Keystone logo
Luleå University of Technology MSc v inženýrství geozdrojů
Luleå University of Technology

MSc v inženýrství geozdrojů

Luleå, Švédsko

2 Years

Angličtina

Plný úvazek

Request application deadline

01 Sep 2024

SEK 140 000 / per year *

Na kampusu

* pro studenty z EU/EHP je výuka zdarma

Stipendia

Prozkoumejte možnosti stipendií, které vám pomohou financovat vaše studium

Úvod

Tento dvouletý magisterský program inženýrství zdrojů je v Evropě jedinečný a poskytuje studentům špičkové znalosti v oblasti inženýrství geozdrojů, geometalurgie a zpracování primárních zdrojů nerostných rud a sekundárních zdrojů z recyklace kovů.

Budoucnost a udržitelnost našich společností jsou kriticky spojeny s dostupností surovin a s účinností všech procesů, které jsou součástí jejich životního cyklu.Zejména v Evropě existuje zásadní potřeba vzdělávat inženýry, kteří překlenují propast mezi geozdroji, sekundárními zdroji a pokročilými zpracovatelskými technologiemi.

Popis

Na tomto programu spolupracují přední evropské technické univerzity s dlouhou tradicí v těchto oblastech.Prostřednictvím společné evropské spolupráce vytvářejí Luleå University (Švédsko), Technische Universität Bergakademie Freiberg (Německo), Université de Liège (Belgie) a Université de Lorraine (Francie) společně s místními průmyslovými partnery jedinečnou kompetenční síť – EMERALD – s cílem je poskytovat špičkové vzdělání a výzkum v oblasti inženýrství zdrojů.

Magisterský program trvá 2 roky (120 ECTS) a skládá se ze speciálně navržených kurzů na partnerských univerzitách.Každý student cestuje mezi zúčastněnými univerzitami, studuje s nimi a nakonec si vybírá, kde chce napsat diplomovou práci.Magisterský program začíná prvním semestrem na univerzitě v Lutychu, která je také zodpovědná za přijímací řízení.Univerzita v Nancy (2. semestr) je zodpovědná za školení pokročilých znalostí modelování geozdrojů.Během 3. semestru jsou univerzity v Německu a Švédsku odpovědné za školení v geologii, nerostných surovinách a zpracování nerostů a také za recyklaci kovů.Třetí termín zahrnuje výběr mezi dvěma směry – primárními zdroji (Luleå) nebo sekundárními zdroji (Freiberg).

Program si klade za cíl najít správnou rovnováhu mezi znalostmi zdrojů, tj. rud a druhotných surovin (geologie, charakterizace zdrojů, výpočet zásob rud, modelování, termodynamika, a technologie zpracování, tj. zpracování a recyklace nerostů (drcení, mletí, separace, louhování, a nakládání s odpady).Program zahrnuje širší pohled na hodnocení životního cyklu nerostných zdrojů a potenciál pro těžbu ve městech.Součástí programu jsou také odborné semináře, které osvětlují strategické, ekonomické, ekologické a sociální výzvy moderní těžby a letní škola.

Geometalurgický pohled na geozdroje je ústředním bodem programu.Využívá se moderní výuka s projektovou výukou a prací v terénu.Studentům, kteří splní požadavky na absolvování, budou uděleny následující tituly: Master in Geosciences Engineering (Švédsko), Master en Géosciences: planety, zdroje, životní prostředí (Francie), Ingénieur Civil des Mines et Géologue (Belgie) Výběr kandidátů je společný proces mezi partnerskými univerzitami.Tito a místní průmysloví partneři mohou poskytnout příležitosti pro výzkum a stáže.Magisterský program je určen pro uchazeče s minimálně bakalářským vzděláním (180 kreditů) v oboru inženýrství, se základními znalostmi geologie.Vhodným zázemím je také magisterské studium geologie s praxí.

Kariérní možnosti

Osnovy

Přijímací řízení

Poplatek za studium programu

O Škole

Otázky

Podobné kurzy