Keystone logo
Pedagogical University Bolivia (Universidad Pedagógica)

Pedagogical University Bolivia (Universidad Pedagógica)

Pedagogical University Bolivia (Universidad Pedagógica)

Úvod

Pedagogická univerzita byla vytvořena DS 25386 dne 21. května 1999.

Článek 1 stanoví: Vytvořit Pedagogickou univerzitu ve městě Sucre jako proces transformace současného Vyššího normálního institutu „MARISCAL SUCRE“. Bude záležet na ministerstvu školství, kultury a sportu, a to prostřednictvím náměstka ministra pro vysoké školství, vědy a technologie.

Nejvyšší dekret č. 0156 ze dne 6. června 2009 ve svém čl. 3 odstavec I uvádí, že „Pedagogická univerzita se sídlem ve městě Sucre se přeměňuje na univerzitní vysokoškolskou instituci, která je věnována pozornosti dalšího vzdělávání a postgraduálního studia pedagogických věd a specializací v diplomových, magisterských a doktorských titulech“.

Pedagogická univerzita je decentralizovaná instituce závislá na ministerstvu školství prostřednictvím náměstka ministerstva odborného vzdělávání a generálního ředitelství pro vzdělávání učitelů se sídlem ve městě Sucre, odpovědného za postgraduální vzdělávání učitelů, které podporuje vzdělávací debatu a rozvoj výzkumné, technologické a inovační procesy, s cílem reagovat na problémy a potřeby transformace plurinacního vzdělávacího systému podle ústavního rámce a zákona č. 070 o vzdělávání Avelino Siñani - Elizardo Pérez.

Místa

  • Sucre

    Nicolas Ortiz,198, , Sucre

    Otázky