Keystone logo
Master PARS Università di Roma Tor Vergata

Master PARS Università di Roma Tor Vergata

Master PARS Università di Roma Tor Vergata

Úvod

University of Rome "Tor Vergata" začala vyučovat v roce 1982. Navrženo podle modelu anglosaských kampusů, zaujímá rozlohu asi 600 hektarů. Tento konkrétní rozšíření umožnilo vyvinout v samostatných objektů, postavený ve velkých oblastech, pro každou ze šesti Makro-současnosti:

 • Economics,
 • Law,
 • strojírenství
 • Dopisy a filozofie,
 • Lékařství a chirurgie,
 • Matematické, fyzikální a přírodní vědy.

Uvnitř oblasti jsou významné výzkumné instituce, jako je CNR (Národní výzkumné středisko) a ASI (Italská kosmická agentura), díky nimž je „Tor Vergata“ jedním z nejdynamičtějších agregátů v Itálii pro výuku i pro výzkum. V kampusu je dále aktivní univerzitní kampus Tor Vergata, vynikající nemocnice, regionální, národní a mezinárodní referenční bod.

Areál, který se nachází v blízkosti výjezdu 19-20 z římského Grande Raccordo Anulare, je dobře propojený a snadno dostupný.

S 18 katedrami, 6 oblastními knihovnami, 350 učebnami pro výuku, 29 počítačovými laboratořemi, kongresovým centrem Villa Mondragone, „Tor Vergata“, nabízí asi 350 vzdělávacích kurzů : 112 stupňů (tříleté kurzy , také odborné, magisterské) a jeden cyklus), asi 140 postgraduálních kurzů (pokročilé kurzy, magisterské a sekundární magisterské kurzy, také online), 47 specializovaných škol, 31 doktorských kurzů a letní školy .

Univerzita je pevně odhodlána podporovat mezinárodní rozměr studia a výzkumu, a to jak v rámci studijních programů, tak v doktorských programech. Existují také aktivní společné výzkumné programy (tematické a interdisciplinární), akademické výměny a dohody o vzájemném uznávání vzdělávacích kreditů s nejprestižnějšími univerzitami na světě, s více než 500 dohodami (dvoustranná a kulturní / vědecká spolupráce).

„Tor Vergata“ intenzivně pracuje na rozvoji více linií činností souvisejících s „třetí misí“, díky níž realizuje stabilní procesy přímé interakce s občanskou společností, institucemi a podnikatelskou strukturou s cílem podporovat kulturu, inovace sociální a územní růst.

Vedle vysokého školství a odborné přípravy, výzkumu a třetího poslání Univerzita postavila udržitelný rozvoj do středu svého poslání a vize ve všech svých formách (environmentální, sociální, ekonomická, institucionální): „Tor Vergata“ od Rok 2015 se zavázal převést tuto „misi“, pokud jde o výuku, výzkum a vztah ke společnosti a území, s cílem vybudovat skutečnou „pozitivní univerzitu“ budoucnosti.

„Dělá“ univerzita

Naše cíle

 • Práce s vášní a odhodláním ve prospěch udržitelného rozvoje, naší mise a vize.
 • Zajistit školení kvality a kompetencí pro více než 200 profesionálních profilů a možné pracovní příležitosti.
 • Na podporu vítězného vyhledávání pod hlavičkou „3 i“: inovativnost, interdisciplinarita, intersektorialita.
 • Otevřete se světu pomocí kurzů angličtiny a společného jazyka, možností studia v zahraničí a zkušeností v podnikání na národní i mezinárodní úrovni.
 • Poskytněte příležitost těm, kteří si zaslouží stipendia a ocenění za studium, a také slevám všem členům.
 • Vždy buďte v blízkosti studentů se specializovanými službami, včetně doučovacích aktivit, na podporu těch, kteří byli v prvních letech kurzu, a v „Bílé kódové místnosti“ zdravotní péče pro studenty a cizince mimo pracoviště.

Univerzita, která stojí za to

Některé z našich výsledků

Hlavní mezinárodní žebříčky:

V celkové klasifikaci QS World University Ranking se nadále umísťuje v řadě 511-520 nejlepších univerzit na světě a v žebříčku stoupá na 13. místo mezi italskými univerzitami.

V žebříčku QS Ranking na žebříčku nejlepších 50-pod 50 univerzit se univerzita v roce 2019 řadí mezi 100 nejlepších na světě a na Itálii je na druhém místě.

Patří mezi 500 nejvýznamnějších univerzit na světě v žebříčku světového žebříčku Times Higher Education World THE THE, které se umístilo na sedmém místě v italském žebříčku; získávání více než 40 pozic v posledních čtyřech letech je „Tor Vergata“ na celosvětovém 28. místě v mezinárodním žebříčku 2018–2019 Centra pro světové univerzitní žebříčky (CWUR), organizace, která monitoruje výkon univerzit všech svět, zatímco mezi 46 italskými univerzitami je osmý.

Absolventi a trh práce

Podle průzkumu Almalaurea 2019 zaznamenává program „Tor Vergata“ lepší výsledky než průměrné výsledky na úrovni zemí, pokud jde o postavení zaměstnaných absolventů: jeden rok za titulem je míra zaměstnanosti tříletých kurzů 74% (oproti 72 celostátní průměr%), zatímco magistral stoupá na 75% (6 bodů vyšší než italský průměr); pět let po ukončení kurzu míra zaměstnanosti studentů postgraduálního studia přesahuje 89% (3 body nad celorepublikovým průměrem).

Patří mezi 500 nejlepších univerzit podle hodnocení QS Graduate Employability Ranking 2019, které měří zaměstnatelnost absolventů všech nejlepších univerzit na světě.

Podle nejnovější zprávy JobPricing je „Tor Vergata“ třetí veřejnou univerzitou v Itálii, která má nejlepší vyhlídky pro absolventy, pokud jde o odměnu (o 3% více než italský průměr v první 10leté kariéře)

"Tor Vergata" bez ohraničení:

Univerzita patří k prestižním mezinárodním sítím, včetně:

 • YERUN (síť mladých evropských výzkumných univerzit), která sdružuje 18 nejlepších evropských univerzit založených před méně než 50 lety a přítomných v nejdůležitějších mezinárodních žebříčcích),
 • VIU (důležitá síť Benátské mezinárodní univerzity),
 • EUA (European University Association), organizace, která zastupuje a podporuje více než 850 vysokoškolských institucí ve 47 evropských zemích,
 • UNICA (síť univerzit z hlavních měst Evropy), je institucionální síť 49 univerzit z 37 evropských hlavních měst.
 • YUFE (Mladé univerzity pro budoucnost Evropy), jedna ze 17 univerzitních aliancí vybraných Evropskou komisí pro rozvoj Evropské univerzity budoucnosti: Tor Vergata je jedinou italskou Athenaeum, která se do ní zapojila.

Místa

 • Rome

  Via Cracovia n.50, 00133, Rome

  Otázky