Keystone logo
National Chung Cheng University

National Chung Cheng University

National Chung Cheng University

Úvod

První veřejná univerzita založená po Taiwan ekonomického rozmachu v roce 1980, Národní Chung Cheng univerzita zlomil půdu poté, co výkonný Yuan prošel záměr vybudovat univerzitu v roce 1986 na počest zesnulého prezidenta Čankajšek a rozvíjet vyššího vzdělání v Yun-lin, Chia-Yi, a Tainan oblastech. To byla oficiálně založena dne 1. července 1989 s Dr. LIN Ching-Jiang, že jako první prezident univerzity. Během rané fázi univerzity, pět vysoké školy byly zřízeny: Vysoká škola humanitních akademie věd, akademie sociálních věd, Vysoká škola inženýrství a College of Management.

Dr. Cheng Kuo-Shung, který sloužil období tří let od 21. října 1996 do 21. října 1999, byl druhý univerzita prezident v historii CCU. Během svého funkčního období je vysoká škola práva a vysoká škola vzdělání byla založena v roce 1998 a 1999, resp. Dohromady univerzita v současné době skládá ze sedmi vysokých škol, které nabízejí 29 programů vysokoškoláka, 44 magisterských programech, 29 Ph.D. Programy, 17 v provozu absolvovat programy. Univerzita má více než 960 členů fakulty / osazenstva a přibližně 12.000 studentů.

Jako University výzkumně orientované CCU si klade za cíl poskytnout studentům pokročilé dovednosti a hluboké znalosti v oblasti humanitních věd, techniky, práva a managementu. Díky vzdělání svobodných umění a věd, CCU očekává, že se studenti učí efektivně řešit problémy se složitostí výzev 21. století.

V návaznosti na základech posledních 20 let, současný prezident, dr Fong, Zhang Hua, stojí v čele univerzity, aby i nadále usilovat o akademické kvality, internacionalizace a aktivní interakci s globální komunity.

Campus Životní prostředí

Areál se nachází v centrální části Chia-Yi County, 15 km od hlavního města Chia-Yi, který se nachází asi 250 kilometrů jižně od Taipei. Školní areál zabírá otevřenou krajinu 132 hektarů na kopci, s více než 200.000 stromů různých druhů. Na cestě školního areálu, jeden může být překvapeni tím, elegantních budovách různých architektonických stylů, obklopený vzrostlými stromy, otevřených zelených ploch a klikatých silnicích lemované s kvetoucích stromů a keřů kvetoucí v různých ročních obdobích. Školní areál je sám o sobě krásný park s klidem a otevřenost, a je doslova závan čerstvého vzduchu ve srovnání s více městskými areálech na Tchaj-wanu. Při pohledu z níže uvedených rovin, univerzita se podobá nádherný palác na kopci. Přes obraz univerzity jako zdánlivě vyloučeného slonovinové věže, univerzita je v podstatě přátelským otevřené pro všechny a slouží komunitu v mnoha ohledech.

Správní budova v centru areálu je klikatý, čínském stylu krok pyramida, působí jako uzemňovací kontaktní místo pro aktivity děje kolem něj. Před ním je široká cihla silnice vedoucí k hlavní bráně areálu. Silnice je blokována motorizované dopravě pro pěší a cykloturistiku, hlavní trasa pro studenty vstup a opuštění areálu. Na opačné straně jeden najde další cihla chodník lemovaný stromy a zelených ploch. Tento chodník vede k působivé cihlové náměstí, se nachází v přední části hlavního hlediště kampusu je, a otevírá na kruhový vodním prvkem, který je společný orientační bod a místo setkání.

Tváří v tvář hlediště je knihovna a informační Building, impozantní, tyčící mezník univerzity. To má více než 891,610 knih, časopisů a 7,315 více než 1,212,927 mikrofilmy, mikrofiše a CD-ROMy (2010.01.17 aktualizováno). Jeho výpočetní středisko podporuje akademický výzkum, s podporou počítače instrukce, on-line registrační služby, video-konference, dálkové vzdělávání a další multimediální služby. Knihovny Audiovizuální centrum nabízí nejaktuálnější, high-tech AV zařízení. V hlavní knihovna, sluneční střechou vnitřní soud dodává, přirozené světlo na čtení oblastí. Je velkým potěšením pro studium a výzkum v tomto prostorném a klidném prostředí.

Gymnázium je jedním z nejnádhernějších a finančně nákladných staveb v jižním Tchaj-wanu. Má dvě olympijské-velké bazény (jeden vnitřní a jeden venkovní), na kolečkových kluziště, bowling a kryté hřiště na basketbal, volejbal, badminton. Kromě toho má prostory pro judo, vzpírání a kruhový trénink, vnitřní horolezectví stěny, venkovní olympijský atletický stadion, a samozřejmě, Ping-pong zařízení. V neposlední řadě je rozlehlý kampus má dokonce i golfové hřiště s 20 hracími poli.

Student Aktivita centrum se nachází u jezera Tranquility. Struktura sám o sobě je velmi ojedinělý různých nadmořských výškách v interiéru. Z těchto podlah jeden může mít nádherný výhled na krásně klenutý most přes jezero. V přízemí je prostorná a ohraničený na jedné straně jezera, na jiném jedním z různých bufetech ve středu a na jiném širokým schodištěm. Tato oblast je často dějištěm různých studentská skupina výkonů a činností.

Jezero je oblíbeným místem pro návštěvníky a členy komunity univerzity. Za slunečného dne jeden najde rodiny s dětmi procházející se po svých kamenných chodníků. Brzy-k-být ženatý páry, v plném svatební oblečení, jsou často vidět představují pro své svatební portréty. Labutě, kachny, křepelky, želvy a ryby různých druhů tvoří vlastní komunitu na jezeře. Dělají tohoto krásného koutu areálu atraktivní rodina ustoupit na okolních měst a krajů, stejně jako místo pro romantické procházky na cestě kolem jezera.

Budovy pro sedm vysokých škol se střídají v parkové akademické půdě, z nichž každý má své unikátní architektonický styl symbolický jejího účelu a individuality. Všichni dům různé odpočívá, studentské spuštění kavárny a malé nádvoří.

Místa

  • Chiayi City

    No.168, Sec. 1, University Rd., Min-Hsiung Township, Chia-yi County 621, , Chiayi City

    Otázky