Keystone logo
Northeastern University London MA Současné tvůrčí psaní
Northeastern University London

MA Současné tvůrčí psaní

London, Spojené království

1 Years

Angličtina

Plný úvazek, Poloviční úvazek

Request application deadline

Request earliest startdate

GBP 9 000 *

Dálkové studium

* pro mezinárodní studenty denního a kombinovaného studia | domácí školné na plný a částečný úvazek: 9 000 GBP

Úvod

Master of Arts in Contemporary Creative Writing na Northeastern University London vybavuje studenty znalostmi, řemeslnými dovednostmi a disciplínou potřebnou k tomu, aby se nyní stali kreativními spisovateli. K dispozici je více cest k publikaci než kdykoli předtím. Orientace na literárním trhu 21. století však vyžaduje vedle umělecké zdatnosti i odborné dovednosti a znalosti.

Od chvíle, kdy se připojí k našemu magisterskému programu, jsou naši studenti považováni za spisovatele a jsou podporováni při dosahování jejich osobních a profesionálních tvůrčích cílů. Různí současní autoři a publikační platformy stojí v popředí a kontextualizují se studiem významných posunů v literární krajině za posledních 25 let. To umožňuje studentům umístit svou tvůrčí praxi na dnešním trhu, rozvíjet povědomí o cestách uměleckého vyjádření a získat odborné dovednosti vhodné pro kreativní průmysly. Všechny kurzy vedou publikovaní autoři, kteří jsou zároveň zkušenými akademiky v popředí tvůrčího psaní jako disciplíny.

Toto plně online magisterské studium si klade za cíl být flexibilní a inkluzivní s možností denního a kombinovaného studia. Spisovatelé rozvíjejí svou tvůrčí praxi v podpůrném a strukturovaném online vzdělávacím prostředí, které je vhodné pro spisovatelskou komunitu včetně čerstvých absolventů, studentů celoživotního vzdělávání, lidí, kteří se vracejí do vzdělávání, a spisovatelů s potřebami dobré životní pohody nebo přístupu.

Studenti absolvují kurzy, které zkoumají beletrii, kreativní literaturu faktu, poezii, scénáře a scénáře vedle sebe a dalších, které jim umožní specializovat se na oblíbené formy. Kombinace synchronních a asynchronních výukových úloh znamená, že autoři mohou pracovat způsobem, který vyhovuje jejich individuálnímu životnímu stylu. Patří mezi ně živá online fóra, interaktivní výukové aktivity, workshopy kreativního psaní, osobní webináře a pravidelná na míru šitá zpětná vazba od lektorů o rozpracovaných pracích. Komunita je ústřední: ačkoli studenti pracují na dálku, úzce spolupracují s vrstevníky a lektory na rozvoji řemeslných, kritických a editačních dovedností a připravují je na profesionální práci s editory, producenty, agenty, vydavateli a publicisty.

Spisovatelé se mohou rozhodnout obohatit své online zkušenosti tím, že se za příplatek zúčastní každoročního osobního seriálu Summer Writing Series Northeastern University London &rsquo. Tato možnost je otevřena všem studentům magisterského studia, ale není povinným prvkem programu. Účastníci se budou moci setkat s vrstevníky a lektory, společně si psát a zúčastnit se řady živých literárních akcí kurátorů Fakulty tvůrčího psaní. Akce mohou zahrnovat autorské přednášky, otázky a odpovědi z kreativního průmyslu, přednášky hostů, profesionální hraní rolí a živé workshopy.

Naše magisterské studium současného tvůrčího psaní je inovativní, flexibilní program, jehož cílem je spojit spisovatele z celého světa. To umožňuje různorodé zkušenosti, setkání a perspektivy, které poskytují skutečně globální pohled na dnešní kreativní spisovatele.

Přijímací řízení

Stipendia a financování

Poplatek za studium programu

O Škole

Otázky