Keystone logo
Milano Fashion Institute

Milano Fashion Institute

Milano Fashion Institute

Statistika

  Vlastnosti kampusu

  Milano Fashion Institute KAMPUS

  Moderní, vzdušný a elegantní prostor inspirovaný městským designem Milána pro zajištění nejhladšího a nejúčinnějšího zážitku z učení.

  VYBAVENÍ

  • Interiéry navržené předními italskými interiérovými designéry
  • 12 hodin navštěvované lobby s nástěnnými instalacemi ve tvaru vlny
  • Stand-up společenská lobby lobby
  • Moderní sál s kurátorskou galerií italské módy
  • Nadstandardní zařízení, prostorné toalety a pohodlné společenské prostory
  • Vysokorychlostní wi-fi připojení, zdarma pro studenty ve všech prostorách kampusu
  • Klimatizace pro chlazení a vytápění
  • 24hodinový bezpečnostní cctv s plně vybavenou soukromou bezpečnostní službou
  • Nezávislý přístup a propojení vnitřních přístupů mezi budovami MFI
  • Venkovní dvůr se zelení

  VYBAVENÍ UČEBN A SLUŽBY

  • PC, vícepohledový kamerový systém, videoprojektor, zesilovač a multimédia pro dálkové studium
  • zařízení pro živou interakci.
  • Digitální wi-fi tabule s dotykovou obrazovkou.
  • Bezplatné vysokorychlostní wi-fi připojení k internetu.
  • Individuální nabíjecí stanice elektřiny a usb zásuvky na všech studentských stolech.
  • Systém reproduktorů Bose®.
  • Otevřené propojené učebny prostřednictvím modulárních pohyblivých stěn.
  • Zvukotěsné skleněné stěny od podlahy ke stropu.
  • Klimatizace pro chlazení a vytápění.
  • Automatizovaný systém slunečních rolet.
  • Denně aktivované mezinárodně certifikované dezinfekční systémy.
  • Zvukotěsná otevíratelná okna.
  • Ergonomická certifikovaná sedadla.

  Nejkvalifikovanější výběr vybavení, služeb a vybavení, které ztělesňují a spojují vysoké standardy univerzitního vzdělání a kurátorského ducha Milána, hlavního města módy.

   Přijímací řízení

   Výběrový proces

   Výběrové řízení je otevřeno od 16. února 2024 do 30. listopadu 2024 na Masters in Fashion Direction. Po obdržení tohoto formuláře žádosti Milano Fashion Institute provede předvýběr podle zaslaných dokumentů. Následně Vás bude Akademický výbor informovat, zda je přihláška vhodná/nevhodná. Pokud jsou způsobilí, musí se uchazeči zúčastnit ústního pohovoru s akademickým výborem, po kterém bude sdělen konečný výsledek (přijetí nebo nepřijetí).

   Pro zahraniční studenty jsou přijímány dálkové pohovory.

   Proces obvykle vyžaduje období 3 až 6 týdnů. Vyzýváme proto uchazeče, aby své přihlášky podali co nejdříve. Výběrové řízení probíhá po celou dobu otevírání nápisů v samostatných výběrových sezeních.

   Datum zahájení přednášek Masters in Fashion Direction: 27. ledna 2025.

   Vízové požadavky

   Milano Fashion Institute je odhodlána mentorovat zahraniční studenty, a to zejména mimo EUobčanům, abychom plně porozuměli postupu, který je třeba dodržovat, pokud chcete zůstat v Itálii a zúčastnit se MFI Masters.Níže uvedené informace jsou alternativně pro občany mimo EU a pro občany EU.

   Občané mimo EU

   Před příjezdem do Itálie

   1. Studentské VÍZUM

   Vízum je povolení udělené občanům jiné země, která není součástí Evropské unie, za účelem vstupu na území Italské republiky.

   Abyste mohli absolvovat magisterský program Milano Fashion Institute , perspektivní studenti, kteří nejsou občany EU, musí mít studentské VISA.Toto vízum je speciálně určeno pro studenty, kteří se zúčastní kurzu a zůstanou v Itálii déle než 90 dní.

   O studentské vízum je nutné před odjezdem do Itálie požádat na italském velvyslanectví nebo na italském konzulátu ve vaší domovské zemi původu nebo v zemi, kde student trvale pobývá.

   Chcete-li zjistit, jaké dokumenty jsou nutné k žádosti o vízum, a najít nejbližší místo, kde o něj požádat, můžete kliknout na následující odkaz: http://vistoperitalia.esteri.it/home/en

   2. MFI Registrační certifikát

   Během procesu žádosti o vízum jsou studenti povinni předložit své potvrzení o zápisu místnímu italskému velvyslanectví nebo konzulátu.

   Milano Fashion Institute poskytněte osvědčení o zápisu způsobilým perspektivním studentům do 5 pracovních dnů. Po příjezdu do Itálie

   3. Povolení k pobytu (permesso di soggiorno)

   Italský zákon o přistěhovalectví stanoví, že občané mimo EU, kteří plánují zůstat v Itálii déle než 3 měsíce, musí požádat o povolení k pobytu do 8 dnů od svého příjezdu do Itálie.

   Další občané EU musí podat žádost o povolení k pobytu na kterékoli poště, kde je k dispozici přepážka Sportello Amico.Za tímto účelem mohou studenti získat sadu přímo na poště a postupovat podle pokynů.Dále jsou žádáni, aby předložili tyto dokumenty: cestovní pas, MFI zápisný list, fotokopii dokladu o zdravotním pojištění, kolek v hodnotě 16,00 € (lze zakoupit v tabáku, tzn.obchod s tabacchi).Milano Fashion Institute však doporučuje, abyste si pozorně přečetli a dodržovali pokyny dostupné v sadě.

   Cena této žádosti, kterou je třeba uhradit na poště, je 30,00 €.Na poště vám bude poskytnuta schůzka (den a čas) pro návštěvu imigračního úřadu Questura, kde vám budou odebrány otisky prstů.Při této schůzce budete muset přinést 4 identické pasové fotografie a originály dokumentů, jejichž kopie byly přiloženy v aplikační sadě, včetně všech dokumentů, které by mohly ve vaší žádosti chybět.

   4. Daňový identifikační kód (tjCodice fiscale)

   Jakmile student přijede do Itálie, je nutné získat codice fiscale, což je jedinečný daňový identifikační kód používaný při všech interakcích s vládními úřady a veřejnou správou v Itálii, jakož i pro jiné účely (například otevření banky účet, podpis smlouvy o nájmu bytu nebo pokoje, podpis smlouvy o mobilním telefonu atd.).

   Žádost je snadná a musí být podána v místní kanceláři Agenzie delle Entrate předložením platného cestovního pasu nebo povolení k pobytu.

   Kanceláře Agenzia delle Entrate dostupné v Miláně, na které se studenti mohou obrátit, jsou na následujících místech:

   Via dei Missaglia, 97.Tel: 02.893075;
   E-mail: [email protected]
   Přes Abetone, 10.Tel: 02.540011 nebo 02.54100729;
   E-mail: [email protected]
   Via della Moscova, 2. Tel: 02.636791;
   E-mail: [email protected]
   Přes Ugo Bassi, 4°.Tel: 02.697161;
   E-mail: [email protected]
   Via Leonardo Bistolfi, 5. Tel: 02.210491;
   E-mail: [email protected]
   Piazzale Carlo Stuparich, 2. Tel: 02.330251;
   E-mail: [email protected]

   Občané EU spolu s Norskem, Švýcarskem, Lichtenštejnskem a Islandem

   Občané Evropské unie spolu s občany Norska, Švýcarska, Lichtenštejnska a Islandu, kteří zůstanou v Itálii déle než 90 měsíců, se povinně registrují na Ufficio Anagrafe (registrační úřad) magistrátu ve městě Milán.

   K registraci do Ufficio Anagrafe jsou vyžadovány následující dokumenty:

   - Pas nebo rovnocenný doklad
   – italský daňový identifikační kód (Codice fiscale)
   - Smlouva o nájmu bytu nebo prohlášení vlastníka bytu, kde student pobývá, o tom, že student je hostem Registrace je dokončena poté, co Polizia Municipale (místní policie) provedla návštěvu adresy za účelem potvrdit fakta.

   Další užitečné informace

   Pokud jste zahraniční student, je možné si založit běžný účet u kterékoli banky nebo pošty.K otevření běžného účtu v Itálii jsou vyžadovány následující dokumenty:

   – daňové identifikační číslo (Codice Fiscale)
   - Platný cestovní pas nebo rovnocenný doklad
   - Povolení k pobytu (tento doklad není potřeba pro občany EU, Islandu, Norska, Lichtenštejnska a Švýcarska).

   Stipendia a financování

   Na jaké magisterské programy je možné žádat o stipendium?

   Stipendia jsou k dispozici ve výši 9 000 EUR (osvobození od placení třetí a čtvrté splátky), rovnající se 50 % hodnoty Masters, jsou k dispozici pro Masters in Fashion Direction 2025: Brand & Product Management; Brand & Business Management; Brand & Communication Management; Brand & Luxury Management: Módní design a management.

   Jak to funguje?

   Přidělování stipendií probíhá před zahájením kurzu s ohledem na příjmová i prospěchová kritéria Akademická komise. Přijetí k magisterskému studiu je nezávislé na udělení jakéhokoli stipendia.

   Jak se přihlásit?

   Formulář žádosti o stipendium je součástí „Formuláře žádosti“ a lze jej vyplnit z této stránky na stránce „Přihlásit se“. Jakmile odešlete přihlášku, rozhodne akademická komise během pravidelných hodnotících sezení o možném přidělení, přičemž výsledek bude oznámen do začátku kurzu. Pro další informace si prosím přečtěte pravidla uvnitř modulu. Komu jsou stipendia určena?

   Stipendia jsou zaměřeny jak na italské občany, tak na cizince, kteří se chtějí zúčastnit Masters of the Milan Fashion Institute.

   Kdy chcete podat žádost?

   Žádost o stipendium je třeba podat do 30. listopadu 2024.

   Místa

   • Milan

    Milano Fashion Institute via Durando, 38, 20158, Milan

   Otázky