Keystone logo
© ©Linnaeus University
Linnaeus University

Linnaeus University

Linnaeus University

Studentské zasedání

Stěhování do nové země, zahájení studia a nový život je velký krok. Naštěstí pro vás, naši studenti již prošli procesem! Proto by vás rádi pozvali na webinář pro studenty studenty.

Úvod

Linnaeus University je moderní mezinárodní univerzita v jihovýchodním Švédsku. Nacházíme se ve dvou městech milujících přírodu, jedno u Baltského moře a druhé obklopené jezery v nejzelenějším městě Evropy.

Studium na Linnaeus University

Studium v zahraničí je více než jen získání vzdělání. Studium znamená získat nové přátele, poznat novou kulturu, zamilovat se, vybudovat si kariéru, naučit se nový jazyk, získat kolo a stát se součástí komunity. Linnaeus University je plná života. Vyberte si univerzitu, kde je možný život.

Studentský život

Univerzitní život má co nabídnout, od setkání s přáteli ve studentské hospodě až po účast na akcích a kulturních aktivitách. Studentská unie a studentské asociace dělají vše pro to, abyste se cítili jako doma.

Kvalitní volný čas je důležitý, když jste student. Pokud ve svém studentském životě najdete radost a naplnění, získáte pro studium další energii. Nebudete mít potíže najít něco, co dělat. Studenti skvěle organizují zábavné soutěže, večírky, koncerty a výlety.

Pokud také využijete příležitost zapojit se do studentské unie nebo do jiných mimoškolních aktivit, můžete získat užitečné dovednosti a zkušenosti, které se mohou ukázat jako neocenitelné při pozdějším uplatnění v zaměstnání.

Unie Linnaeus usiluje o to, abyste získali nejlepší možné vzdělání, ale kromě studia si také klade za cíl nabízet příjemné činnosti. Na univerzitě působí řada studentských organizací a klubů, které nabízejí studentům širokou škálu volnočasových aktivit.

ESN (Erasmus Student Network) je největší studentskou organizací v Evropě. Skládá se ze sítě místních sekcí pořádajících akce pro studenty odcházející studovat do zahraničí a také místní studenty. Sekce ESN na Linnaeus University jsou ESN Kalmar a ESN Växjö (VIS). Obě sekce organizují místní akce, jako je grilování, sportovní aktivity a tematické večery se zastoupením typických švédských tradic, stejně jako výlety do Švédska i mimo něj.

Buddy program

Program kamaráda spojuje zahraniční studenty s (většinou švédskými) studenty. Kamarádi pomáhají mezinárodním studentům s každodenními otázkami, seznamují je se švédskou kulturou a způsobem života a také s tím, jaké to je být studentem na Linnaeus University .

Studentské asociace

Linnaeus University existuje přibližně 70 studentských sdružení, kde se jako student můžete účastnit řady aktivit. Podívejte se na studentské asociace.

Možná dáváte přednost sportovním událostem, přehrávání hudby ve studentském orchestru, filmovým sezením, zpěvu nebo psaní o předmětech, které se vás jako studenta týkají? Být aktivní ve studentském životě je příležitost poznat nové přátele, být schopen rozvíjet se v jednom ze svých zájmů a spolupracovat v týmu s lidmi, kteří rádi dělají totéž.

Mezinárodní možnosti

Jako student na Linneus University získáte interkulturní perspektivy prostřednictvím výuky, interakce se zahraničními studenty, mezinárodní kurzové literatury a hostujících profesorů z jiných zemí. Rozšíříte si tak obzory a uvítáte výzvy a různé pohledy jak na sebe, tak na své okolí. Mezinárodní zkušenosti vám umožní růst akademicky, osobně i profesně.

Statistika

Další fakta o Linnaeus University:

 • Společnost byla založena v roce 2010 sloučením mezi Kalmar University a Växjö University;
 • Nachází se v Kalmar a Växjö;
 • 44 000 zapsaných studentů;
 • 2 200 zapsaných zahraničních studentů;
 • 6. největší univerzita ve Švédsku z hlediska počtu studentů;
 • 780 partnerských univerzit ve více než 80 zemích;
 • 100-stupňové programy na úrovni prvního cyklu, 8 z nich vyučovalo v angličtině;
 • 80-stupňové programy na úrovni druhého cyklu, 35 z nich vyučovalo v angličtině.

  Vlastnosti kampusu

  Kalmar a Växjö

  Linnaeus University se nachází ve dvou městech v jihovýchodní části Švédska - Kalmar a Växjö. Obě města se nacházejí v regionu Småland, kraji, kde je moře a příroda vždy nablízku.

  Kalmar – studentské město u moře

  Město Kalmar se nachází na pobřeží, čehož Linnaeus University nedávno využil tím, že postavil nové univerzitní budovy přímo u přístavu a shromáždil univerzitu na jednom místě. Vzhledem k tomu, že přístav je v centru města Kalmar, studenti se mohou věnovat své každodenní práci v centru města a naplnit město ruchem aktivit. Kalmar má zhruba 65 000 obyvatel a dlouhou historii sahající až do středověku – něco, co nezůstane bez povšimnutí, když budete mít starý hrad Kalmar hned za rohem od kampusu. Město bylo zvoleno jako „Letní město Švédska“, snad díky mnoha slunečným dnům, plážím rozmístěným po městě a událostem a koncertům.

  Växjö - Živý kampus

  Vše v kampusu ve Växjö je do pěti minut chůze – ubytování pro studenty, učebny, knihovna, restaurace a hospody, jezera a zařízení pro volný čas. Areál je plný života a energie a je přirozeným místem setkávání všech studentů a zájmů. Växjö má asi 90 000 obyvatel a bylo prohlášeno za nejzelenější město v Evropě" kvůli implementovaným řešením šetrným k životnímu prostředí. Název Växjö je přeložen jako "město jezer", což je něco, co nezůstane bez povšimnutí, má jeden mnoho jezer hned u kampusu. S okolními lesy se stává ideálním místem pro procházky a jogging.

   Přijímací řízení

   Další informace najdete kliknutím na způsob podání žádosti.

   Vízové požadavky

   Žádost o povolení k pobytu prostřednictvím Švédské migrační agentury.
   Obecné informace, klikněte na Číst více.

   Stipendia a financování

   Pro studenty magisterského studia máme k dispozici stipendia. Je možné získat až 75procentní slevu školného za celý program.

   Podívejte se také na stipendia Švédského institutu na https://si.se/en/apply/scholarships/swedish-institute-scholarships-for-global-professionals/

   Studentům, kteří studují bakalářské/bakalářské programy, neposkytujeme stipendium od prvního ročníku.

   Statistiky absolventů

   Žebříčky

   • Times Higher Education Ranking 2021. Linnaeus University se řadí mezi 100 nejlepších univerzit v oblasti kvalitního vzdělávání a mezi 200 nejlepších v oblasti změny klimatu; Slušná práce a hospodářský růst. V celkovém výsledku se Linnaeus University umístil na místě 301–400 z celkového počtu 1 115 univerzit.
   • Shanghai ranking 2020. Linnaeus University je uvedena mezi 800–900 nejlepšími z 18 000 univerzit na světě.

   Ohlasy studentů

   Místa

   • Växjö

    P G Vejdes väg, 351 95, Växjö

   • Kalmar

    Universitetsplatsen 1, 39231, Kalmar

    Chat with students

    Otázky