Keystone logo
Lucerne School of Business – Finance and Real Estate Programs MSc z Mezinárodního finančního řízení
Lucerne School of Business – Finance and Real Estate Programs

MSc z Mezinárodního finančního řízení

Lucerne, Švýcarsko

3 Semesters

Angličtina

Plný úvazek, Poloviční úvazek

01 Apr 2024

Sep 2024

CHF 800 / per year *

Na kampusu

* za školné. Registrační poplatek: CHF 515

Úvod

Řízení výkonu v globální ekonomice

MSc v oboru mezinárodního finančního managementu je vaší vstupenkou do finančního oddělení mezinárodních společností. Náš magisterský program nabízí vynikající vzdělání připravující své absolventy, aby vynikli ve všech oblastech souvisejících s finančním ředitelem budoucnosti. Vysoká úroveň praktického významu, atmosféra osobního učení a různorodý studentský sbor jsou klíčovými odlišujícími prvky úspěchu našich absolventů. Různorodost časových modelů v semestru, tři hlavní obory a několik volitelných předmětů, které studenti přizpůsobují studiu podle svých individuálních potřeb. Helloquence / Unsplash

Brainstorming over paper

Proč Master of Science v mezinárodním finančním managementu?

Náš magisterský program v oblasti mezinárodního finančního řízení připravuje své studenty na kariéru ve finančním řízení a komplexně se věnuje šíři oborů, které zahrnuje. Finanční účetnictví, manažerské účetnictví a kontrola, podnikové finance a další obory jsou řešeny v kulturně rozmanitém prostředí.

Mezi hlavní výhody našeho programu MSc IFM patří:

 • Mnohostranné pracovní příležitosti
 • Studie na míru s vysokou flexibilitou
 • Skutečně mezinárodní zkušenost
 • Vysoký akademický a praktický význam
 • Mezinárodně akreditovaný program
 • Duální tituly s partnerskými univerzitami
 • Švýcarsko jako jedno z předních světových finančních center
 • Naše poloha v Zug-Rotkreuz, Švýcarsko, v srdci Evropy

Průmyslová odvětví ve Švýcarsku a v zahraničí zaměstnávají absolventy, kteří mají nejen znalosti v oblasti finančního řízení, ale také ztělesňují globální myšlení. Program je vynikající platformou pro získávání těchto dovedností, prospěšný organizacím všech velikostí, v každém odvětví a v každé ekonomice.

Mnohostranné pracovní příležitosti

Dnešní trh hledá u budoucích finančních manažerů, účetních, auditorů a finančních ředitelů dvě kvality: komplexní znalosti finančního řízení a schopnost fungovat v mezinárodním prostředí. Školením svých studentů v různých oblastech odpovědnosti finančního ředitele - od kontrolingu a účetnictví (IFRS) po řízení rizik, audit a rozhodování - program poskytuje dokonalé prostředí pro rozvoj požadovaných odborných dovedností. Mezinárodní zkušenosti jsou poskytovány prostřednictvím mezinárodního dosahu programu. Prostřednictvím hloubkového vzdělávání se souvisejícími praktickými zkušenostmi program podporuje své studenty na jejich cestě k vynikajícím kariérním příležitostem. Flexibilita programu umožňuje účastníkům dokonalou integraci studia do jejich života, a tím představuje významnou výhodu oproti konkurenčním programům, což studentům umožňuje dokonale vyvážit jejich akademické požadavky s jejich profesním nebo rodinným životem.

Studie na míru s vysokou flexibilitou

Náš program Mezinárodního finančního řízení nabízí vzrušující příležitosti pro další specializace a obohacuje osobní studijní plán studenta. Studenti, kteří nechtějí jít do zahraničí na výměnný semestr, si musí vybrat z široké nabídky volitelných modulů kurzy v hodnotě 15 ECTS. Tyto moduly zahrnují společně se 75 ECTS získanými z povinných modulů magisterský program.

Volitelně a v kombinaci s příslušnými tématy v práci související s projektem jsou nabízeny následující velké společnosti:

 • Major v účetnictví
 • Major podnikového financování
 • Major v řízení výkonu

Díky různým studijním modelům si studenti mohou vybrat ten, který nejlépe vyhovuje jejich osobním požadavkům. Nabízíme tři nebo čtyři semestrální modely na plný úvazek a modely na částečný úvazek až do 6 semestrů.

Skutečně mezinárodní zkušenost

Učební plán je vytvořen s mezinárodně sladěným obsahem, umožňuje stáže v zahraničí a udržuje mezikontinentální partnerství, aby poskytl všem studentům globální zkušenost. Studenti pracují nejen na nadnárodních problémech, ale také spolupracují s kolegy z různých zemí a kultur. Kromě toho nabízíme možnost studia semestru v zahraničí bez odkladu studia. Studenti se mohou rozhodnout studovat na jedné z partnerských univerzit Lucerne School of Business nebo se rozhodnout uspořádat svůj vlastní semestr v zahraničí na univerzitě podle svého výběru. Když se připojíte k našemu magisterskému programu, budete součástí bohatě rozmanité studentské organizace s průměrně 60% zahraničními studenty.

mentatdgt / Pexels

131859_pexels-photo-1543895.jpeg

Vysoký akademický a praktický význam

Stát se budoucím finančním ředitelem mezinárodně působící společnosti je středem našeho magisterského studia. Poskytuje absolventům prakticky zaměřené, výzkumné a mezinárodně sladěné odborné vzdělávání v oblasti účetnictví, podnikového financování, řízení výkonnosti a řízení rizik. Moduly jako „Going Global“, „Business Planning“ a „Know-how Transfer“ poskytují vhled do mezinárodních společností a připravují studenty ideálně na zvládnutí praktických výzev. Je to atraktivní volba pro držitele bakalářského titulu z vysoké školy. Naše fakulta se skládá z mnoha pedagogických pracovníků, kteří zastávají vedoucí pozice v oblasti finančního řízení a předních výzkumných pracovníků Lucerne School of Business.

Mezinárodně akreditovaný program

Obdrželi jsme mezinárodní, nezávislé ověření, že náš program MSc splňuje zavedené standardy kvality od ACCA a CIMA. Kromě těchto mezinárodních akreditací je Lucerne School of Business škola podporovaná IMA. Absolventi MSc IFM navíc těží z několika možností osvobození na cestě k tomu, aby se stali švýcarským certifikovaným účetním. odbornost schválila žádost Lucerne School of Business o osvobození absolventů IFM za určitých podmínek z zkoušky modulu «Účetnictví a finance»

Dual Degrees s partnerskými univerzitami

Naše MSc z Mezinárodního finančního řízení umožňuje studentům registrovat a studovat na University of Sunshine Coast pro titul "Master of International Business". Požadavek na pobyt je jeden další semestr na kampusu Sippy Downs na University of Sunshine Coast v Queenslandu. Nabízíme také příležitost získat druhý titul jako Master of Science na Lingnan University v Hongkongu. Druhý stupeň rozšiřuje obzory a poskytuje více výhod pro postup v kariéře.

Švýcarsko jako jedno z předních světových finančních center

Švýcarské finanční centrum významně přispívá k celkové ekonomické produkci a vytváření pracovních míst ve Švýcarsku. Finanční systém, který funguje efektivně, je nedílnou součástí prosperující ekonomiky. Vzhledem k vysoké hustotě mezinárodních a místních poskytovatelů finančních služeb mají společnosti z jiných odvětví přístup na sofistikovaný likvidní kapitálový trh a moderní finanční infrastrukturu. Švýcarsko jako atraktivní obchodní centrum je zvláště zajímavé pro společnosti z farmaceutického, biotechnologického a zdravotnického průmyslu. Naši učitelé, kteří jsou dobře propojeni ve švýcarském finančním centru, přispívají k vysoké kvalitě našeho magisterského studia.

Naše poloha v Zug-Rotkreuz, Švýcarsko, v srdci Evropy

Krásná krajina a příjemná kultura Švýcarska jsou snadno dostupné a lze je zažít z našeho kampusu v Zug-Rotkreuz. V srdci Evropy můžete objevit mnoho příležitostí, které jsou na dosah. Naše prostory se nacházejí v blízkosti břehu jezera Zug mezi Luzernem a Curychem, obě jsou dostupné veřejnou dopravou do 30 minut. Zatímco Curych je srdcem švýcarského finančního centra, Lucerne je jedním z hlavních regionů cestovního ruchu ve Švýcarsku.

Profil absolventa

Absolventi jsou schopni:

 • Navrhujte, podporujte, spravujte a auditujte všechny systémy související s financováním a ovládáním, přičemž celosvětově spolupracujte s dodavateli, partnery, pracovními silami, kolegy, vedoucími pracovníky a zákazníky.
 • Produktivně řeší složitost organizace v dynamickém prostředí, i když čelí nedostatečným nebo nejistým informacím.
 • Spravujte všechny ostatní systémy, procesy a transakce, protože mají zkušenosti s řešením složitých a rozmanitých záležitostí.
 • Vyvíjejte kontextově specifická řešení založená na akademicky přísných a prakticky schválených metodách.

Obor činnosti

Absolventi položili základy pro jejich úspěšný profesní rozvoj a propagaci. Klíčové profesní role jsou jim otevřeny, ať už na manažerských nebo specializovaných pozicích, prakticky v jakékoli organizaci mimo odvětví finančních služeb.

Příklady profesní činnosti absolventů:

 • Švýcarský veřejně ověřený účetní / auditor v mezinárodním prostředí (CPA)
 • Finanční manažer / kontrolor v mezinárodně orientovaných společnostech ve Švýcarsku nebo v zahraničí, v (regionálních) centrech mezinárodně působících a orientovaných společností nebo v malých a středních podnicích s mezinárodním zaměřením.

Přijetí

Vstup do programu IFM je omezený. Po vyhodnocení žádosti, která zahrnuje pohovor s uchazečem, o přijetí rozhodne vedení programu.

Kultura výuky a výcviku

Kurz zahrnuje kombinaci kontaktních hodin, samostudia pod dohledem a samostudia. Přednášející - dobře zběhlý v teorii a vybavený bohatými praktickými zkušenostmi - ujistěte se, že studenti dostávají odpovídající kombinaci teorie a praxe na magisterské úrovni.

Služby

Síť pro expat: Bydlení v Lucernu a Lili Center

Přijímací řízení

Kariérní možnosti

O Škole

Otázky