Keystone logo
Lund University

Lund University

Lund University

Úvod

Lund University - švédská nejvyšší hodnocená univerzita

Lund University byla založena v roce 1666 a má 40 000 studentů a 8 000 zaměstnanců. Nabízí více než 130 magisterských a 10 bakalářských programů vyučovaných v angličtině .

Lund je nejatraktivnější studijní destinací ve Švédsku. Univerzita nabízí jeden z nejširších okruhů programů a kurzů ve Skandinávii, který je založen na interdisciplinárním a nejmodernějším výzkumu. Absolvent z Lund University je charakteristickým znakem jak ve Švédsku, tak iv zahraničí.

Oblasti předmětu

Našich devět fakult a mnoho specializovaných výzkumných center nabízí vzdělávání v následujících oborech:

 • Architektonický design
 • Oblastní studie
 • Obchod, ekonomika a management
 • Strojírenská technologie
 • Životní prostředí a udržitelnost
 • Výtvarné a múzické umění
 • Humanitní vědy a jazyky
 • Zákon
 • Medicína a zdraví
 • Věda
 • Správa služeb
 • Společenské vědy

Výzkum

Lund je domovem více než 30 předních světových výzkumných prostředí a je domovem dvou největších evropských zařízení pro výzkum materiálů: MAX IV (slavnostně otevřeno v roce 2016) a ESS (otevřeno v roce 2023). Lund University je také členem prestižních univerzitních sítí náročných na výzkum Universitas 21 (U21) , Ligy evropských výzkumných univerzit (LERU) a Evropské univerzitní aliance pro globální zdraví (EUGLOH).

Styl výuky

Kritické myšlení a svoboda mysli jsou základním kamenem akademického života na Lund University v Lund University . Zaměření na skupinovou práci v neformálním, otevřeném třídním prostředí usnadňuje učení, vytváří dialog a pomáhá vytvářet nové nápady.

Lund je mezinárodní místo pro setkání studentů i výzkumných pracovníků. To vytváří globální třídní prostředí, kde studenti získávají nové kulturní vyhlídky a mohou rozvíjet své mezinárodní sítě, které jsou vysoce ceněny zaměstnavateli po celém světě.

Studenti v Lundu mají vynikající příležitosti pro obchodní spolupráci . Město Lund má jedinečné prostředí světové úrovně pro technologii, znalosti, inovace a podnikání a hostí ohromnou škálu mezinárodních společností.

Studentský život

Lund je volbou číslo 1 pro mezinárodní studenty přicházející do Švédska a je považován za nejlepší studentské město ve Švédsku. Jeho jedinečná kombinace velkých společenských klubů (historických „národů“), studentských svazů a akademické společnosti vytváří živého a aktivního studenta život.

Město Lund

Nachází se v jižním Švédsku, město Lund je vzdáleno jen 10 minut vlakem do třetího největšího města Švédska, Malmö a pouhých 35 minut vlakem na letiště v Kodani v Dánsku.

Jako jedno z nejstarších měst ve Švédsku, jehož historie sahá až do roku 990, je Lund městem kontrastů, kde se více než 1 000 let historie mísí s moderními poznatky a nápady. V Lundu najdete kouzlo malého, malebného, dlážděného města, bok po boku s atrakcemi velkého města, jako jsou služby, obchody, restaurace a kulturní akce. Lund je také domovem významných mezinárodních společností, jako jsou Sony Mobile, Tetra Pak, Ericsson, Alfa Laval a Gambro.

Angličtina je široce mluvená ve Švédsku a Lundu (90% Švédů je plynulé), což znamená, že můžete zažít jedinečnou evropskou kulturu bez toho, abyste zažili jazykovou bariéru.

Další informace o Lund University

Pro více informací navštivte prosím href="www.lunduniversity.lu.se

Další informace naleznete na adrese Můžete se také ptát prostřednictvím našeho webového formuláře na adrese lunduniversity.lu.se/degree-studies nebo nás najdete na Instagramu, LinkedIn, Twitteru a YouTube. Můžete také poslouchat Lund University International Podcast!

Žebříčky

Lund University se trvale umisťuje mezi 100 nejlepšími světovými univerzitami (95. na světě a nejlépe hodnocená švédská univerzita, QS World University Rankings 2023).

Požadavky na přijetí do programu

Prokažte své odhodlání a připravenost uspět na obchodní škole složením zkoušky GMAT – nejpoužívanější přijímací zkoušky, která měří vaše schopnosti kritického myšlení a uvažování.

Stáhněte si mini kvíz GMAT a získejte představu o otázkách, které ve zkoušce najdete.

Místa

 • Lund

  Paradisgatan 2 , SE-223 50, Lund

 • Malmö

  Campus Malmö, , Malmö

  • Helsingborg

   Campus Helsingborg Universitetsplatsen 2, SE-251 08, Helsingborg

   Otázky