Keystone logo
© Eli Haney, Northwest University photographer
Maitripa College

Maitripa College

Maitripa College

Úvod

Maitripa College je první tibetský buddhistický vysoká škola na pacifickém severozápadě a byl hostitel summitu dalajlámy životního prostředí v květnu 2013. Maitripa College je založena na přesvědčení, že buddhistického myšlení a praxe mají výrazně přispívat k americké společnosti a kultury. Vedená Geshe Lharampa, Yangsi Rinpočheho, vzdělávací model, Maitripa je založen na třech pilířích stipendium, meditace a služby, které poskytují kontemplativní a transformační vzdělávací zkušenosti. Stipendia a postavil Sangha stipendií flexibilní plán, a atrakcí Portland, Oregon, dejte cenově postgraduální studium nebo další vzdělávání na dosah. Maitripa je jak vysoká škola a buddhistické meditační centrum.

Maitripa College

Naše filozofie výchovy: Tři pilíře

Věříme v sílu vzdělání kultivovat svůj potenciál vytvořit smysluplný život. Jádrem vzdělávání Maitripa College jsou tři pilíře Scholarship, meditace a služby.

Tři pilíře výuky na vysoké škole Maitripa

Pro oba Master of Arts v buddhistických studií a Master of Divinity stupňů, tři pilíře Scholarship, meditace a služby jsou fundamentální. Uvědomujeme si, že některý z těchto tří pilířů je k dispozici v mnoha různými způsoby v našich životech-všímavosti školení, dharma center, vysokých škol a neziskových organizací jsou všude. Pouze v Maitripa College jsou oni se spojili k vytvoření transformační a integrovaného vzdělávání, které je zakotvené v tradici.

Jedinečný pro Maitripa College je skutečnost, že naše meditace a filozofie kurzy jsou vyučovány oba vyškolenými západními učenci a tradičně trénovaných tibetských mistrů, včetně jádra naší fakulty v současné době, Geshe Lharampa Yangsi Rinpočheho, který mluví plynně anglicky a dává pokyn způsobem, že je uvolněná, milující, a přímo z vlastní zkušenosti.

Stipendium

Prostřednictvím přísného akademického vyšetřování, včetně kurzů na Lamrim, Madhyamaka, které se zabývají buddhismus, historie buddhistické filozofie, teorie a metody, a další, máme přístup k oběma šíři stipendia k dispozici v západním akademie a hloubku poznání a moudrosti přenášených přes Gelug tradici tibetského buddhismu. Prostřednictvím otevřeného dialogu a seminář ve stylu tříd, naší fakultě a studenti dělat buddhistický stipendium ožít.

Rozjímání

Na rozdíl od mnoha míst, kde je možné praktikovat všímavost nebo meditovat dnes, naše meditační kurzy jsou kombinovány s pracovnou a nabídnout jasnou a přímou cestu k seznámení se s něčí mysli. Přes počáteční expozici na cestě přes klasické a moderní literatury, bezprostředně navazuje tím, že sedí praxe na stejné, jsme vytvořit mapu pro pochopení naše zkušenosti v meditaci. V důsledku meditační pilíře, učíme protijedy k úzkosti či jednotvárný mysli to jak v teorii a praxi. Naše třídy jsou zároveň moderní, zaměřené na společné problémy a mylných současné praxe a starověkých, klepnutím do tradičních a časem prověřených metod pro obeznámení s myslí.

Služba

Tato služba pilířem je místo, kde "gumové splňuje silnici" v rámci výuky Maitripa College. Zkoumání vztahů mimo College důvodů, studenti jsou spárovány s komunitní partnera, s nimiž se věnují svůj čas a úsilí v provozu. Práce v hospicu, ve vězeních, ve školách, s bezdomovce společenství, mezináboženských prostředí, nebo v libovolném počtu dalších dobrovolníků kapacit v Portlandu a jeho okolí jsou studenti vedeni k rozvoji osobní duchovní formaci jako základ, ze kterého se brát své studium a praktikovat off polštář a do světa, ve prospěch druhých.

Ve svém prvním pololetí Service učení vzdělávání, studenti zaměří na studium analýza potřeb cílových skupin sociálních služeb v Portlandu. V následujících semestrů studenti trénovat a nakonec sloužit s vybranými partnerskými organizacemi, a účastnit se pravidelných zasedání strukturované reflexe a analýzy v malých skupinách s Yangsi Rinpočhe a ostatních pracovníků Maitripa. Současně studenti těžit ze zkušeností řady řečníků z místních servisních organizací, kteří se připojí k třídu sdílet své znalosti a inspiraci.

Program Service Learning vrcholí na konci dvou let s ústní a písemné prezentace, které se snaží integrovat interní a externí zkušenosti jednotlivých žáků v provozu, stejně jako souvislostí své zkušenosti z provozu v širším paradigmatu jejich vzdělávání na Maitripa.Nestačí, aby se stala vášnivá. Musíte jednat. Existují dva aspekty akce. Jedním z nich je překonat narušení a strasti vaší vlastní mysli, to znamená, pokud jde o zklidnění a nakonec rozptýlit hněv. To je akce ze soucitu. Na druhé straně je větší sociální, další veřejná. Když se třeba něco udělat ve světě napravit křivdy, když je člověk opravdu zabývá prospěch ostatních, je třeba být v záběru, zapojit. His Svatost dalajlama

Místa

  • Portland

    1119 SE Market St. Portland, Oregon 97214, , Portland

Otázky