nebo univerzity v zemi, kde byl váš diplom vydán.

Pokud vaše maturitní vysvědčení vydala země mimo EU nebo OECD, musíte předložit prohlášení o způsobilosti.

Prázdný formulář si můžete stáhnout z webu Admissions Office.

Můžete požádat následující úřady, aby prohlášení podepsaly za vás:

  • vzdělávací úřad (úřad, který dohlíží na předuniverzitní vzdělávání v dané zemi)
  • ministerstvo školství země, která vám vydala maturitní vysvědčení

Jaké certifikáty jazykové způsobilosti přijímáte a proč je potřebuji?

Všechny naše programy (včetně programu Asklepios) jsou vyučovány v angličtině. Od našich potenciálních studentů očekáváme, že prokážou, že jejich jazykové znalosti angličtiny jsou minimálně na úrovni B2 (nebo vyšší).

Když odešlete kompletní online přihlášku, zaměstnanci přijímacího oddělení přidají do systému známky na základě dokumentů, které jste nahráli. Poté systém vypočítá průměr ze dvou požadovaných předmětů (biologie, chemie, fyzika, matematika).

Seznam pořadí je dynamický. To znamená, že jeden den můžete být na pozici #12 a další den klesnout na #65 a o několik dní později na #97 a tak dále.

proč tomu tak je? Dokud bude registrační období otevřené, budou další kandidáti předkládat své přihlášky, které mohou být silnější nebo slabší než ty vaše. Pokud je jejich průměr vyšší než váš, vaše pozice přirozeně klesne.

Funguje to i obráceně. Pokud kandidáti odstoupí, vaše přihláška bude stoupat.

Po přihlášení do svého počtu můžete kdykoli sledovat svou pozici v žebříčku. Vzhledem k tomu, že existuje určitý počet studentů, které můžeme přijmout do našich programů, můžete odhadnout své šance na přijetí.

Proč studovat na Pomořské lékařské univerzitě ve Štětíně</p>

Čtyři důvody, proč studovat medicínu v Polsku

Může se pochlubit nejmodernějším zařízením

V květnu 2013 se polský chirurgický tým stal prvním, kterému se podařilo dosáhnout dříve nemyslitelného: přelomovou, život zachraňující transplantaci celého obličeje. Nejen, že šlo o operaci, během níž 33letý pacient dostal transplantaci kůže a kostí poté, co při nehodě přišel o nos, horní čelist a tváře, ale byla to také nejrychlejší doba na světě pro tak komplikovanou úkon. „Transplantace obličeje jsou mimořádně komplikované, relativně vzácné postupy, které obvykle vyžadují rozsáhlou přípravu, obvykle měsíce nebo roky,“ uvedl The Daily Mail. V popředí tohoto a mnoha dalších lékařských oborů díky svému špičkovému vybavení a odbornému personálu? Polsko.

Pokud mluvíte anglicky, máte hotovo.

Máte strach, protože neumíte polsky? Nebuď. Všechny polské lékařské fakulty nabízejí studium v angličtině napříč speciálními obory včetně farmacie, ošetřovatelství a fyzioterapie.

Budete ve skvělé společnosti.

Zahraniční studenti tvoří 8,58 procenta z celkového počtu studentů polských lékařských univerzit, přičemž studenti z Norska, Švédska, Spojených států, Saúdské Arábie a Kanady jsou na prvním místě v seznamu vysílacích zemí. V rámci boloňského procesu udělují polské univerzity tituly uznávané v celé Evropě a akreditované mnoha nejuznávanějšími světovými institucemi. Polsko také spolupracuje s univerzitami po celém světě. Jídlo s sebou? Nejen, že budete mít příležitost studovat vedle různorodého studentského sboru, ale budete mít také šanci rozšířit svou síť a navázat spojení – nejen v Polsku, ale po celém světě.

Utratíte méně za špičkovou kvalitu.

Podle Americké asociace lékařských vysokých škol (AAMC) byly průměrné náklady na jeden rok veřejné lékařské školy, včetně školného, poplatků a zdravotního pojištění, v USA v roce 2016 34 592 USD ve státě a 58 668 USD v zahraničí. - akademický rok 2017. Školné a poplatky soukromých škol mezitím vyletěly nad 50 000 dolarů. Tato čísla nezahrnují poplatky vzniklé mimo univerzitu, jako je ubytování, knihy a jídlo. Náklady na lékařský titul jsou v Polsku podle údajů Ministerstva vědy a vysokého školství výrazně nižší: Denní studium na veřejných školách je zdarma pro polské studenty i zahraniční studenty, kteří splňují určité požadavky, včetně občanů EU/EHP. Ostatní zahraniční studenti budou stále skórovat – zaplatí jen 3 000 EUR (přibližně 3 200 USD) ročně za studium. Nejen to, ale také mají výrazně nižší životní náklady ve srovnání s USA a ve velké části Evropy.

Život v kampusu a vybavení

Hlavní knihovna univerzity má trvalý (pro studenty zdarma) přístup k internetovým databázím jako MEDLINE, SCOPUS, Science Direct, Wiley Online Library, UpToDate; ERIC, Science Direct; Cochrane Collection; ProQuest věda a technologie; Lékařská knihovna ProQuest; EndNote Web; EBSCO; McGraw-Hill; MedTube; atd.

Univerzita spolupracuje s mnoha dalšími lékařskými fakultami, nemocnicemi a klinikami v Evropě. Do programu ERASMUS se může přihlásit student s dobrým prospěchem. PMU podepsala dohodu s univerzitami v Německu, Francii, Itálii a Španělsku. Z toho plynou možnosti praktického výcviku a vědecké výměny pro pedagogický sbor i pro studenty.

Místa

  • Szczecin

    Pomeranian Medical University in Szczecin Rybacka 1, , Szczecin

    Otázky